Przypadkowe szczęście

Tom 5 cyklu Rosemary Beach

Woodsa Kerringtona nie kręciły wrażliwe dziewczyny. Wymagały zbyt dużo wysiłku. Dla niego liczyła się przyjemność. Jedna gorąca noc bez zobowiązań - to było wszystko, o czym myślał, kiedy zobaczył Dellę po raz pierwszy.

Spędził z nią tylko kilka godzin.

Tygodnie później nie potrafił oderwać od niej myśli.

Musiał ją mieć.

Woods nie miał pojęcia, że ta beztroska dziewczyna była bardziej krucha, niż mógłby się spodziewać.

Kiedy Della powraca do Rosemary, wszystko wskazuje na to, że powinni trzymać się od siebie z daleka. Żadne z nich nie jest naprawdę wolne. Najbezpieczniej byłoby się wycofać... Ale czy Woods może na to pozwolić?

Informacje dodatkowe o Przypadkowe szczęście:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2014-09-10
Tytuł oryginału: Twisted Perfection
Język oryginału: Angielski

Kup książkę Przypadkowe szczęście

Przypadkowe szczęście - opinie o książce

Avatar użytkownika - weronikka1
weronikka1
Przeczytane:2017-01-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Nie jest to wybitna książka, ale naprawdę wciąga. Przeszkadzał mi czasem dobór słów w niektórych sytuacjach, ale nie było tego dużo i nie było na tyle to rażące, abym nie mogła nadal czytać. Pomysł na książkę bardzo fajny i ciekawy, mnie zainteresował i były momenty, że czytałam z wypiekami na twarzy. Emocji zatem nie zabrakło. Z chęcią sięgnęłam od razu po drugą część, by poznać dalsze losy bohaterów. Z pewnością przeczytam jeszcze jakąś pozycję autorki. A o czym jest "Przypadkowe szczęście"? Główni bohaterowie, to Della i Woods. Ona jest tajemniczą postacią, która ukrywa swoją smutną przeszłość, pojawia się w życiu chłopaka niespodziewanie, ale również szybko się z niego wynosi. Ale nie na długo, ich drogi znów się skrzyżują i wtedy...I co nastąpi? Tego nie zdradzę. On natomiast jest chłopakiem, który pochodzi z bogatej rodziny i dziewczyny traktuje jako przygodę, nie ma zamiaru wiązać się na poważnie. Lecz gdy poznaje Dellę wszystko się zmienia. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy między nimi będzie coś więcej niż tylko przygoda? Tego nie napiszę, by za dużo nie zdradzić.
Avatar użytkownika - kynga29
kynga29
Ocena: 4, Czytam,
Całkiem dobra książka, niespodziewane zakończenie
Avatar użytkownika - julita_185
julita_185
Przeczytane:2016-06-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 2016, 52 książki w 2016 roku,
Książka MEGA!!! Wykorzystywałam każdą chwilę na przeczytanie: w domu zamiast pisać pracę mgr, do późna nie spałam, bo tak mnie wciągała historia, rano gdy jechałam do pracy, nawet w pracy podczas przerwy obiadowej miałam książkę przed sobą :) bardzo szybko mi się ją czytało. Będę czytać inne książkę tej Pani. I gorąco polecam!!!
Avatar użytkownika - natalia6202
natalia6202
Przeczytane:2016-05-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
Della Sloane jest młodą 19-latką cierpiącą psychicznie. W nieoczekiwanych momentach potrafią złapać ją ataki związane z jej przeszłością. Della nie potrafi sobie z nimi radzić. Za namową swojej przyjaciółki, wyrusza w podróż. Na stacji benzynowej poznaje Woodsa Kerringtona, niesamowicie przystojnego, bogatego 20-latka. Woods z początku ma tylko jeden zamiar "jeden numerek", ponieważ jego ojciec zaplanował dla niego przyszłość. Już od dziecka miał jeden cel. Woods od zawsze zabawiał się dziewczynami, ponieważ uważał, że należy im poświęcań dużo uwagi, a on potrzebował tylko dobrej zabawy i związki nie są dla niego. Jednak los