Psie życie

Wydawnictwo: Hokus Pokus
Data wydania: 2011-01-01
ISBN: 978-83-60402-57-3
Dodał/a książkę: Iwona Wendreńska

Tego jeszcze nie było! Autorska książka Józefa Wilkonia zilustrowana rzeźbami psów.

Józef Wilkoń od lat maluje i rzeźbi zwierzęta. W swych pracach świetnie potrafi uchwycić ich naturę. Książka "Psie życie" jest bardzo osobista.

To wzruszający monolog psa, zilustrowany charakterystycznymi rzeźbami Wilkonia. Widzimy psy różnych ras, jamniki, wilczury, sznaucery i kundelki. Mimo że wyrzeźbione są w drewnie, patrzą na nas jak żywe.

"Mówię co ciebie ja pies twój największy przyjaciel (...) Nie zostawiaj mnie samego na długo Bez ciebie zdziczeję jak Dingo (...) Strach pomyśleć, jakie byłoby bez ciebie moje psie życie".

Czasem mówimy, że pies jest przyjacielem człowieka, a człowiek jego panem. Pies jest w swojej miłości i przywiązaniu wierny, z człowiekiem bywa różnie. W książce "Psie życie" Józef Wilkoń przypomina nam, że powinniśmy być odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy.

Kup książkę Psie życie

Opinie o książce - Psie życie

Ciekawa forma przekazu (krótki, treściwy tekst, zdjęci rzeźb psów) spowodowała, że moi uczniowie przeczytali ze mną tę lekturę w trakcie 1 zajęć. I, o dziwo, nie wzbraniali się przed czytaniem na głoś.
Mały Asmodeusz
Józef Wilkoń0
Okładka ksiązki - Mały Asmodeusz

Baśń jednego z największych szwedzkich pisarzy dla dzieci. Jest to historia małego diabełka, któremu się nic nie udaje - po prostu nie potrafi być zły...

Księga dżungli
Józef Wilkoń0
Okładka ksiązki - Księga dżungli

Któż nie zna losów Maugliego, chłopca wychowanego w dżungli przez wilki, który zwyciężył tygrysa Szir Hana? Albo losów fok napadanych przez ludzi czy też...