Rzymski poranek

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2016-02-17
Dodał/a książkę: elibri

Po wojnie nie zawsze nastaje pokój.

Powieść o miłości i ocaleniu

Rzym, rok 1943, szary świt. Dwie zupełnie obce sobie młode kobiety przez chwilę wymieniają na ulicy spojrzenia. Chiara Ravello ucieka właśnie z okupowanego miasta. Druga wraz z mężem i małymi dziećmi zostaje zapędzona na ciężarówkę, która ma wywieźć Żydów do obozu zagłady.

W ułamku sekundy Chiara podejmuje decyzję odmieniającą całe jej życie - prosi żołnierzy, by uwolnili małego chłopca z transportu.

Ku jej ogromnemu zdziwieniu spełniają prośbę. Ciężarówka odjeżdża, a do Chiary dociera, czego właśnie dokonała.

Trzydzieści lat później Chiara, niezależna i opanowana kobieta, mieszka sama

w Rzymie.  Pozorne szczęście Pani Ravello od czasu do czasu zakłócają wspomnienia o uratowanym w czasie wojny chłopcu.

Aż przychodzi dzień, w którym odbiera telefon od pewnej nastolatki...

Virginia Baily jest autorką dwóch książek: Rzymskiego poranka i Africa Junction. Za swoją pierwszą powieść zdobyła w 2012 r. nagrodę McKittericka. Studiowała język francuski

i włoski. Doktoryzowała się z anglistyki na University of Exeter. Jest założycielką

i redaktorką magazynu literackiego ,,Riptide", w którym publikowane są opowiadania współczesnych autorów. Jest również redaktorką serii politycznej ,,Africa Research Bulletin". Mieszka w Exeter w hrabstwie Devon. Jest miłośniczką wszystkiego co włoskie.

Kup książkę Rzymski poranek

Opinie o książce - Rzymski poranek

Wniosek, jaki nasuwa się po przeczytaniu tej książki, jest jeden - to naprawdę wyjątkowa historia. Od pierwszej strony aż do ostatniej. ,,Rzymski poranek" skupia w sobie to, co najlepsze: prawdziwe uczucia, intrygującą historię oraz ciepłe zakończenie. Niezwykle porusza, ciekawi i do samego końca nie pozwala nam się oderwać. Wspaniałe jest również to, że pozwala nam poczuć na własnej skórze co to znaczy prawdziwa i bezwarunkowa miłość, która ma niezwykle silną moc wybaczania...