Po prostu Mac OS X 10.5 Leopard PL

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2009-05-19
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-246-1591-9
Liczba stron: 752
Dodał/a książkę: lokesh

Ocena: 0 (0 głosów)

Błyskawiczny kurs obsługi niesamowitego systemu operacyjnego

Jak zarządzać plikami i katalogami? W jaki sposób wykorzystywać Findera? Jak dostosować system do swoich potrzeb? W jaki sposób podłączyć komputer do internetu? Najnowsza wersja systemu operacyjnego Mac OS X, nosząca nazwę Leopard, znów wyznacza standardy w zakresie graficznych interfejsów użytkownika oraz jakości i wygody obsługi. Filozofia korzystania z systemu Mac OS od dawna była źródłem inspiracji dla autorów innych rozwiązań. Leopard oferuje to, co najlepsze, z poprzednich wersji Mac OS X, a dodatkowo wiele nowych funkcji, dzięki którym praca z nim staje się jeszcze łatwiejsza i wydajniejsza. Nowy moduł Finder, przekonstruowana wyszukiwarka Spotlight, aplikacja Time Machine - to tylko niektóre z udoskonaleń, jakie czekają na użytkowników Leoparda.

Książka "Po prostu Mac OS X 10.5 Leopard PL" to podręcznik, dzięki któremu ujarzmisz kolejnego dzikiego kota spod znaku jabłka. Dowiesz się, jak zainstalować system, korzystać z jego podstawowych elementów - biurka, Docka, Findera, Spotlight, menu systemowego - i zarządzać plikami oraz katalogami. Poznasz programy dołączone do Mac OS X, nauczysz się dostosowywać system do swoich potrzeb, korzystać z przeglądarki Safari, programu Mail oraz widgetów. Przeczytasz także o aplikacji Time Machine, pracy w sieci, odtwarzaniu plików multimedialnych i wielu innych zadaniach, jakie możesz zrealizować za pomocą Twojego Maca i systemu Leopard. Co najważniejsze, każde z zagadnień jest przedstawione w postaci bogato ilustrowanej sekwencji czynności. Dzięki temu szybko je opanujesz i będziesz mógł zająć się pracą oraz zabawą z Leopardem.

Instalacja systemu Korzystanie z klawiatury i myszy Dock, Finder i Spotlight Zarządzanie katalogami Narzędzia do zarządzania dyskami Nagrywanie płyt CD i DVD Wykorzystywanie wszystkich możliwości Findera Edycja tekstów w programie TextEdit Odtwarzanie muzyki i filmów Dashboard Drukowanie i faksowanie Zarządzanie czcionkami Praca w sieci Przeglądanie stron WWW i korzystanie z poczty elektronicznej Preferencje systemowe Instalacja systemu Windows za pomocą modułu BootCamp Poznaj system Leopard - kota zaskakująco łatwego w tresurze!

Kup książkę Po prostu Mac OS X 10.5 Leopard PL

Opinie o książce - Po prostu Mac OS X 10.5 Leopard PL

Inne książki autora
Po prostu Word 2000 PL
Maria Langer0
Okładka ksiązki - Po prostu Word 2000 PL

Czytając tę książkę: przekonaj się o nowych możliwościach Worda 2000 PL, dzięki któremu można stworzyć zarówno proste listy, jak również interaktywne...

Po prostu Excel 2000 PL
Maria Langer0
Okładka ksiązki - Po prostu Excel 2000 PL

Czytając tę książkę: przekonasz się o nowych możliwościach programu Excel 2000 PL, dzięki któremu można stworzyć zarówno proste kosztorysy, jak również...

Reklamy