Piękni i przeklęci

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013-06-27
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788308051771
Liczba stron: 432
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Ameryka, początek dwudziestego stulecia. Tytułowi ,,piękni i przeklęci" - Anthony i Gloria - to beztroscy, młodzi kochankowie z wyższych sfer, których wspólne życie utkane jest naprzemiennie z dni zabaw oraz dni melancholii. Ten niezmienny rytm wyznaczają także ich dwie obsesje - pieniądze i alkohol, które z czasem przemienią ich życie w koszmar miłości oraz nienawiści, nałogu i choroby umysłowej. W głównych postaciach odbijają się niczym w lustrze osoby Francisa i Zeldy Fitzgeraldów; powieść przesycona wątkami autobiograficznymi, stała się zapowiedzią ich późniejszych, dramatycznych losów.

Piękni i przeklęci to klasyka literatury amerykańskiej, jedno z największych osiągnięć literackich Fitzgeralda.

Francis Scott Fitzgerald (1896-1940) - przedwcześnie zmarły, wybitny pisarz amerykański; rozpoczynał drogę twórczą razem z Hemingwayem i Faulknerem. W większym stopniu, niż jego wielcy rówieśnicy, stał się piewcą amerykańskiego ,,straconego pokolenia" - generacji, której start życiowy przypadł na lata pierwszej wojny światowej. Autor . takich powieści jak Wielki Gatsby, Czuła jest noc, a także opowiadań oraz scenariuszy filmowych.

Kup książkę Piękni i przeklęci

Opinie o książce - Piękni i przeklęci

Inne książki autora
The Great Gatsby . Wielki Gatsby w wersji do nauki angielskiego
Francis Scott Fitzgerald0
Okładka ksiązki - The Great Gatsby . Wielki Gatsby w wersji do nauki angielskiego

Język angielski - Poziom B2 Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?  Mamy dla Ciebie idealne połączenie...

Historia jednego wyjazdu
Francis Scott Fitzgerald0
Okładka ksiązki - Historia jednego wyjazdu

Historia jednego wyjazdu - Francis Scott Fitzgerald...

Reklamy