chciał, aby tych dwoje znów się spotkało. Co z tego wyniknie? Jaką przyszłość zaplanował dla Woodsa jego ojciec? Jakie koszmary dręczą Delle? Mam ciarki po tej książce! Jest niesamowita, rewelacyjna, no po prostu boska! Dręczy mnie po niej książkowy kac i nie mogę znaleźć nic innego do czytania. Och! Abbi Glines, co ty kobieto mi zrobiłaś? Oficjalnie jest to moja ulubiona książka! Dawno nie czytałam równie dobrej i pięknej historii! Ale dość moich westchnień. Della Sloane, jest trochę zagubioną dziewczyną, która odkrywa siebie. Jej dzieciństwo było straszne! Nie wyobrażam sobie tego, nie wiem jak to mogło się dziać! Przecież to jest...aż brakuje mi słów. Życie nie było dla niej łaskawe. Blizny przeszłości pozostały w niej do dzisiaj. Jednak zawsze miała przy sobie swoją przyjaciółkę, na którą mogła zawsze liczyć. I pojawił się on..piękny Woods, który stał się dla niej promykiem słońca. Woods Kerrington... Och! Dajcie mi takie ciacho i tak opiekuńczego faceta! Dlaczego tacy są tylko w książkach? Czuje się smutna :( Woods, Woods, Woods, cudowny Woods jest świetnym facetem, który z ogromnym oddaniem pokochał Delle i był w stanie zrezygnować dla niej z dotychczasowego życia . No kto by nie chciał takiego faceta? Co do samej książki. Książka jest świetnie napisana. Pokazuje jak silna potrafi być miłość. Mimo, że nie jestem zwolenniczką takich książek, ta naprawdę mi się spodobała. Jest naprawdę cudowna. Autorka z jednej strony trochę za bardzo używała wulgarnych słów. Kiedy Della i Woods współżyli i byli na etapie większego zaangażowania, niektóre słowa były zbyt mocne. Chociaż z drugiej strony, nadawały one książce pikantności, charakteru i wyjątkowości. Trudno się zdecydować, czy postępowała słusznie, czy też nie.. Pomysł na książkę był ciekawy, wyróżnił się wśród tłumu. Teraz tylko muszę zakupić drugą część. Trochę kiepsko, że tak cienkie książki zostały rozdzielone na dwie części, no ale cóż...trzeba zarobić.
Della to dziewczyna, która skrywa mroczne tajemnice. Podróżuje, by zasmakować życia, którego nigdy nie miała, by poznać świat, a co najważniejsze- odnaleźć siebie. Jednak kłopoty ze zdrowiem psychicznym skutecznie jej to uniemożliwiają, a dręczące wspomnienia tylko pogłębiają beznadziejne sytuacje w których się znajduje. Woods natomiast jest chłopakiem, który za nic ma prawa moralne, liczy się tylko zabawa i czysta przyjemność. Bogaty chłopak z dobrego domu. Chce wyszaleć się zanim wejdzie w układ zakończony małżeństwem bez przyszłości. By coś zyskać, musi poślubić kobietę, którą nienawidzi, musi to zrobić, by zadowolić nie siebie, a ojca i matkę. Robi to, czego się od niego oczekuje, będąc kukiełką w rękach ludzi, którzy powinni kochać go bezwarunkowo. Co się stanie, gdy los naprowadzi na siebie te dwie różne osoby? Katastrofa. Od teraz wszystko ma się zmienić, nic już nie będzie takie proste. Przed napisaniem swojej opinii przeczytałam kilka innych na lubimyczytac i jestem w ciężkim szoku. Wychodzi na to, że tylko ja muszą ją mocno skrytykować, tylko mi się nie spodobała i tylko u mnie wywoływała złość w co drugim zdaniu. Autorka owszem, pisze lekko, jednak to co pisze pozostawia według mnie wiele do życzenia. Jest to książka, która ocieka scenami erotycznymi. Momentami miałam wrażenie, że jest to główny wątek, opis sceny łóżkowej, a o wszystkim innym jest po kilka zdań. Żałuję, że nie skupiła się bardziej na przeżyciach bohaterów, zwłaszcza Delli. To jest coś, co mogłoby zaciekawić niejednego czytelnika. Żaden z bohaterów nie wzbudził