Pielgrzym

Historia oparta na osobistych przeżyciach pisarza, który pielgrzymując do słynnego hiszpańskiego sanktuarium Santiago de Compostela, odkrył drogę zwykłego człowieka. Bohater książki wyrusza w drogę, którą po śmierci Jezusa szła Maryja wraz ze św. Jakubem apostołem. Towarzyszy mu tajemniczy przewodnik. Pod okiem pielgrzym osiąga kolejne poziomy wtajemniczenia - wraz z nim i my rozpoznajemy swego anioła i demona, uczymy się uwalniać od cierpień miłosnych, przekonujemy się, że w praktyce "strome podejścia są łatwiejsze niż by się wydawało".

Informacje dodatkowe o Pielgrzym:

Pielgrzym - opinie o książce

Avatar użytkownika - kozunia97
kozunia97
Przeczytane:2017-09-25,

Bardzo przyjemna książka, po bardzo długiej przerwie wróciłam do twórczości Coelha i tym razem się nie zawiodłam. Sfera duchowa jest wyeksponowana, ale nie za bardzo. Książki może nie czyta się jednym tchem, ale czytając nie powinno się nią męczyć .

" Pielgrzym " Paulo Coehlo to Fenomenalna Filozoficzna Książka, na miarę Dzieła Wszech Wieków. Dla Mnie Samej to Dzieło jest Bardzo Pasjonujące i Motywujące . Dla jednych jest Trudna , dla Innych Nie. " Pielgrzym" Paulo Coehlo , to również ; Rozmowa jak gdyby z Innym Światem - Tu Zakonu RAM. Myślę , że jest Ona dla niektórych Zbyt Kontrowersyjna, gdyż ma w Sobie Znamiona Magii. Ale , z drugiej strony - podaje Ona również pewne Porady , dotyczące Naszego Życia. Dla Każdego , Gorąco Polecam to Dzieło, by Przenieść się w Inny , Lepszy Świat/.
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2016-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek - 2016, Mam,
"Pielgrzym" opowiada o podróży, jaką podejmuje główny bohater. O jego poszukiwaniach i naukach, jakie pobiera podczas długiej wędrówki do Santiago de Compostela. Powieść pisana jest lekkim językiem, posiada ładne opisy natury i ciekawie przedstawione duchowe doświadczenia głównego bohatera. Książka ma łagodne tempo i choć początkowo jej tematyka nie wyglądała dla mnie na zachęcającą do lektury to i tak czytało się ten tytuł z ciekawością.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-05-24, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Po nieprzyjemnej lekturze "11 minut" postanowiłam dać panu Coelho drugą szansę. Padło (niestety) na "Pielgrzyma". Głębokiej treści znów tu nie ma, podobnie polotu, czy choć trochę wciągającej historii. Wszystkie przytaczane tu "ćwiczenia RAM" są jakby żywcem wyjęte z jakiejś sekty (swoją drogą rozumiem już, po co w średniowieczu różne zakony uznawały biczowanie się jako pokutę, skoro tu zasada jest podobna). Zadawanie sobie bólu, bo naszła nas zła myśl, to objaw choroby psychicznej, a nie geniuszu autora. Podobnie inne, rzekomo uczące czegoś, praktyki. Zmęczyłam książkę do końca, aby móc wyrobić sobie o niej świadomą całości treści opinię, jednak była to istna męka. Odradzam.
Avatar użytkownika - Stefan_Batkowski
Stefan_Batkowski
Przeczytane:2015-09-16, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Córce się podoba. więc nie będę się z nią spierał
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2014-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Jedna z najbardziej osobistych książek Paula Coelho, w której autor przemierza szlak pielgrzymów Santiago de Compostela. Bynajmniej nie w sposób stricte chrześcijański (wtedy to Coelho należał do Zakonu Ram, który nie posiada ani siedziby ani jakiejś tajemnej wiedzy, jednak którego główną zasadą jest nauka poprzez samodzielne kroki naprzód). W owej podróży towarzyszy mu Pectus - duchowy przewodnik, który pomaga mu poznać samego siebie i kolejne etapy wtajemniczenia (nie, to nie jest przewodnik o tym jak żyć). W czasie tej podróży w bohaterze dokonuje się wewnętrzna przemiana, a on sam poprzez poszukiwanie własnego "ja", pracę nad swoim charakterem a przede wszystkim poprzez pokonywanie własnych słabości staje się u kresu pielgrzymki innym człowiekiem.
Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2011-01-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 2011, Mam,
Książka ta opowiada o tym, że w każdym człowieku zawsze pozostaje jakaś cząstka do odkrycia. Wiele dróg nadal jest jeszcze nieodkrytych, dla kogoś, kto pragnie wciąż głębiej poznawać siebie. Pisarz czerpie w tej powieści ze swoich osobistych doświadczeń.
Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2013-09-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Niesamowite, duchowe przeżycie. Pozwala skupić się na swoim wnętrzu. Najlepiej nie czytać jej szybko, lecz powoli, skupiać się na każdym zdaniu. Warto po nią sięgnąć.
Avatar użytkownika - Shayen6
Shayen6
Przeczytane:2013-07-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
Duchowe przeżycie.
Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2013-04-24, Ocena: 2, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Powieści Coelho zaczęłam czytać bardziej od końca niż początku. "Pielgrzym" to powieść dzięki której pisarz zyskał sławę - ta z początków "kariery". Jak to się stało, że mnie nie zachwyciła jak inne jego książki? Pielgrzymka bohatera usłana "dziwnymi" przygodami. Nic więcej nie mogę napisać.
Jedna ze starszych książek, ale i jedna z najlepszych. POLECAM
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-04-18,
książka ciekawa aczkolwiek bardzo monotonna. daje 5.
Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2011-04-20, Ocena: 4, Przeczytałam,
"Pielgrzym" to jedna ze starszych powieści Paulo Coelho, w której opisuje on podróż do Santiago de Compostela. Powieść oparta jest na osobistym doświadczeniu autora, który w 1968 roku odbył pielgrzymkę do słynnego hiszpańskiego sanktuarium. Towarzyszy mu duchowy opiekun i przewodnik- Petrus. Celem jego pielgrzymki jest odnalezienie miecza, który pozwoli mu wejść na wyższy stopień wtajemniczenia życiowego.Książka zawiera również opisy wielu rytuałów, które zmieniają życie na lepsze. Można w niej także odnaleźć wiele życiowych sentencji i wskazówek. Jest bogata w osobiste refleksje autora. Ukazuje ona jak czynić życie lepszym poprzez udoskonalanie samego siebie. Coelho zwraca uwagę na rzeczy oczywiste, prawdy i wartości uniwersalne, jednak ukazuje je z zupełnie innej strony.Coelho ukazuje, jak ważna jest wiara we własne siły i miłość. Uczy także, by wyciągać wnioski z każdej lekcji, jaką daje nam życie. Czytając utożsamiamy się z bohaterem, razem z nim wędrujemy do Santiago de Compostela. Ukazuje ona doskonałą przemianę człowieka i przekazuje uniwersalne wartości.Pielgrzym wraca ze swojej podróży odmieniony, a także bogatszy o nowe doświadczenia. Zaczął dostrzegać to, co do tej pory było dla niego mało istotne. Bo czasem to, czego szukamy jest bardzo blisko nas. Polecam wszystkim, a szczególnie tym, którzy wierzą w magię.

