Piramida

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2011-10-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788377476000
Liczba stron: 560
Dodał/a książkę: Ewelina Jastrząb

Ocena: 4 (1 głosów)

Lektura obowiązkowa dla fanów Kurta Wallandera! Piramida jest bodaj ostatnią okazją, by spotkać introwertycznego i samotnego detektywa z Ystad - będzie to jednak spotkanie inne od tych, do których przyzwyczaił nas szwedzki pisarz. Tym razem dostajemy zbiór pięciu opowiadań o Kurcie Wallanderze, z których jedno dało tytuł całości.Budując fabułę wokół tajemniczych morderstw, które wydarzyły się w ciągu dwu dekad poprzedzającej czas akcji Mordercy bez twarzy, Mankell przedstawia intrygującą przeszłość swojego bohatera. Poznajemy Wallandera jako początkującego policjanta w Malmö, a kolejne opowiadania rzucają światło na trudne relacje Kurta z żoną Moną, ekscentrycznym ojcem oraz córką Lindą. Dowiadujemy się, jak stał się zgorzkniałym, ale i odnoszącym sukcesy fukcjonariuszem w wydziale zabójstw. Tłem opowiadań jest świetnie zobrazowane szwedzkie państwo opiekuńcze, społeczeństwo z mnóstwem paradoksów i powszechnym poczuciem wyobcowania. Jak inne książki o Wallanderze, Piramida to świetnie skrojona proza, które daje wgląd w przerażające motywacje ludzi i próbuje je wyjaśniać. Książka została przełożona na wiele języków, m.in. duński, norweski, fiński, niemiecki, angielski, niderlandzki, włoski, hiszpański i kataloński.

Pomysł zbioru opowiadań o Wallanderze jest prosty, ale genialny! „Sunday Times"

Sukces... Delikatna specyfika Mankella jest hipnotyczna... To zaskakujące małe arcydzieła. „The Times Literary Supplement"

Posępny szwedzki detektyw Mankella, komisarz Kurt Wallander, jest jedną z najbardziej imponujących postaci we współczesnych kryminałach. „The Guardian"

Kup książkę Piramida

Opinie o książce - Piramida

Avatar użytkownika - wisnia86
wisnia86
Przeczytane:2014-02-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Inne książki autora
Włoskie buty
Henning Mankell0
Okładka ksiązki - Włoskie buty

Na niewielkiej bałtyckiej wyspie mieszka samotnie Frederick Welin. Jego jedynymi towarzyszami są stary pies i równie wiekowy kot oraz pojawiający się...

Kurt Wallander (X). Ręka
Henning Mankell0
Okładka ksiązki - Kurt Wallander (X). Ręka

Kurta Wallandera nie trzeba nikomu przedstawiać, a fanom policjanta z Ystad nie trzeba przypominać, że cztery lata temu Henning Mankell zamknął serię...

Reklamy