Przyjaciele i rywale

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-09-28
ISBN: 978-83-8075-144-6
Dodał/a książkę: edytka222

Beztroskie i pełne niezmąconego szczęścia dni w Zmysłowie dobiegają końca – życie sióstr Niemirskich wkrótce bardzo się zmieni. Agata odkrywa bowiem starannie tajoną przez matkę tożsamość ojca swej najmłodszej siostry, Tosi. Czy będzie to początek czegoś nowego i dobrego, czy wręcz przeciwnie – źródło poważnych kłopotów? Dodatkowo skomplikuje się nie tylko codzienne życie sióstr, ale i ich sprawy uczuciowe. Najważniejsze, że Agatę, Danielę i Tosię otaczają życzliwi ludzie. Obok przyjaciół pojawią się jednak rywale, a nawet – wrogowie. Nic już nie będzie tak proste i oczywiste jak dawniej.

Kup książkę Przyjaciele i rywale

Opinie o książce - Przyjaciele i rywale

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-09-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,

Kolejny raz Pani Agnieszka Krawczyk zabiera nas do urokliwego miejsca. Sielskiego, anielskiego, a jednocześnie tętniącego życiem. Pojawiają się nowe osoby, wątki, zdarzenia. Wyjaśniają się niektóre tajemnice z przyszłości. Bohaterki napotykają na nowe trudności, które dzięki przyjaciołom mają szansę pokonać. Czy wypadek nie pokrzyżuje ich planów?