Historia oparta na doświadczeniach autora. Powieść drogi, która zachęca czytelnika do zastanowienia się nad swoim życiem, nad jego wartościami.

Opowieść o pielgrzymie, który szuka swojego miecza. Z pomocą przychodzi mu przewodnik.

Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Zdzislaw4
Przeczytane:2021-03-15, Przeczytałem,

Cóż nie każdy może być piłkarzem w Brazylii ktoś musiał zostać pisarzem, oby nie noblistom

Avatar użytkownika - Espera
Espera
Przeczytane:2010-12-22, Ocena: 4, Przeczytałam,
Zagadkowa opowieść o niezwykłej pielgrzymce. Tajemnicza i wciągająca.
Avatar użytkownika - caro_zet
Przeczytane:2018-03-11, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2018,
Podręcznik wojownika światła
Paulo Coelho0
Okładka ksiązki - Podręcznik wojownika światła

Zbiór krótkich przypowieści i przemyśleń, w których Coelho zawarł esencję swojej filozofii życiowej. "Wojownik Światła" patrzy nieznajomym...

Szpieg
Paulo Coelho0
Okładka ksiązki - Szpieg

Nosiła wiele imion: z domu Margaretha Geertruida Zelle; na Jawie była panią MacLeod; Niemcy nadali jej kryptonim H21… Mata Hari – kobieta-szpieg...