Pora na śmierć

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2015-06-17
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788364700491
Liczba stron: 350
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Rzym, upalne lato, puste ulice. Sara Farnese siedzi w Bibliotece Watykańskiej i czyta starożytną książkę kucharską. Podchodzi do niej mężczyzna z wypchaną reklamówką w dłoni. Znajomy. Zmiata z biurka Sary wszystko, co na nim leży, i wyjmuje z reklamówki skórę. Ludzką. Pół szalonym, pół martwym głosem mówi: ,,Krew męczenników jest nasieniem Kościoła". I ginie od kuli strażnika biblioteki.

Sprawą zajmuje się młody policjant Nico Costa. Syn głośnego włoskiego komunisty, znawca Caravaggia, wegetarianin i zapalony biegacz, który nie wygląda na swoje dwadzieścia siedem lat.

Wkrótce pojawiają się kolejne ofiary, każda w jakiś sposób powiązana z Sarą. Zlatują się dziennikarze, Watykan zwiera szyki. Morderca odtwarza makabryczne okoliczności śmierci wczesnochrześcijańskich męczenników. Przybity nieuleczalną chorobą ojca Nico stara się odkryć prawdę, niezależnie od tego, ile będzie go to kosztowało. Dociera do prywatnych watykańskich kwater, gdzie pewien kardynał próbuje wykaraskać się z kłopotów związanych z przekrętami finansowymi na niewyobrażalną skalę, i rozmawia z ludźmi, z którymi lepiej nie rozmawiać, jeśli nie chce się zaszkodzić swojej karierze...

Dla jednych podejrzany jako syn komunisty, przez drugich traktowany z góry ze względu na swój młody wiek, Nico wierzy, że inteligencja i uczciwość pozwolą mu dotrzeć do prawdy o tajemniczej Sarze Farnese - ale nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielkie podejmuje ryzyko.

Pora na śmierć, podobnie jak Kod Leonarda da Vinci, odsłania mroczne tajemnice Kościoła, ale jest lepiej napisana i bardziej złożona. Co więcej, w odróżnieniu od Dana Browna i większości autorów thrillerów David Hewson potrafi stworzyć bardzo przekonujące, żywe postaci.

,,Washington Post"

David Hewson (ur. 1952) - bestsellerowy brytyjski pisarz znany na całym świecie ze znakomitych pomysłów fabularnych i doskonale skonstruowanych powieści, których akcja rozgrywa się w stolicach europejskich krajów.

W wieku siedemnastu lat porzucił naukę i zaczął pracę w lokalnej gazecie w północnej Anglii, później współpracował z ,,The Times" czy ,,The Independent". Zadebiutował w 1986 roku i od tego czasu opublikował ponad dwadzieścia książek. Jest autorem między innymi trzech powieści napisanych na podstawie duńskiego serialu The Killing - znanego w Polsce pod tytułem Dochodzenie, oraz Cmentarza tajemnic czy Domku dla lalek, pierwszego tomu ,,holenderskich" kryminałów z detektywem Pieterem Vosem.

Kup książkę Pora na śmierć

Opinie o książce - Pora na śmierć

Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2016-09-13, Ocena: 6, Przeczytałem, Czytam regularnie 2016, Mam,
Pierwsze spotkanie z twórczością tego autora przyniosło mi niesamowite wrażenie. Sama fabuła jest wciągająca i upajająca wyglądem wszystkiego. Jest to dobry kryminał w tle z niesamowitą sensacją. Mamy do czynienia nie tylko z okrutnymi morderstwami i pościgiem za bezwzględnym oprawcą, ale także z mafijnymi układami oraz intrygami knutymi za watykańskimi murami. . Książka nawiązuje do wierzeń chrześcijańskich oraz Kościoła i udowadnia nam jak wiara może okazać się dla nas niebezpieczna. Czytają nasuwało się wielę pytań o ciąg dalszy. Sam koniec bardzo mnie zaskoczył. Z wielką chęcią sięgne po kolejne książki Hewsona.
Link do opinii
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2015-07-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 ksiązki 2015,
Ze wszystkich książek Hewsona ta podobała mi się najmniej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2016-05-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - IzaaK
IzaaK
Przeczytane:2015-10-28, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Dochodzenie III
David Hewson0
Okładka ksiązki - Dochodzenie III

Sarah Lund ma poprowadzić trudne śledztwo w sprawie szczątków znalezionych w kopenhaskim porcie, tymczasem nie może się już doczekać awansu i przeniesienia...

Domek dla lalek
David Hewson0
Okładka ksiązki - Domek dla lalek

Mroczna i nastrojowa powieść Davida Hewsona, znanego polskiemu czytelnikowi z rozgrywającej się w mglistej Kopenhadze serii Dochodzenie. Tym razem...

Reklamy