mojej sympatii. Wydaje mi się, że wszyscy byli fałszywi, podstępni lub żyli w zakrzywionej rzeczywistości. Główna bohaterka jak na dziewczynę z takimi problemami nawet dobrze odnajduje się w świecie, którego nigdy nie znała. Nawet muszę stwierdzić, że tą ją właśnie nienawidziłam, ponieważ wydawała mi się taką kobietą, która pójdzie z każdym do łóżka. Wszystko w książce zostało opisane nierealnie. Jest mi smutno napisać takie słowa, ale to były najgorsze wydane pieniądze w ostatnim czasie, jeśli chodzi o zakupy książkowe. Na pewno nie zdecyduję się na kolejną część, ani poprzednią historię napisaną przez autorkę tejże książki. Recenzja znajduje się również na www.zksiazkadolozka.blogspot.com
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2015-12-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Glines nie porwała swą twórczością. Zapowiadała się dużo lepiej. Ale szybko się czyta.
Avatar użytkownika - grejfrutoowa
grejfrutoowa
Przeczytane:2015-11-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal. Della wyrusza w świat w poszukiwaniu siebie. Chce zapomnieć o przeszłości. Nie przewidziała jedynie, że samochód trzeba będzie zatankować. Ponieważ nigdy tego nie robiła, szuka pomocy. Pomaga jej Woods. Chłopakowi wpada w oko Della i zaprasza ją na drinka. Podoba mu się jej ciało i sposób bycia. Jednorazowy numerek kończy się dla niego wspomnieniami tej nocy, których nie może się pozbyć. Della natomiast zgodnie ze swoim planem rusza dalej i szuka pracy. Gdy jednak jeden z jej romansów szybko się kończy, postanawia szukać nowego miejsca do życia. Pomaga jej kolega z pracy, który proponuje swoje mieszkanie. Dla Delli to idealne rozwiązanie - będzie sama w mieszkaniu, nikt nie zobaczy tego, co ją dręczy od lat. W książce znajdziemy dwóch narratorów - Della i Woods prowadzą swoje opowieści wymiennie. Nie jest jednak tak, że każdy z nich dostaje po jednym rozdziale na zmianę. Zdarza się natomiast, że ich opowieści się uzupełniają - jedno kończy w połowie opisu zdarzenia, a drugie zaczyna od tego samego momentu. Jest jeszcze jedna narracja, którą można wyróżnić. Pojawia się w rozdziałach Delli. Są to retrospekcje, pisane kursywą. Dziewczyna wraca myślami do chwil z domu i opisuje sytuacje, które utkwiły jej w pamięci. Są to dość chaotyczne wypowiedzi, nie układają się w spójną, chronologiczną całość, ale dopełniają obrazu Delli i są niezwykle ważne dla toku akcji. Głównym tematem powieści może wydawać się miłość. Owszem, uczucie jest tu ważne, ale nie jest dominujące w treści. Rozwija się powoli i niepewnie, chociaż dla czytelnika jasne jest, jak to się skończy. Uczucia i relacje międzyludzkie opisano dość ciekawie. Każda dziewczyna na miejscu Delli byłaby szczęśliwa, gdyby mogła mieć przy sobie takiego Woodsa, jednak bohaterka nie szaleje z miłości, jest pełna rezerwy. Poza miłością poruszane są jeszcze dwa ważne tematy w powieści. Oba można sprowadzić do ogólnej nazwy ,,relacje rodzinne". Pierwszy dotyczy Delli i tego, że była w dzieciństwie źle traktowana, przez co w życiu dorosłym ma wiele problemów. Jednym z nich są koszmary. Także to, że ciągle ucieka i nie angażuje się w związki z innymi ludźmi, może być rezultatem przeżytych zdarzeń. Drugi wątek kręci się wokół Woodsa. Dla marzeń jest on w stanie poświęcić wszystko, nawet własne szczęście. By otrzymać to, czego pragnął całe życie, pozwala ojcu, by ten decydował za niego. Jest całkowicie podporządkowany rodzinie. Nie ma własnej woli, ciągle pozwala sobą kierować, ale wie, że robi to