Okładka książki - Ronja córka zbójnika

Ronja córka zbójnika

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2008
Dodał/a książkę: Autor X

Piękna i wzruszająca opowieść o dzieciach dwóch zwalczających się hersztów zbójników, Ronji i Birku. Mieszkają oni w starym zamku, a dni spędzają w wielkim lesie, w którym żyją dzikie konie, a także okrutne Wietrzydła, Szaruchy i Mgłowce zagrażające ich życiu. Początkowa wrogość Ronji i Birka przemienia się w przyjaźń, a potem w miłość. Dzięki sile tego uczucia udaje im się doprowadzić do pojednania zatwardziałych zbójników. Ulubiona lektura dzieci w każdym wieku i dorosłych!

Kup książkę Ronja córka zbójnika

Opinie o książce - Ronja córka zbójnika

Avatar użytkownika - LilAlia
LilAlia
Przeczytane:2014-06-03, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Wspaniale było wrócić do tej książki po latach. Mama czytała mi ją, jak byłam małą dziewczynką. Nie pomyliłam się - nadal bardzo mi się podoba! Świetnie było wrócić do świata, po którym chodzą Pupiszonki, Szaruchy i inne stwory. Zawsze podziwiałam Ronję za odwagę - w niektórych sytuacjach nawet jako dorosła kobieta uciekałabym z wrzaskiem ;) Poza tym to naprawdę wspaniała historia, z której, być może wbrew pozorom, można wyciągnąć wiele pożytecznych wniosków.
Avatar użytkownika - ManicPixieDreamG
ManicPixieDreamG
Przeczytane:2014-04-18, Ocena: 3, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014, Mam,
Nie zgadzam sie z Ronja ze w Lesie Mattisa jest wiecej tego, co niesamowite niz tego co pozyteczne. A wszystkie czasem niebezpieczne przygody z Szaruchami, Pupiszonkami, Mroczniakami, Mglowcami i Wietrzydlami ucza przede wszystkim braterstwa i przyjazni.
Avatar użytkownika - dayna15
Przeczytane:1993-08-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Dla dzieci,
Madika z czerwonego wzgórza
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Madika z czerwonego wzgórza

Wesołe opowiadania, których główną bohaterką jest siedmioletnia Madika. Chce być miła i grzeczna, ale rzadko to jej się udaje, bo za często wprowadza w...

Braciszek i Karlsson z Dachu. Audiobook
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Braciszek i Karlsson z Dachu. Audiobook

Rok temu oddaliśmy w Państwa ręce pierwsze audiobooki, na których Edyta Jungowska czyta książki Astrid Lindgren. Zaczęło się od cyklu o Pippi – „Pippi...

Dobry pies
Rafał Witek