Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010

Kontynuacja bestsellerowej biografii byłego Prezydenta Rzeczypospolitej. Rzetelna i stroniąca od hagiografii. Dwaj badacze; Sławomir Cenckiewicz i Adam Chmielecki opisują wszechstronną aktywność Lecha Kaczyńskiego w czasie jego prezydentury w latach 2005-2010.

W pracy odnajdziemy Lecha Kaczyńskiego jako męża stanu reprezentującego interesy Rzeczpospolitej, dowiemy się jak dzielił obowiązki głowy państwa z życiem rodzinnym.

Autorzy przypominają działalność przemysłu pogardy i dramatyczne epizody prezydentury; zlot prezydentów Europy Środkowej w Tbilisi w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej. Cenkiewicz i Chmielecki ukazują Lecha Kaczyńskiego jako polityka i człowieka nie wahającego się ryzykować własnym życiem w imię ideałów, które wyznawał. Publikację kończy obszerny rozdział podsumowujący stan dzisiejszej wiedzy o tragedii smoleńskiej.

Czarna legenda Lecha Kaczyńskiego, dzięki pracy Cenckiewicza i Chmieleckiego zostanie od dziś zastąpiona przez zweryfikowaną wiedzę opartą na relacjach świadków, przekazach najbliższych i kwerendzie archiwalnej.

Takiej książki jeszcze nie było!

Informacje dodatkowe o Prezydent Lech Kaczyński 2005-2010:

Przeczytane:2016-11-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Sprawa Lecha Wałęsy
Sławomir Cenckiewicz0
Okładka ksiązki - Sprawa Lecha Wałęsy

Sprawa Lecha Wałęsy powstała w oparciu o książkę SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii (Wydawnictwo IPN, Gdańsk-Warszawa-Kraków 2008) Sławomira Cenckiewicza...

Długie ramię Moskwy. Wywiad wojskowy Polski Ludowej 1943-1991
Sławomir Cenckiewicz0
Okładka ksiązki - Długie ramię Moskwy. Wywiad wojskowy Polski Ludowej  1943-1991

Książka opisuje genezę wywiadu wojskowego w komunistycznej Polsce oraz rolę Sowietów w jego działalności. Autor przedstawia kierunki jego działalności...

Forget Me Not
Julie Soto