tylko po to, by osiągnąć swój cel. Do tego otrzymujemy jeszcze kilka scen erotycznych, które opisano jednak dość dobrze. Nie są niesmaczne i wulgarne, są pomysłowe i dopasowane do treści książki. Nie można jednak powiedzieć, żeby był to erotyk. Stosunki są jedynie częścią związku Delli i Woodsa, para (co rzadkie w erotykach) rozmawia ze sobą, poznaje się, spędza ze sobą czas, nie tylko chodzi do łóżka. Możemy też zaobserwować zmiany, które zachodzą w bohaterach. Woods zmienia się pod wpływem Delli. Jest zazdrosny i opiekuńczy, nigdy do tej pory nie odczuwał czegoś podobnego przy innej kobiecie. Natomiast Della powoli otwiera się przed nim, dzieli się z nim swoimi lękami. Ogólnie powieść jest ciekawa, wciągająca i dość szybko się ją czyta. Wystarczy jeden wieczór,by się z nią zapoznać. Historia Delli i Woodsa to dobra literatura dla kobiet. Do księgarni trafiła również druga część powieści, więc czas najwyższy, by poznać tę parę.
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2014-09-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
O seksie bez zobowiązań jawnie bądź skrycie marzy wielu mężczyzn i kobiet. Wydaje się to być dobra alternatywa dla osób, którzy np. tęsknią za kontaktem z drugim człowiekiem, pragną rozładować swoją seksualność albo nie chcą lub nie mogą stworzyć pełnej relacji z partnerem. Jednak każdy kontakt seksualny wiąże się z ogromnymi emocjami, których nie da się ominąć. W podobnej sytuacji znaleźli się główni bohaterowie książki ''Przypadkowe szczęście'' Abbi Glines. Pewnego dnia na stacji benzynowej niedaleko Rosemary, Woods Kerrington poznaje śliczną, seksowną Della Sloane. Już od pierwszych chwil iskrzy między nimi aż miło. Spotkanie kończy się gorącym seksem bez zobowiązań. Kilka miesięcy później za namową znajomego Della zgłasza się do pracy klubie golfowym. Jakże wielkie jest jej zdziwienie, gdy wychodzi na jaw, że jej przyszły szef to Woods, bogaty syn właściciela klubu, niedawny kochanek. W zaistniałych okolicznościach oboje próbują trzymać się od siebie z daleka, tym bardziej, że żadne z nich nie jest tak naprawdę wolne. Ale serce nie sługa, nie wybiera sobie ani właściciela, ani miłości. Jak dalej potoczą się losy tych dwojga? Czy uda im się stłumić swoje uczucia? Bardzo lubię twórczość Abbi Glines. Dotychczas poznałam już trzy książki autorki: "O krok za daleko", "Spróbujmy jeszcze raz" i "Zacznijmy od nowa", gdzie głównymi bohaterami byli Rush i Blair, zaś Woods gdzieniegdzie przemykał się niepostrzeżenie. "Przypadkowe szczęście" jest piątym tomem serii Rosemary Beach. Czwarta część przedstawiająca historię z punktu widzenia Rusha, nie została wydana w Polsce, ale może się to kiedyś zmieni? Spędziłam przy tej lekturze wiele ekscytujących chwil. Podobnie jak w poprzednich częściach cyklu, mamy do czynienia z atrakcyjną i operatywną dziewczyną z pogmatwaną przeszłością oraz młodym, przystojnym bawidamkiem. Pojawia się także i czarny charakter, który nieco namiesza w życiu bohaterów. Sama fabuła, jak widać, nie jest odkrywcza, a schematyczna i mało oryginalna. Mimo to jestem nią zafascynowana. Autorka zaserwowała mi sporą dawkę uczuć, namiętności, szaleństwa, miłości i cierpienia. Początek powieści zaczyna się od wspólnej nocy Woodsa i Delli. Potem każde idzie w swoją stronę. On, od najmłodszych lat wychowywany na przyszłego właściciela klubu golfowego za namową ojca musi oświadczyć się Angelinie, aby stworzyć jedno silne rodzinne imperium. Ona, zmagająca się z własnymi demonami i bolesną przeszłością