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2017-04-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2017, Chcę zdobyć,
"Przyjaciele i rywale" to drugi tom cyklu "Czary Codzienności". W tej części dzieje się sporo, nawet więcej niż w poprzedniej. Bowiem nad herbaciarnią "3 Siostry i 3 Koty" zbierają się czarne chmury. Siostry Niemirskie rozpoczynają kolejny etap w swoim życiu. Agata odkrywa tożsamość nieznanego ojca Tosi. Na domiar tego, kłopoty nie ominą domku i herbaciarni, bo pani burmistrz zamierza budować na ich miejscu spa. W międzyczasie Daniela i Jakub ulegają wypadkowi i trafiają do szpitala. Tak więc dzieje się naprawdę sporo, nie ma czasu na nudę. Oprócz postaci z poprzedniego tomu, dołączają nowe. Mamy możliwość poznania ich różnorodnych charakterów. Widzimy jak się zmieniają. Jedni bardziej, inni mniej. Wychodzą na jaw pewne rodzinne tajemnice, pojawiają się nieszczęśliwe miłości. Wszystko to sprawia, że czyta się z wielkim zainteresowaniem. "(...) każdy popełnia błędy, również takie, których nie da się naprawić." Kłopoty, zmartwienia, chwile szczęścia, miłość, nienawiść, przyjaźń, przeplatają się tu jak w kalejdoskopie. To wszystko dało wspaniały i zaskakujący efekt. Taka niby zwykła codzienność, a jakże interesująca. Autorka sprawiła, że po raz kolejny miałam wrażenie, że przebywam w samym centrum tych wydarzeń, że obserwuję to gdzieś z bliska. "Jeśli życiem kieruje wyłącznie nienawiść, człowiek jest jak wydrążony, pusty w środku pień drzewa. Gdy wybaczamy, tak naprawdę robimy to dla siebie." Powieść zmusza do zatrzymania się, do chwili refleksji. Bo przecież to czary codzienności, rzeczy małe stanowią o tym, jakie jest nasze życie i jacy my sami jesteśmy. Powinniśmy docenić tę banalność, bo nigdy nie wiemy, co zgotuje dla nas los. Trzeba doceniać i cieszyć się ze spokoju. Moja wizyta w Zmysłowie ponownie była udana. Z chęcią jeszcze tu powrócę. "Bardzo często marzenia są piękne, dopóki pozostają marzeniami."
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-09-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Czy słońce czy deszcz - Agnieszka Krawczyk każdą okoliczność ubiera w piękne słowa, które oddają magię Zmysłowa i Willi Julia. Ten cudowny kamienny domek opleciony bluszczem aż kusi by spędzić w nim choćby jeden dzień. Z każdej strony otacza go inne, niesamowite piękno - z jednej kwiaty, z drugiej sad. Niepowtarzalną atmosferę tego miejsca podkręcają świece tworzone przez Monikę i potrawy, które wyczarowuje Daniela. A do tego aromatyczne herbaty w firmowych filiżankach... Całości dopełniają obrazy Ady i koty mruczące ze szczęścia. Najchętniej zawinęłabym się w pled - rybi ogon (jest śliczny, szkoda, że nie potrafię go zrobić...) i zagłębiła w dobrej lekturze. Kto jedzie ze mną? Byście jednak nie sądzili, że ta książka to wiejąca nudą gruba księga to wspomnę o tajemniczych kopertach a także śledztwie - prawie jak w kryminale - choć nikt nie zginął. Autorka zaserwowała nam liczne rewelacje, niekoniecznie radosne a często wywołujące potrzebę odłożenia książki na pięć minut i przemyślenia tego, co właśnie przeczytaliśmy. Krawczyk potrafi zainteresować, zaintrygować, wciągnąć, potrząsnąć i zaskoczyć. Bogactwo bohaterów jakie nam zaoferowała sprawia, że z jednej strony nie można się oderwać od lektury, choć z drugiej w oczach pojawia się "żądza mordu", kiedy widzimy poczynania co poniektórych... W większości jednak postacie są bogate wewnętrznie, wnoszą do lektury mądrość życiową i wyciągają pomocne dłonie. Bardzo podobała mi się postawa Tosi, która otrzymała od losu bardzo trudne chwile i musiała wykazać się niesamowitym zrozumieniem nowej sytuacji. Agata ujęła mnie tym, że jest człowiekiem czynu, uwielbia działać i uważa, że zbyt długie rozmyślanie nad problemem czy analizowanie go nic nie wnosi i szkoda na te czynności czasu. Jeśli zaś chodzi o trzecią siostrę - Danielę - krótko mówiąc to parokrotnie mnie zaskoczyła swoją przemianą. Ale nie zdradzę nic więcej. całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/09/agnieszka-krawczyk-przyjaciele-i-rywale.html
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2017-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Lekko i przyjemnie, w życiu sióstr zachodzi wiele zmian, przybywa nowych bohaterów, a spokój sennego miasteczka wkrótce zostanie zaburzony przez coraz ciemniejsze chmury, zbierające się nad bohaterami. Niektóre tajemnice zostają odkryte, ale z nich tylko wyrastają nowe sekrety. Ponadto ciekawie rozwija się relacja Danieli i Jakuba, a coś czuję, że Agata namiesza w związku Piotra i Martyny.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-11-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Kolejny tom z serii "Czary codzienności". Znów spotykamy się z Agatą, Danielą, Tosią oraz z ich przyjaciółmi i wrogami (gdyż nad Zmysłowem zaczynają się pojawiać "czarne chmury"). Mimo, że herbaciarnia "3 siostry i 3 koty" działa bez zarzutu i ma coraz więcej klientów, to lokalni inwestorzy pragną zagarnąć ich posiadłość. Siostrom udaje się też ustalić kto jest ojcem najmłodszej z nich. Co z tego wyniknie? Przeczytajcie, a ja z niecierpliwieniem czekam na następny tom
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2017-03-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 2017,
Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2017-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2017-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki2017, Mam, przeczytane,
Avatar użytkownika - jasmin79
jasmin79
Przeczytane:2016-10-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Czary codzienności (Tom 4). Magiczny wieczór
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Czary codzienności (Tom 4). Magiczny wieczór

Świąteczna kontynuacja bestsellerowej serii ,,Czary Codzienności" Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W małym miasteczku, Zmysłowie...

Ogród księżycowy
Agnieszka Krawczyk0
Okładka ksiązki - Ogród księżycowy

Historia o miłości, dawnych błędach i o wybaczaniu. W dolinie mgieł i róż zaczyna się wiosna. Pisarka, Sabina Południewska, kończy remontować stary dom...