Ratując ryby od utonięcia

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2006
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-7469-300-2
Liczba stron: 376
Dodał/a książkę: Sławomir Krempa

Ocena: 0 (0 głosów)

Po zagadkowej śmierci Bibi Chen, znanej kolekcjonerki sztuki, misternie zaplanowana przez nią wyprawa śladami Buddy zawisa na włosku. Mimo wszystko grupa amerykańskich turystów wyrusza w drogę, która rozpoczyna się u podnóży Himalajów w Chinach, po czym kieruje się do Birmy. W bożonarodzeniowy poranek jedenastu podróżników wypływa łodzią na mgliste jezioro i znika.

Przygodowa powieść Amy Tan, nakreślona z doskonałą znajomością politycznych realiów Birmy, a zarazem będąca czystą konfabulacją w warstwie fabularnej, jest próbą odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób rozpoznać, co jest prawdą, a co fikcją. Ale czy sama odpowiedź jest prawdziwa? Autorka podaje nam ją z przymrużeniem oka, pokazuje prawdę w otoczce absurdu - świat przedstawiony na równych prawach tworzą represyjny reżim birmański, program telewizyjny typu reality show, para bliźniąt obwołanych bóstwami i zbuntowane plemię ukrywające się w dżungli. I jakby tego było mało, w tej dżungli czają się i Natowie, duchy natury zwiastujące katastrofę, i widma Młodszego Białego Brata i sławnego brytyjskiego iluzjonisty...

Amy Tan (1952), amerykańska pisarka chińskiego pochodzenia. Jest uznawana za specjalistkę w dziedzinie problematyki dotyczącej mniejszości chińskiej w Ameryce Północnej. Jej książki tłumaczone były na ponad dwadzieścia pięć języków.
Amy Tan śpiewa w zespole rockowym m.in. ze Stephenem Kingiem, który dedykował jej biografię ”Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika„ (Prószyński i S-ka, lipiec 2001).

 

Kup książkę Ratując ryby od utonięcia

Opinie o książce - Ratując ryby od utonięcia

Avatar użytkownika - Myszka96
Myszka96
Przeczytane:2014-01-12, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - elphaba
elphaba
Przeczytane:2011-10-25, Przeczytałam,
Ciekawie się zapowiada
Inne książki autora
Dolina spełnienia
Amy Tan0
Okładka ksiązki - Dolina spełnienia

W wieku siedmiu lat dobrze wiedziałam, kim jestem: Amerykanką do szpiku kości, z urodzenia, zachowania i mowy, której matka, Lulu Minturn, była jedyną...

Reklamy