Przepis na łapanie motyli

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: b.d
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788376741406
Liczba stron: 300
Dodał/a książkę: Justyna Gul

Ocena: 0 (0 głosów)

Grażyna, czy to w ogóle jest życie? Czy my, ty, ja, nasze koleżanki mamy szansę na odrobinę spokoju, na życie, z którego można by się trochę cieszyć?? Ewelina ma wszystko, co jest jej potrzebne do szczęścia ? kochającego męża, mądrego syna i oddane przyjaciółki. Jednak ma wrażenie, że zasługuje na znacznie więcej. Kiedyś miała ambicje i perspektywy ? zrezygnowała z doktoratu i kariery na rzecz rodziny. Mimo pozornego szczęścia, nie czuje się spełniona. Czy wreszcie nadejdzie czas na zmiany? Czy dojrzała kobieta nadal może być atrakcyjna i zawrócić w głowie nawet sporo od siebie młodszemu mężczyźnie, osiągając przy tym nieoczekiwane dodatkowe korzyści? Żeby było jeszcze ciekawiej, akcja ?Przepisu na łapanie motyli? rozgrywa się w specyficznym, zamkniętym środowisku akademickim, którego tabu w zaskakujący sposób przełamuje autorka powieści. Nigdy nie jest za późno, by pożądać. Nigdy nie jest za późno, by być pożądaną. Nigdy nie jest za późno na karierę. Nigdy nie jest za późno, by rozkoszować się życiem.

Kup książkę Przepis na łapanie motyli

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Przepis na życieTeraz znalazła się w samym środku czegoś, co choć było jej życiem, chyba nie do końca jej się podobało - do czego, rzec by można, nie całkiem dorosła... Ile osób ma takie same odczucia? Ile razy możemy zanucić w myślach: I co ja robię tu, tkwiąc w danej sytuacji i nie widząc z niej prostego wyjścia. Niekiedy, każda kolejna decyzja wydaje się pogrążać nas coraz bardziej w niebycie, odbierać radość życia i nadzieję. Nawet, kiedy pozornie mamy wszystko, możemy czuć pustkę w sercu i duszy, pewien niedosyt… No właśnie: czego? Zazwyczaj tęsknota jest nieokreślona, a my tak naprawdę nie umiemy wskazać celu bądź rzeczy, które zbliżyłaby nas do szczęścia. W podobnej sytuacji znalazła się Ewelina, bohaterka książki Ewy Zachary Przepis na łapanie motyli. Powieść, adresowana przede wszystkim do kobiet - i to tych dojrzałych, które często nie potrafią się odnaleźć w obecnych czasach kultu ciała. Każdy jednak, kto po książkę sięgnie, zyska materiał do „przepracowania”. Lektura jest bowiem bodźcem do autorefleksji i - kto wie - może jej konsekwencją będzie zmiana stylu życia i zachowania? Ewelina jest atrakcyjną pięćdziesięciolatką, posiadaczką wspaniałego syna, Maksa, i oddanego męża. Pracuje w dość klaustrofobicznym środowisku akademickim, a jej wiek teoretycznie wyklucza ją ze społeczności ludzi młodych, przedsiębiorczych, o zupełnie odmiennym podejściu do wszystkiego, co ich ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Przepis na łapanie motyli

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Szczerze mówiąc książka średnio ciekawa.Przynajmniej dla mnie.Temat o.k.Dojrzała kobieta pragnie w życiu przeżyć coś więcej niż do tej pory.Jej rozterki,przemyślenia.Ale napisane takim stylem,który mi kompletnie nie odpowiada.Ciężko mi się ją czytało.
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy