Przetestuj ją sam! Steve Krug o funkcjonalności stron internetowych

Testuj i usuwaj problemy

Niezawodne wskazówki, JAK:

testować DOWOLNE projekty - od "szkiców na serwetce" po gotowe witryny i aplikacje wyszukiwać NAJWAŻNIEJSZE problemy (nigdy nie znajdziesz czasu na usunięcie wszystkich) USUWAĆ te problemy, trzymając się zasady "Jak najmniej pracy™"

Testy funkcjonalności to - jak powszechnie wiadomo - niezawodny sposób na udoskonalenie Twoich produktów. Niestety, zwykle koszty takiej operacji zniechęcają do ich prowadzenia. STOP! Nie tym razem! W tym właśnie momencie do akcji wkracza Steve Krug z kontynuacją swojego bestsellera "Nie każ mi myśleć". Tym razem zdradzi Ci triki bardziej przystępnego podejścia do testowania funkcjonalności. Może ich użyć praktycznie każdy twórca witryny, aplikacji czy innego produktu. Nie musisz być ekspertem, żeby zrobić to dobrze. To prostsze, niż myślisz, praktycznie nie grożą Ci błędy i będziesz w stanie zacząć ....od teraz!

Po pierwsze dowiesz się, jak ograniczyć proces testowania i udoskonalania aplikacji do elementów kluczowych. Po drugie zapoznasz się z realistycznym podejściem, umożliwiającym przeprowadzanie wczesnego i częstego testowania oraz wykrywania braków w funkcjonalności. Po trzecie nauczysz się skutecznie usuwać problemy. Po czwarte szanujemy Twój czas, dlatego pokażemy Ci, jak wszystko to zrobić szybko, prosto i możliwie bezboleśnie.

Niedoceniona sztuka samodzielnego testowania funkcjonalności Testowanie starej witryny, innych witryn, makiet, projektów stron, prototypów i dalsze badania Poszukiwanie i wybór odpowiednich uczestników testów oraz przydzielanie im zadań Zasady stosowania najmniej pracochłonnych i najskuteczniejszych metod Najważniejsze problemy, na które możesz natrafić, i sposoby ich usuwania Testowanie zdalne: szybkie, tanie, choć czasem poza kontrolą Przykładowy program testu i formularz zgody na nagrywanie Lista lektur dla wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy

Książce towarzyszy witryna www.rocketsurgerymadeeasy.com z plikami do ściągnięcia (na przykład wideo demonstrujące test) oraz wszystkimi skryptami i formularzami, które pojawiają się w tekście. Pliki są dostępne dla każdego, kto ma ochotę samodzielnie wykonać testy.

Informacje dodatkowe o Przetestuj ją sam! Steve Krug o funkcjonalności stron internetowych:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2010-07-12
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Przetestuj ją sam! Steve Krug o funkcjonalności stron internetowych

Przetestuj ją sam! Steve Krug o funkcjonalności stron internetowych - opinie o książce

Steve Krug0
Okładka ksiązki - Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych. Wydanie III

Zdobądź użytkowników dzięki UX! Rynek stron internetowych i aplikacji jest nasycony do granic możliwości. Użytkownicy mogą wybierać spośród setek produktów...