Przewodnik po sadze Zmierzch

Wspaniałe encyklopedyczne wydanie w twardej oprawie, które pozwoli czytelnikom powieści Stephenie Meyer jeszcze głębiej poznać niezapomniany świat ZMIERZCHU. Przewodnik to niezbędna pozycja dla wszystkich fanów bestsellerowej sagi. Zawiera blisko 100 barwnych ilustracji i fotografii, ponadto charakterystykę postaci, drzewa genealogiczne, mapy, obszerne opisy miejsc i zdarzeń oraz wiele innych atrakcyjnych dodatków.

Informacje dodatkowe o Przewodnik po sadze Zmierzch:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2012-11-07
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-245-8875-6

Kup książkę Przewodnik po sadze Zmierzch

Przewodnik po sadze Zmierzch - opinie o książce

Jako, że jestem fanką sagi Zmierzch, gdy tylko się dowiedziałam, że taka książka istnieje, nie byłam w stanie się powstrzymać, by nie mieć jej w swoich rękach. Oczywiście nie zawiodłam się ani trochę.

Przewodnik jest bardzo pięknie wydany. Zawiera ujmujące ilustracje, nad którymi nie sposób nie zawiesić oka. Okładkę też można fajnie zinterpretować. Jako, że ukazuje ona puzzla, to można rozumieć, że to wlaśnie ten jeden jedyny, którego brakuje do ukończenia układanki. W ten sposób autorka sugeruje nam, że książka ta to w pewien sposób dopieszczenie opowieści, którą już bardzo dobrze znamy.

Z przewodnika można dowiedzieć się bardzo dużo o postaciach i ich pochodzeniu. Opisane zostały nawet te, które w powieści były wspomniane tylko raz. Oprócz tego można zobaczyć drzewa genealogiczne i mapy. Obszernie zostały opisane miejsca związane z konkretnymi postaciami.

Bardzo podobało mi się to, że na końcu książki znalazłam odpowiedzi na często zadawane pytania. Kto nie chciałby się dowiedzieć co stało się z kawałkiem pizzy, który w Zmierzchu połknął Edward (jak wiemy wampiry nie jedzą tego co ludzie) albo czy kryształowe serce, które dał Belli w prezencie, to był prawdziwy kryształ?

Przewodnik śpieszy na ratunek i powie nam nawet jakimi pojazdami jeździli bohaterowie sagi. Poznamy usunięte fragmenty. Uda nam się również zobaczyć okładki poszczególnych książek sagi na arenie międzynarodowej.

Nawet nie przypuszczałam, że tyle jeszcze nie wiem o postaciach, które jak wcześniej  myślałam, są mi bardzo dobrze znane. Czułam się cudownie dowiadując się tak wielu bardzo ciekawych smaczków. To idealne dopełnienie tak uwielbianej przez wielu opowieści o milości między śmiertelniczką a wampirem.

Myślę, że jeszcze nie jeden fan sagi Zmierzch będzie zachwycony tym przewodnikiem. Mogę zapewnić, że czytając to dzieło ciężko jest być zawiedzionym czy też znudzonym. Ja na pewno wrócę do tej książki jeszcze nie jeden raz, by przypomnieć sobie choć jedną z opowieści.

Mam nadzieję, że Stephenie zaskoczy nas jeszcze nie jednym takim smaczkiem dla fanów sagi Zmierzch.

Avatar użytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2016-01-31, Ocena: 6, Przeczytałem, czytam regularnie w 2016,
Bardzo fajna książka. Można dowiedzieć się dużo nowych informacji o bohaterach sagi.
Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2016-02-19, Ocena: 4, Przeczytałam,
Chemik
Stephenie Meyer0
Okładka ksiązki - Chemik

Powiedzmy, że nazywa się Alex. Tożsamość i imiona zmienia jak rękawiczki – pracuje dla amerykańskiej agencji rządowej, która jest tak tajna...

Słońce w mroku
Stephenie Meyer0
Okładka ksiązki - Słońce w mroku

Stephenie Meyer ponownie bierze na warsztat wielką love story – opowieść o śmiertelniczce Belli, która zakochała się w wampirze Edwardzie...