Projekt Szczęście

Szczęście jest znaczeniem i sednem życia.

Arystoteles

Wszyscy ludzie poszukują szczęścia. Bez wyjątków.

Blaise Pascal

Gretchen Rubin zrozumiała to pewnego deszczowego dnia i zdecydowała, że sama spróbuje odkryć tajemnicę szczęścia. Aby tego dokonać, wprowadziła w życie Projekt Szczęście. Przez rok w każdym miesiącu skupiała się na określonej dziedzinie, takiej jak małżeństwo, praca, rodzicielstwo, samospełnienie. W styczniu, lutym, marcu... podejmowała nowe postanowienia: by okazywać miłość, kłaść się wcześniej spać, prosić o pomoc, bawić się, nie myśleć o skutkach. Wnikliwie przetestowała największe mądrości świata, współczesne odkrycia naukowe oraz lekcje popkultury na temat tego, jak być szczęśliwym. Wszystko po to, aby do grudnia osiągnąć pełnię szczęścia...

Projekt Szczęście zmienił życie Gretchen Rubin, pozwól, aby zmienił i Twoje!

Książka Gretchen Rubin plasuje się pomiędzy "Sztuką szczęścia" Dalajlamy a "Jedz, módl się, kochaj" Elizabeth Gilbert. Wypełniona została różnorodnymi spostrzeżeniami psychologów, pisarzy, poetów i filozofów. Należy do lektur, do których wracamy bez końca w poszukiwaniu spełnienia marzenia o szczęściu.

Sonja Lyubomirsky, autorka poradnika "Wybierz szczęście"

Informacje dodatkowe o Projekt Szczęście:

Projekt Szczęście - opinie o książce

Avatar użytkownika - Iszka
Iszka
Przeczytane:2014-02-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Co znaczy szczęście i co zrobić, żeby być szczęśliwą na te pytania odpowiada autorka książki. Ciekawie napisany poradnik z radami, które latwo wprowadzić w życie i przez to poczuć sie lepiej.
Avatar użytkownika - dianawiszniewska
dianawiszniewska
Przeczytane:2024-04-09, Ocena: 5, Przeczytałam,

Gdy dostałam propozycję zrecenzowania tej książki byłam dość sceptycznie nastawiona, szczęcie to zbyt ogólne słowo. Na dodatek ta książka jest swoistym dziennikiem, gdyż zagłębiamy się w kolejne cele z miesiąca na miesiąc.

Po pierwsze to ogromne zaskoczenie, jak jasno i przejrzyście ta książka jest napisana. Autorka to zdecydowanie umysł ścisły, nie ma tu niedomówień, jak w innych poradnikach, w których niby chcesz coś zmienić a nie wiesz jak. Tu dostajesz konkrety.

Najpierw mamy krótki wstęp, za który już pokochałam tę książkę, a następnie 12 miesięcy wdrażania różnych elementów mających sprawić, że człowiek stanie się szczęśliwszy. Krok po kroku dążymy do rozwoju. Autorka opisuje co sprawdziło się u niej, ale podkreśla, że każdy człowiek jest inny i u każdego może zadziałać coś innego.

Mam poczucie, że to taka książka, która pomaga wziąć się w garść i dostrzec wiele rzeczy. Idealnym jej podsumowaniem jest cytat:  "Jesteś szczęśliwy, jeśli uważasz, że jesteś szczęśliwy."

Polecam zagłębiać się w nią stopniowo i delektować powoli. Niech będzie takim naszym towarzyszem w tym dążeniu do szczęśliwości.
To jak jesteś gotowy podjąć wyzwanie bycia szczęśliwszym?

Avatar użytkownika - anoola
Przeczytane:2013-06-10, Przeczytałam,
Lepiej! 21 strategii, by osiągnąć szczęście
Gretchen Rubin0
Okładka ksiązki - Lepiej! 21 strategii, by osiągnąć szczęście

Chcesz spotykać bliskich, ale nie tylko na Facebooku? Chcesz regularnie biegać, ale niekoniecznie z domu do pracy? Chcesz się zdrowo odżywiać, ale to czekolada...

Projekt Szczęśliwy Dom
Gretchen Rubin0
Okładka ksiązki - Projekt Szczęśliwy Dom

Najnowsza książka autorki bestsellerowego ,,Projektu Szczęście"! Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne; każda nieszczęśliwa rodzina jest...