Powrót na wyspę

Birdie przygotowuje wesele swojej córki Chess, ale ta niespodziewanie zrywa zaręczyny. Potem przychodzi dużo gorsza wiadomość. Michael, były narzeczony, zginął w górach. Chess wpada w depresję. Aby ratować dziewczynę Birdie, jej druga córka Tate i siostra India zabierają ją na wyspę Tuckernuck. Bez telewizora, telefonów, tam, gdzie można odpocząć od problemów. Ale czy aby na pewno? Nieoczekiwanie miesięczny pobyt na wyspie odmieni życie każdej z nich. W cichej, spokojnej scenerii cztery kobiety dokonują życiowych rozrachunków. Wychodzą na jaw stare tajemnice, pojawiają się dawni kochankowie. Nim lato dobiegnie końca, niejedna prawda ujrzy światło dzienne, a dawne namiętności wybuchną z nową siłą... Znakomita książka autorki Piasku w butach. Świat Książki, 2011

Informacje dodatkowe o Powrót na wyspę:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011 (data przybliżona)

Kup książkę Powrót na wyspę

Powrót na wyspę - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2016-03-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Ciepła, wzruszająca, pełna tajemnic z przeszłości opowieść o miłości, przyjaźni, przywiązaniu do drugiego człowieka oraz silnych i zarazem mądrych kobietach. A także o życiu i związanych z nim trudnych wyborach, wyrzutach sumienia i popełnianych błędach. Jak dla mnie zbyt dużo niepotrzebnych powtarzających się, mówiących o tym samym opisów. Akcja mknie zbyt wolno. Mogłoby być więcej dialogów.
Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2014-03-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Elin Hilderbrand należy do grona moich ulubionych pisarek od czasu kiedy przeczytałam jej powieść pt. „Piasek w butach”. W swoich powieściach obyczajowych autorka fantastycznie buduje nastrój, wprowadza emocje, a przy okazji porusza ważne sprawy i życiowe problemy, obok których zdarza się nam czasem przechodzić obojętnie. Na małej wysepce Tuckernuck położonej w Nowej Anglii nieopodal większej wyspy Nantucket znajduje się stary, letni domek należący od bardzo dawna do rodziny Tate’ów. Nie ma w nim wygód – zimna woda w kranie, kuchenka turystyczna i wiekowa lodówka oraz niewielkie pokoiki na parterze i poddaszu, których częstymi gośćmi są nietoperze. Ale jest tu także cisza, spokój, własna plaża, piękne zachody słońca, czyli to wszystko czego potrzeba aby oderwać się od codzienności. To  magiczne miejsce jest azylem dla czterech kobiet po przejściach – Bridge i jej dwóch dorosłych córek Chess i Tate oraz Indii – jej siostry. Z Tuckernuck wiąże się wiele wspomnień z dzieciństwa i młodości i tylko to miejsce może uleczyć ich zranione dusze. Każda z bohaterek znalazła się na życiowym zakręcie, ale głównym powodem do przyjazdu była depresja Chess po tym jak zerwała zaręczyny, odwołała ślub, a kilka dni później jej niedoszły mąż miał śmiertelny wypadek. Tate zdecydowała się na wyjazd mając nadzieję, że pomoże siostrze pozbierać się po tragedii. Bridge, po tym jak przed dwoma laty rozwiodła się z mężem pragnęła ułożyć sobie życie na nowo, ale sytuacja córki wymagała od niej pewnego poświęcenia. Natomiast India przed kilku laty straciła męża, który popełnił samobójstwo i jej tragiczne doświadczenia również miały pomóc Chess stanąć na nogi.

Jakie niespodzianki czekają na bohaterki na Tuckernuck? Czy miesiąc spędzony na wyspie z dala od cywilizacji pomoże kobietom zdystansować się do własnych problemów? Jaką rolę w ich życiu odegra przystojny Barrett Lee – wieloletni przyjaciel i opiekun domku na wyspie?

Piękna, ciepła i wzruszająca historia, która na pewno spełni oczekiwania wszystkich miłośniczek literatury obyczajowej, a jednocześnie tchnie optymizmem oraz zwróci uwagę na to co ważne. Nie ma w życiu takich tragedii, z których człowiek nie  mógłby się podnieść. Trzeba tylko znaleźć motywację, która da siłę do walki o jutro… A najlepiej zrobić to w jakimś przytulnym miejscu bliskim naszemu sercu.
Polecam.

Avatar użytkownika - Habina
Habina
Przeczytane:2014-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014 r, EBOOKi, Ulubione,
Piasek w butach
Elin Hilderbrand0
Okładka ksiązki - Piasek w butach

Wzruszająca powieść obyczajowa o sile kobiecej przyjaźni, pomagającej przetrwać trudne życiowe momenty, z akcją nad morzem podczas wakacji. Vicki, matka...

Piękny dzień
Elin Hilderbrand0
Okładka ksiązki - Piękny dzień

Rodzina Jennifer przygotowuje się do jej ślubu na pięknej wyspie Nantucket. Margot, siostra panny młodej, przygląda się temu z politowaniem, bo już nie...