Psychiatria

Wydawnictwo: GWP
Data wydania: 2012-10-15
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7489-390-9
Liczba stron: 200
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Dlaczego psychiatria przeraża i fascynuje?
Jak rozpoznawać poważne zaburzenia?
Czy każda choroba psychiczna wymaga hospitalizacji?
Jak wyglądały początki psychiatrii?
Jakie prawa mają osoby chore umysłowo?

Psychiatria jest częścią naszego życia – co czwarta osoba w którymś momencie będzie potrzebowała konsultacji psychiatry. Niniejsza książka to doskonałe wprowadzenie do tej dziedziny. Autor prezentuje jej początki i rozwój na przestrzeni dziejów, najważniejszych przedstawicieli i współczesne dokonania. Omawia też najczęstsze choroby psychiczne i ich przyczyny.

Tom Burns – profesor psychiatrii społecznej na Uniwersytecie Oksfordzkim, konsultant psychiatryczny, jeden z wiodących badaczy aspektów domowej opieki nad pacjentem.

Kup książkę Psychiatria

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Cogito ergo sum Psychiatria jest dziedziną kontrowersyjną, budzącą podejrzenia oraz strach. Mimo, iż uprawiana w dzisiejszej formie, znacznie różni się od praktyk stosowanych w okresie jej początkowego rozwoju, to wciąż jest darzona nieufnością, zaś jej pacjenci – stygmatyzacją społeczną. A jednak rozwój medycyny oraz wzrost świadomości ludzi sprawiły, że XXI wiek może nieść ze sobą znaczną eliminację błędów popełnianych jeszcze sto czy pięćdziesiąt lat temu. Już sam fakt, że na sporządzonej przez Światową Organizację Zdrowia liście dziesięciu globalnych przyczyn dożywotniej niepełnosprawności znalazły się aż cztery choroby umysłowe (w tym depresje), świadczy o coraz większej roli psychiatrii w ochronie zdrowia. Z racji tego, że już czterdzieści cztery miliony Amerykanów leczy się na depresję (szacuje się, że w Polsce wymagającą leczenia depresję ma 2 proc. dzieci i 4 proc. młodzieży), a także z uwagi na fakt, iż wzrasta popularność leków antydepresyjnych i łagodzących lęk, przepisywanych nie przez psychiatrów, ale lekarzy rodzinnych, konieczna jest popularyzacja wiedzy na temat psychiatrii i zerwanie z określaniem pacjentów jako „szaleńców”, „wariatów” i „świrów”. Tym bardziej cenna jest pozycja, która ukazała się na rynku nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Psychiatria Toma Burnsa to kolejna ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Psychiatria

Reklamy