Okładka książki - Przesunąć horyzont

Przesunąć horyzont

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2006
Kategoria: Inne
ISBN: 83-75-15010-X
Liczba stron: 264
Dodał/a książkę: szczepanik

Ocena: 5.17 (12 głosów)

Popularna dziennikarka telewizyjna wchodzi na najwyższą górę Ziemi. Czy poza medialnym szumem wynika z tego coś jeszcze? Czy ekstremalne osiągnięcia innych ludzi mogą cokolwiek wnieść w nasze życie?
A jednak...
Tam gdzie jest się najbardziej samotnym wśród ludzi, tam gdzie cisza huczy głośniej niż lawiny i gdzie najgroźniejsze jest to, co najbardziej upragnione, można znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania.
Dlaczego ktoś po dwukrotnym złamaniu kręgosłupa myśli o zdobyciu Mount Everestu? Po co w ogóle rzucać wyzwanie własnym słabościom? Dlaczego człowiek tak bardzo pragnie spojrzeć śmierci w oczy?
Właśnie, dlaczego...

Wiele osób zna autorkę tej książki z Big Brothera, Dzieciaków z klasą i Misji Martyna, zapewne też z Automaniaka, ale tym razem ma szansę poznać inną Martynę. Osobę, która już wie, że czasem jedyny sposób, by nadać życiu sens, to „przesunąć horyzont”, i że każdy ma swój Everest.

