Rachunek

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2015-03-10
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7942-570-9
Liczba stron: 148
Dodał/a książkę: Marta Zagrajek

Ocena: 5 (2 głosów)

Jarek jest młodym człowiekiem sukcesu. Szefuje dużej firmie chemicznej w północno-zachodniej Polsce. W osiąganiu celów nie liczy się z niczym i nikim. Ma bliskich współpracowników, ale nie ma przyjaciół. Ma dziewczyny, ale z żadną nie potrafi związać się na dłużej. Poranny telefon staje się początkiem splotu wydarzeń, które całkowicie zmienią jego życie. W dziwnych okolicznościach dowiaduje się, że jest prawdopodobnie ojcem kilkunastoletniego chłopca, który zachorował, bo mieszkał w bezpośrednim sąsiedztwie jego fabryki, która od początku zatruwa okolicę. Mężczyzna przeżywa prawdziwy szok. W jednej chwili będzie musiał stawić czoło samemu sobie, rozliczyć się ze swoim egocentryzmem oraz spróbować naprawić życie.

Kup książkę Rachunek

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2015-03-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Bogaty prezes wielkiej spółki z zagranicznym kapitałem. Piękne kobiety, drogie samochody, ogromne pieniądze. Istota szczęścia? A może im wyżej w hierarchii, tym bardziej niebezpiecznie i tym trudniejsze przed nami decyzje, które mogą wpływać na losy wielu istnień? Im wyżej jesteśmy, tym szybciej pojawia się nad nami Miecz Damoklesa, zwiastujący kruchość naszej potęgi. Bo jeśli nie my, na pewno znajdzie się ktoś inny. Czy taka przyszłość czeka Jarka Winierskiego?   Jarek zostaje przedstawiony jako osoba, której nigdy nie chcielibyśmy spotkać na swojej drodze, ale wielu z nas chętnie zamieniłoby się z nim miejscami. Dlaczego? Jest zorientowany wyłącznie na siebie i swoje dobro, nie interesuje go los innych ludzi, lecz wykorzystuje ich na każdym kroku. Gdzie sprawiedliwość? Cóż, w większości przypadków w rzeczywistości takie osoby są bezkarne i całkiem dobrze im się wiedzie. Wszystko zmienia się, gdy Jarek dowiaduje się, że może mieć dziecko i jego decyzje dotyczące polityki firmowej mogły mieć wpływ na zdrowie potomka (dopiero teraz OBUDZIŁO się jego sumienie, choć pozostaje kwestią sporną, czy rzeczywiście chodzi o sumienie, czy może owa troska nadal jest wynikiem egoizmu: moje dziecko nie może być chore, cudze - może). Jak to zwykle bywa, gwałtowny zwrot w życiu zakończył się kilkoma mocnymi trunkami. Czy Jarek pozostanie bezdusznym prezesem wielkiej spółki, który rżnie ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Rachunek

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
To książka o wygórowanych ambicjach, egoizmie, które na dłuższą metę do niczego dobrego nie prowadzą. Ale także o zagubieniu głównego bohatera, który musi na nowo zastanowić się, co tak naprawdę liczy się w życiu. Autor dotyka też problemu choroby, alkoholu, beznadziei i wpływu człowieka na środowisko naturalne. Książka napisana lekkim językiem.
Link do opinii
Reklamy