Potiomkin książę książąt

Barwna biografia faworyta Katarzyny II, Grigorija Potiomkina. Był bohaterem jednej z najsłynniejszych historii miłosnych, politykiem i wizjonerem. Tło stanowi XVIII-wieczna Rosja z jej dworskimi intrygami, burzliwymi romansami i zakulisowymi działaniami dyplomatów.

Biografia w wielkim stylu. Porywająca historia, barwny bohater oraz autor o świetnym piórze i imponującej znajomości tematu.
„The Washington Post Book World”

Świetnie napisana biografia... Nie tylko wyciąga postac-c Potiomkina i jego ekscentryczną karierę z historycznego zapomnienia, ale przywraca do życia całą arystokratyczną, XVIII-wieczną Rosję.
Anne Applebaum „Sunday Telegraph”

To wspaniała opowieść, a Simon Sebag Montefiore przedstawia ją z pasją... Znakomicie rozumie politykę dworu rosyjskiego i kontekst dyplomatyczny, co nie jest łatwe, ponieważ punkt ciężkości tej opowieści przesuwa się między Sankt Petersburgiem, Wiedniem, Berlinem i Stambułem. Doskonale ukazuje związek Potiomkina z Katarzyną.
Adam Zamoyski „The Times”

Pasjonujące, rzetelnie udokumentowane dzieło, napisane z dbałością o szczegóły i oszałamiającym rozmachem.
„The New York Times Book Review”

Oparta na szczegółowych badaniach, niezwykle ambitna biografia odniosła triumfalny sukces, odtwarzając życie niezwykłego człowieka. Sebag Montefiore przedstawia doskonałą panoramę epoki.
Antony Beevor „Sunday Times”
Autor książki Berlin. Upadek 1945

Naprawdę wspaniała książka.
Mick Jagger „Sunday Times”

Informacje dodatkowe o Potiomkin książę książąt:

Wydawnictwo: Magnum
Data wydania: b.d
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-89656-17-9

Kup książkę Potiomkin książę książąt

Potiomkin książę książąt - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sztamek
Sztamek
Przeczytane:2013-02-04, Ocena: 5, Chcę przeczytać,
Bardzo dobrze się czyta.Człowiek sie nie gubi.Montefiore na poziomie,ale na 6-tke,to tylko JEROZOLIMA!
Avatar użytkownika - BlueLady
BlueLady
Przeczytane:2010-11-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Świat. Historia rodzinna
Simon Sebag Montefiore0
Okładka ksiązki - Świat. Historia rodzinna

BESTSELLER ,,NEW YORK TIMESA" BIOGRAFIA LUDZKOŚCI W JEDNEJ, MISTRZOWSKIEJ NARRACJI 900 tysięcy lat temu pięcioosobowa rodzina spaceruje plażą na...

Jerozolima
Simon Sebag Montefiore0
Okładka ksiązki - Jerozolima

Najnowsza książka autora światowych bestsellerów "Stalin. Dwór czerwonego cara" "Stalin. Młode lata despoty" oraz "Potiomkin" i "Saszeńka". Pasjonująca...