Kup książkę Przesunąć horyzont

Opinie o książce - Przesunąć horyzont

Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2016-02-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016, Biografie,
Bardzo wciągająca! Szczerze polecam! Książkę czyta się lekko i przyjemnie, choć ani wyprawa Pani Martyny do takich nie należała. Kobieta niezniszczalna. Po złamaniu kręgosłupa, śmierci bliskiego współpracownika, towarzysza i przyjaciela, postanawia udowodnić innym, ale przede wszystkim sobie, że jeśli mocno czegoś pragniemy nic nie jest w stanie nas zatrzymać. To opowieść o odwadze, bólu, ogromnym samozaparciu i przeciwstawianiu się trudnościom. Uwaga, motywuje ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - dziewczyna84
dziewczyna84
Przeczytane:2016-03-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Dla osób niewtajemniczonych w jakiekolwiek wspinaczki, bardzo ciekawa pozycja. Opisująca Martynę Wojciechowską od tej drugiej, buńczucznej strony. Możemy dzięki tej książce nie tylko poszerzyć swoją wiedzę z konkretnej dziedziny, ale również spróbować zrozumieć drugiego człowieka, wsłuchując się w jego słowa. W jej słowa. Może nie jest napisana językowo na poziomie nobla z literatury, ale niczym to nie przeszkadza. Wartościowa książka o wspaniałej wartościowej kobiecie, która wypowiada do nas wspaniałe słowa o przesunięciu własnego horyzontu. I najważniejsze: która sama tego dokonuje.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Nuki47
Nuki47
Przeczytane:2015-11-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek - 2015,
Można powiedzieć, że to książka o górach, ale tak nie jest. W rzeczywistości jest ona o spełnianiu marzeń, dążeniu do celów, które sobie postawimy w życiu. Martyna udowadnia, że mimo wielu przeciwnościom losu zawsze możemy zrobić coś, do czego będziemy dążyli z całych sił i z całej mocy. Oprócz tego "Przesunąć Horyzont" jest naprawdę lekką lekturą do połknięcia w kilka wieczorów. Można ją połknąć, nie zauważając nawet kiedy. Czytałam ją na konkurs, ale była to dla mnie ogromnie miła lektura, której na pewno nie zapomnę. Przekonała mnie, że w życiu trzeba stawiać sobie cele, po to, żeby zdobyć swój Everest.
Link do opinii
Avatar użytkownika - anek7
anek7
Przeczytane:2015-01-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Mam,
Mount Everest, Czomolungma, Sagarmatha, Góra Gór, Trzeci Biegun, Dach Świata - najwyższy szczyt na Ziemi (8848 m n.p.m.), marzenie i cel życia setek himalaistów, ale również amatorów, którzy mając w sobie wiele samozaparcia (a w kieszeni bardzo zasobny portfel) podejmują trud i ogromne ryzyko przy próbie jego zdobycia... Polacy zapisali się na stałe w historii wejść na Everest - do 2006 roku zdobyło go 14 naszych rodaków, w tym Wanda Rutkowska, która weszła na niego jako pierwsza Europejka oraz Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki którzy dokonali pierwszego zimowego wejścia na szczyt. Wiosną 2006 roku ruszyła kolejna polska wyprawa w Himalaje, w skład której weszła Martyna Wojciechowska, która swoje przeżycia i obserwacje z tej wyprawy zawarła w książce "Przesunąć horyzont". Jak to się stało, że popularna dziennikarka i prezenterka telewizyjna, znana z takich programów jak "Big Brother", "Dzieciaki z klasą", "Automaniak" czy "Misja Martyna" porywa sie na tak ekstremalną wyprawę? Czy to kolejny stopień w karierze zawodowej, poszukiwanie adrenaliny, sposób na promocję własnej osoby? A może kaprys gwiazdy, której uderza do głowy woda sodowa, do tego stopnia, że chce zdobyć coś, co udało się nielicznym? I czy amatorka jeśli chodzi o wspinanie się w wysokich górach da sobie radę w Himalajach? Czy nie będzie tylko ciężarem dla bardziej doświadczonych członków wyprawy? Na te i jeszcze inne pytania i wątpliwości znajdziecie odpowiedź w "Przesunąć horyzont". Książka powstała na podstawie dziennika Martyny, więc znajdziecie w niej autentyczne emocje, opisy poszczególnych etapów trwającej półtora miesiąca wyprawy, chwile euforii i wątpliwości, które targały autorką, jej zmaganie się z własnymi ograniczeniami i słabością. Bo dopiero w sytuacjach ekstremalnych dowiadujemy się prawdy o sobie. Bycie osobą publiczną nie pomaga w chwilach słabości, kiedy płucom brakuje tlenu, mózg funkcjonuje na zwolnionych obrotach, a postawienie kolejnego kroku stanowi niewyobrażalny wysiłek. Góry uczą człowieka ogromnej pokory, a mieszkanie przez kilka tygodni z inną osobą w niewielkim namiociku odziera z jakiejkolwiek intymności... Martyna weszła na Everest, sprawdziła się, przesunęła swój horyzont. Prawdą jest, że miała przy tym ogromne szczęście, bowiem wielu wspinaczy nigdy nie wraca z gór (w czasie pobytu polskiej ekipy w Himalajach zginął wspinacz z Czech), inni wracają poturbowani i chorzy, a sporej grupie, pomimo ogromnego wysiłku, nie udaje się zdobyć szczytu. Ale nawet największy fart nie pomógłby, gdyby nie ciężka praca i wiara w końcowy sukces. Warto przeczytać tę książkę. I może warto pomyśleć o przesunięciu własnego horyzontu? PS. W książce jest masa przepięknej urody zdjęć :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2014-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Podróżnicze,
Książka o cienkiej granicy życia i śmierci w górach. Na pozór zdobycie Dachu Świata mogłoby się wydać nieskomplikowanym przedsięwzięciem. Jednak jest to bardzo drogie, egoistyczne realizowanie niebezpiecznego marzenia. Od najmniejszego problemu jakim jest "jak zrobić siku do bidonu" po największy "co dalej po osiągnięciu szczytu" towarzyszymy pani Martynie w realizacji planu zdobycia Everestu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - anka5505
anka5505
Przeczytane:,
Książka bardzo interesująca. Trzyma w napięciu do ostatnich stron, jak i również ciekawość czytelników nie pozwala od niej odejść. Moja ocena dla niej wynosi 6. Osobiście sięgam po książki pani Elizabeth Kostovy, które dopełniają moją bibliotekę. Z czystym sumieniem mogę polecić ją innym.
Link do opinii
Avatar użytkownika - tszejk
tszejk
Przeczytane:2016-02-26, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2016,
Avatar użytkownika - darr2
darr2
Przeczytane:2016-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku,
Avatar użytkownika - Kamulka84
Kamulka84
Przeczytane:2015-05-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - akarasek
akarasek
Przeczytane:2014-10-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - kkkkk
kkkkk
Przeczytane:2014-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Inne książki autora
Borneo. Kobieta na krańcu świata
Martyna Wojciechowska0
Okładka ksiązki - Borneo. Kobieta na krańcu świata

Niewiele pozostało na Ziemi takich miejsc, które kryłyby w sobie tyle tajemnic co Borneo, trzecia pod względem powierzchni wyspa świata. W jej dziewiczej...

Membratu, wesoły pucybut z Etiopii
Martyna Wojciechowska0
Okładka ksiązki - Membratu, wesoły pucybut z Etiopii

Mebratu jest pucybutem, ale jego marzeniem jest zostać najlepszym biegaczem świata. Zdradzi wam jak zamierza tego dokonać. Opowie też, jak wygląda życie...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy