Przypadek to nie wszystko: Moje życie psychologa społecznego

Przypadek to nie wszystko. Moje życie psychologa społecznego Elliota Aronsona zgodnie zaliczanego do grona najbardziej wpływowych uczonych XX wieku zajmujących się naukami społecznymi. Otwartość, dowcip, dystans do siebie, nadzwyczajny zmysł obserwacyjny, umiejętność patrzenia z różnych perspektyw lista zalet opowieści Aronsona jest długa.

Aronson kreśli pasjonujący obraz czasów, w których przyszło mu żyć Wielki Kryzys, walka o zniesienie segregacji rasowej, ruchy hipisowskie, ruch na rzecz wyzwalania potencjału ludzkiego. Sam czynnie uczestniczył w każdym z tych epizodów historii, kilkakrotnie wręcz zmieniając ich bieg. Opowiada o nich przez pryzmat losów własnych i swoich najbliższych. Czyni to jednak w sposób rzadko spotykany potrafi spojrzeć na historię równocześnie z kilku perspektyw: zwykłego obywatela, aktywnego jej uczestnika, wytrawnego znawcy procesów, jakie towarzyszą i tym wielkim, i tym drobnym zmianom społecznym.

Aronson pisze też o ludziach, którzy stworzyli współczesną psychologię społeczną: Abrahamie Maslowie, Jerome Brunnerze, Davidzie McClellandzie, a przede wszystkim o Leonie Festingerze. Ujawnia ich zalety i słabości, nie kryje swoich sympatii i antypatii. Przypadek to nie wszystko to poruszająca i wciągająca opowieść, napisana barwnym i żywym językiem. To znakomita lektura nie tylko dla pasjonatów psychologii społecznej, ale też a może przede wszystkim dla wszystkich, którzy chcą choć trochę zrozumieć współczesny świat.

Informacje dodatkowe o Przypadek to nie wszystko: Moje życie psychologa społecznego:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788393196241
Tytuł oryginału: Not by Chance Alone: My Life as a Social Psychologist
Tłumaczenie: Chrzanowska Agnieszka, Żak Piotr

Kup książkę Przypadek to nie wszystko: Moje życie psychologa społecznego

Człowiek istota społeczna
Aronson Elliot0
Okładka ksiązki - Człowiek istota społeczna

Ciągłe zmiany w świadomości społecznej i nowe zjawiska psychospołeczne stały się inspiracją dla wybitnego psychologa społecznego, Elliota Aronsona do nowych...