Rzymski poranek

Po wojnie nie zawsze nastaje pokój.

Powieść o miłości i ocaleniu

Rzym, rok 1943, szary świt. Dwie zupełnie obce sobie młode kobiety przez chwilę wymieniają na ulicy spojrzenia. Chiara Ravello ucieka właśnie z okupowanego miasta. Druga wraz z mężem i małymi dziećmi zostaje zapędzona na ciężarówkę, która ma wywieźć Żydów do obozu zagłady.

W ułamku sekundy Chiara podejmuje decyzję odmieniającą całe jej życie - prosi żołnierzy, by uwolnili małego chłopca z transportu.

Ku jej ogromnemu zdziwieniu spełniają prośbę. Ciężarówka odjeżdża, a do Chiary dociera, czego właśnie dokonała.

Trzydzieści lat później Chiara, niezależna i opanowana kobieta, mieszka sama

w Rzymie.  Pozorne szczęście Pani Ravello od czasu do czasu zakłócają wspomnienia o uratowanym w czasie wojny chłopcu.

Aż przychodzi dzień, w którym odbiera telefon od pewnej nastolatki...

Virginia Baily jest autorką dwóch książek: Rzymskiego poranka i Africa Junction. Za swoją pierwszą powieść zdobyła w 2012 r. nagrodę McKittericka. Studiowała język francuski

i włoski. Doktoryzowała się z anglistyki na University of Exeter. Jest założycielką

i redaktorką magazynu literackiego ,,Riptide", w którym publikowane są opowiadania współczesnych autorów. Jest również redaktorką serii politycznej ,,Africa Research Bulletin". Mieszka w Exeter w hrabstwie Devon. Jest miłośniczką wszystkiego co włoskie.

Informacje dodatkowe o Rzymski poranek:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2016-02-17

Kup książkę Rzymski poranek

Rzymski poranek - opinie o książce

Wniosek, jaki nasuwa się po przeczytaniu tej książki, jest jeden - to naprawdę wyjątkowa historia. Od pierwszej strony aż do ostatniej. ,,Rzymski poranek" skupia w sobie to, co najlepsze: prawdziwe uczucia, intrygującą historię oraz ciepłe zakończenie. Niezwykle porusza, ciekawi i do samego końca nie pozwala nam się oderwać. Wspaniałe jest również to, że pozwala nam poczuć na własnej skórze co to znaczy prawdziwa i bezwarunkowa miłość, która ma niezwykle silną moc wybaczania...

"Rzymski poranek" to historia przypadkowej, ale niezwykle silnej miłości. Przypadkowej, bo Chiara Ravello zupełnie niespodzianie staje się matką dla żydowskiego chłopca, ratując go przed wywozem do obozu koncentracyjnego z rzymskiego getta. Powieść, choć traktuje głównie o sile uczucia, porusza też tematykę nastrojów społecznych w trakcie wojny oraz w powojennych Włoszech.

Avatar użytkownika - yadzia
yadzia
Przeczytane:2019-05-30, Ocena: 4, Przeczytałam,

Motyw bardzo dobry. Doczepić się muszę jednak do sposobu wplatania wspomnień w opowieść.