Potiomkin książę książąt

Data wydania: 2006
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-89656-17-9
Dodał/a książkę: Sławomir Krempa

Barwna biografia faworyta Katarzyny II, Grigorija Potiomkina. Był bohaterem jednej z najsłynniejszych historii miłosnych, politykiem i wizjonerem. Tło stanowi XVIII-wieczna Rosja z jej dworskimi intrygami, burzliwymi romansami i zakulisowymi działaniami dyplomatów.

Biografia w wielkim stylu. Porywająca historia, barwny bohater oraz autor o świetnym piórze i imponującej znajomości tematu.
„The Washington Post Book World”

Świetnie napisana biografia... Nie tylko wyciąga postac-c Potiomkina i jego ekscentryczną karierę z historycznego zapomnienia, ale przywraca do życia całą arystokratyczną, XVIII-wieczną Rosję.
Anne Applebaum „Sunday Telegraph”

To wspaniała opowieść, a Simon Sebag Montefiore przedstawia ją z pasją... Znakomicie rozumie politykę dworu rosyjskiego i kontekst dyplomatyczny, co nie jest łatwe, ponieważ punkt ciężkości tej opowieści przesuwa się między Sankt Petersburgiem, Wiedniem, Berlinem i Stambułem. Doskonale ukazuje związek Potiomkina z Katarzyną.
Adam Zamoyski „The Times”

Pasjonujące, rzetelnie udokumentowane dzieło, napisane z dbałością o szczegóły i oszałamiającym rozmachem.
„The New York Times Book Review”

Oparta na szczegółowych badaniach, niezwykle ambitna biografia odniosła triumfalny sukces, odtwarzając życie niezwykłego człowieka. Sebag Montefiore przedstawia doskonałą panoramę epoki.
Antony Beevor „Sunday Times”
Autor książki Berlin. Upadek 1945

Naprawdę wspaniała książka.
Mick Jagger „Sunday Times”

Kup książkę Potiomkin książę książąt

Opinie o książce - Potiomkin książę książąt

Avatar użytkownika - Sztamek
Sztamek
Przeczytane:2013-02-04, Ocena: 5, Chcę przeczytać,
Bardzo dobrze się czyta.Człowiek sie nie gubi.Montefiore na poziomie,ale na 6-tke,to tylko JEROZOLIMA!
Avatar użytkownika - BlueLady
BlueLady
Przeczytane:2010-11-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Zapowiada się interesująco
Saszeńka
Simon Sebag Montefiore0
Okładka ksiązki - Saszeńka

Powieść przedstawiająca dramatyczne losy trzech kobiet z bogatej rodziny pochodzenia żydowskiego na tle burzliwych dziejów Rosji od czasów...