Rozwód Jak go przeżyć?

Rozwód to jedna z najtrudniejszych sytuacji życiowych; rodzi żal, ból, stres, strach, złość. Jak sobie poradzić z tak trudnymi emocjami? Jak przeżyć tak silny wstrząs psychiczny? I jak o tym, co się dzieje między rodzicami, rozmawiać z dziećmi? Poradnik Kuby Jabłońskiego odpowiada na te i inne pytania. Daje wskazówki, jak postępować, żeby nie zwiększać niepotrzebnie cierpień związanych z rozpadem rodziny i nie pogłębiać urazu po tak traumatycznym przeżyciu, jak się zachowywać podczas rozprawy sądowej. Pomaga uporać się z poczuciem krzywdy, podpowiada, jak ułożyć sobie nowe życie i zachować system wartości. Książka, napisana bardzo przystępnym, komunikatywnym językiem, zawiera wiele cennych wskazówek i porad, które z pewnością pozwolą przetrwać to dramatyczne doświadczenie życiowe.Doświadczyłaś uczucia zazdrości i złości i planujesz ich ekspresję. Owszem, zgadzam się, że najbardziej widoczne są uczucia złości i zazdrości. Ale niejako ?pod nimi? pojawiło się jeszcze inne uczucie. Uczucie, które nie zostało przez ciebie dopuszczone do głosu. Uczucie żalu i smutku. To o nie chodziło, gdy pisałem: ?Czujesz dziwne ciepło i napięcie w okolicach twarzy, brody i szyi. Nie bardzo wiesz, z jakiego powodu, ale chce ci się płakać?? Zobacz, co się stało. Uczucie żalu i smutku dopominało się o przeżycie, ale było dla ciebie na tyle bolesne i trudne, że wolałaś skoncentrować się na uczuciu zazdrości i złości, ponieważ ich przeżywanie okazało się dla ciebie łatwiejsze. Można więc powiedzieć, że nieświadomie uciekłaś od przeżycia uczucia żalu i smutku. Często tak się zdarza, że nie tylko zaprzeczamy istnieniu w nas jakichś bolesnych, trudnych do przeżycia uczuć, ale by od nich uciec, koncentrujemy się na innych lub wręcz wzniecamy w sobie inne uczucia.(fragment)To lektura dla potrzebujących, dla tych, którzy nie potrafią sobie poradzić z rozpadem małżeństwa, a potem z rozwodem. Zresztą nawet jeśli potrafią - książka Kuby Jabłońskiego pozwoli przez to przejść łatwiej, choć nawet po lekturze wszystkich książek na ten temat rozwód nigdy nie będzie sprawą prostą.?Latarnik?Książka napisana została w sposób prosty i prawdziwy. Nie radzi, jak walczyć ze strachem, lękiem, poczuciem krzywdy, ale jak go oswoić, jak dostosować się do zmienionej rzeczywistości, jak zaakceptować puste miejsce. Bardzo potrzebna terapeutom, rodzicom, dzieciom - dużym i małym.?Niebieska Linia?

Informacje dodatkowe o Rozwód Jak go przeżyć?:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d

Kup książkę Rozwód Jak go przeżyć?

Rozwód Jak go przeżyć? - opinie o książce