Pokrętni Piastowie

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2003
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-237-1420-7
Liczba stron: 144
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 5 (1 głosów)

Kto piastuje najważniejsze miejsce w naszych dziejach To jasne - legendarny praprzodek Piast, piastun pisatwoskiej dynastii, piasta koła polskiej historii, które zaczęło się toczyć od chwili, gdy wybrano go królem.

Kup książkę Pokrętni Piastowie

Opinie o książce - Pokrętni Piastowie

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2016-01-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Najmądrzejszy powie, że nie wie nic a nauczyciele często myślą, że wiedzą wszystko. Na lekcjach historii trzeba wkuwać hipotezy i umowne daty. A co wiemy tak naprawdę o naszej historii? Chyba tylko tyle, że była strrraszna. Tym razem wszystko na temat Piastów. Oprócz najważniejszych dat i pierwszych władców polskich straszna historia przedstawia nam wiele ciekawostek, które utkwią w pamięci. Jak to się w ogóle stało, że "szast-Piast" i mamy Polskę? Fakty i legendy. Władcy rozsądni i cudaczni (Rogatka był po prostu rewelacyjny) litościwi i strasznie okrutni, pobożni i nadzwyczaj kochliwi. Dowiemy się, których ruinach warto poszukać skarbu, trzeba tylko uważać ma duchy. Poznamy szczegóły tatarskiego najazdu. Jak zwykle pełno humorystycznych komiksów, quizów którymi można pomęczyć nauczyciela, scenariuszy i wielu innych urozmaiceń. Dzięki temu lektura nie jest monotonna, aż chce się czytać i o dziwo uczyć. Ciągle stawiam sobie pytanie czemu tak nie wyglądają podręczniki do historii. Bo dla młodszych za brutalne dla starszych za mało poważne? Wymyślacie :)
Link do opinii
Inne książki autora
Zagmatwane zabory
Małgorzata Fabianowska, Małgorzata Nesteruk0
Okładka ksiązki - Zagmatwane zabory

Zmora zaborów i mania wolności. Czujesz się jak w niewoli? Śledzą cię, kontrolują i musztrują? Spokojnie, wszystko już było i na wszystko są sposoby! Ta...

Reklamy