Prawo pracy

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
Dodał/a książkę: Autor X

Prawo pracy zawiera systematyczny wykład prawa pracy z podziałem na część ogólną, prawo stosunku pracy, prawo ochrony pracy i zbiorowe prawo pracy. Omawia ustawę z 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy. Uwzględnia aktualne poglądy nauki prawa pracy i orzecznictwo Sądu Najwyższego. Książka jest adresowana głównie do studentów prawa, także do prawników praktyków. Przystępność wykładu pozwala jednak na korzystanie z niej z pożytkiem przez pracowników, w tym zwłaszcza działaczy związkowych, oraz pracodawców. Dr hab. prof. nadzw. Teresa Liszcz jest kierownikiem Zakładu Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. W latach 1989-2001 (z przerwą 1993-1997) ? poseł na Sejm (przewodnicząca Komisji Ustawodawczej, członek Komisji Konstytucyjnej i Komisji Polityki Społecznej); 1988-1998 ? członek Komisji ds. Reformy Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, a w 2006 ? Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy; 2001-2005 ? senator (przewodnicząca Senackiej Komisji Ustawodawstwa i Praworządności). Od grudnia 2006 ? sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Jest autorką ok. 200 publikacji z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, w tym monografii, komentarzy, podręczników akademickich.Stan prawny na 1 września 2007 roku.

Kup książkę Prawo pracy

Opinie o książce - Prawo pracy

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa