Okładka książki - Pień mózgu oś życia

Wydawnictwo: Via Medica
Data wydania: 2007
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Dodał/a książkę: Autor X

Mimo że pień mózgu odgrywa zasadniczą rolę w utrzymaniu życia, od lat brakuje na polskim rynku wydawniczym odpowiedniej publikacji poświęconej temu problemowi.Monografię "Pień mózgu - oś życia" stworzyli specjaliści z zakresu medycyny, elektroniki, filozofii, matematyki i fizyki. Celem, który przyświecał autorom, było przybliżenie Czytelnikowi stanów klinicznych i towarzyszącym im mechanizmów, których niesprawność prowadzi do zaniku życia ludzkiego.Klinika czynności pnia mózgu człowieka wskazuje, że jest w nim zlokalizowane centrum utrzymania przytomności, czyli świadomości ilościowej. Dowodem na to jest niedomoga pnia mózgu, której zawsze towarzyszą zaburzenia przytomności. Narastanie niedomogi następuje wśród objawów pogłębiających się zaburzeń przytomności (somolentia, sopor, coma). Stan ten przebiega z obniżeniem reaktywności nie tylko mózgowia, ale całego organizmu ludzkiego.Niniejsza publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla młodych lekarzy i osób studiujących medycynę. Mogą z niej z powodzeniem korzystać wszyscy, którzy interesują się stanem zagrożenia życia oraz problemem pobierania narządów ludzkich w chwili śmierci pnia mózgu, będącej śmiercią człowieka. Zrozumienie tego ostatniego problemu jest bardzo ważne dla nas, żyjących. Oto człowiek umierający spełnia bardzo ważny czyn altruistyczny wobec drugiego człowieka, którego celem jest nie tylko przedłużenie mu życia, ale przede wszystkim poprawa dotychczasowego złego komfortu życia i zmniejszenie cierpienia.

Kup książkę Pień mózgu oś życia

Opinie o książce - Pień mózgu oś życia