próbuje rozszerzać swoje horyzonty, poznawać świat i czerpać z życia pełnymi garściami. Z bólem serca i nutą goryczy obserwowałam ich perypetie. Nie mogłam zrozumieć jak można wbrew sobie podporządkować się woli rodziców, którzy wcale nie pragnęli dobra swojego syna, a jedynie zależało im na pomnożenie majątku. Na szczęście Woods miał w pamięci bezwarunkową miłość swoich dziadków, dzięki temu w porę zrozumiał, co tak naprawdę liczy się w życiu. Ale czy to wystarczy, by stworzyć poważny związek z Dellą? A może kiedy pozna jej mroczną przeszłość ucieknie gdzie pieprz rośnie? Dziewczyna na pozór wydaje się być silna i niezależna. W rzeczywistości jest krucha i delikatna. Przez wiele lat była zamknięta w czterech ścianach z chorą psychicznie matką, ale coś znacznie gorszego przyczyniło się do jej ataków paniki i nocnych koszmarów sennych. Autorka naznaczyła dziewczynę piętnem tragedii i samotności. Taki bagaż doświadczeń zdaje się być nie do udźwignięcia. Ale z drugiej strony ''człowieka można złamać, ale nie pokonać''. Od pierwszej chwili polubiłam duet głównych bohaterów. To wyraziste, charakterystyczne osobowości. Mają zarówno wady jak i zalety, ale pragną jak każdy człowiek kochać i być kochanym. Moją sympatię szczególnie zdobył Woods. Na początku miałam ochotę porządnie zdzielić mu przez głowę, gdy zamierzał ślepo poddać się rozkazom swojego ojca. Ale w końcu uświadomił sobie, czego tak naprawdę pragnie i ku czemu dąży. Do tej pory liczyła się zabawa, kasa i panienki, lecz pod wpływem Delii jego pojmowanie miłości oraz system wartości uległy znacznej modyfikacji. Podobała mi się również jego zaborczość. Niekiedy zachowywał się niczym rasowy jaskiniowiec, ale to było na swój specyficzny sposób urocze. Nie brak też perfidnej intrygi mającej na celu pozbycia się Delli z bogatego świata Woodsa. Ten aspekt boleśnie uświadamia, jak wielka jest siła pieniądza. Kto ma pieniądze ten może praktycznie wszystko, nawet bezkarnie decydować o czyimś losie i wolności. Zachowanie Kerringtonów jest tego najlepszym dowodem. Pozbawieni wszelkich hamulców i skrupułów moralnych byli w stanie uknuć wstrętny spisek, byle tylko osiągnąć swój cel. Tylko jakim kosztem? Tego musicie dowiedzieć się sami. Podoba mi się styl autorki: prosty, przejrzysty, bez bogactwa ozdobników czy różnorodnych środków wyrazu. Tempo akcji jest dosyć dynamiczne, cały czas coś się dzieje. Jednak najlepsze są opisy scen erotycznych: odważne, zmysłowe, pieprzne i dzikie. Jest ich bardzo dużo, ale nie czułam przesytu. Przeciwnie. Uważam, że zostały należycie i zgrabnie wkomponowane w fabułę. Z kolei zakończenie lekko mnie zdumiało. Jestem bardzo ciekawa, jak pisarka poprowadzi dalsze losy Woodsa i Delli. Wprost nie mogę się doczekać kontynuacji. Serdecznie zachęcam do tej lektury fanów Abbi Glines, jak również wszystkich miłośników gatunku New Adult oraz czytelników szukających lekkiej, wciągającej rozrywki okraszonej nutką erotyzmu i pikanterii. Myślę, że nie będziecie rozczarowani.
Avatar użytkownika - Irmina66
Przeczytane:2015-05-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wybierz mnie
Abbi Glines0
Okładka ksiązki - Wybierz mnie

Kryzys w małżeństwie rodziców Marcusa zmusza go do powrotu ze studiów. Wynajmuje pokój w mieszkaniu Cage'a, w którym często...

Nie chcę cię stracić
Abbi Glines0
Okładka ksiązki - Nie chcę cię stracić

Nash, gwiazda drużyny piłkarskiej, ma przed sobą świetlaną przyszłość. Jeden błąd kosztuje go karierę sportową i niszczy marzenia. Teraz jest wściekły...