Schemat

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-09-23
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788379610372
Liczba stron: 440
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 6 (1 głosów)

Kilka lat temu napisał wstrząsającą powieść kryminalną o seryjnym mordercy. Teraz ktoś skrupulatnie kopiuje opisane w niej zbrodnie, popełniane przez niespełnionego pisarza. Czy sam autor, Christoph Jahn, jest sadystycznym mordercą, obdzierającym ofiary ze skóry, by umieszczać na niej fragmenty swojej powieści? 

Czy może mordercą jest chory psychicznie wielbiciel talentu Jahna, który kilka lat wcześniej popełnił zbrodnię wzorowaną na jednej z jego poprzednich książek i nigdy nie został schwytany?

Pewne jest tylko jedno: przerażająca historia z ostatniej powieści Christoph Jahna powtarza się. Powieść nosi tytuł ,,Schemat". 

Arno Strobel mieszka w pobliżu Trewiru. Pracuje w Luksemburgu, gdzie zajmuje się projektami informatycznymi w jednym z niemieckich banków. Zaczął pisać, mając czterdzieści lat. Wydał dotychczas sześć książek. W Polsce opublikowano jego powieści ,,Trakt" i ,,Istota".

Kup książkę Schemat

Opinie o książce - Schemat

Od zawsze miałam słabość do kryminałów i do tej pory często po nie sięgam - zarówno jeżeli chodzi o filmy, jak również o książki. I mimo to, że często się na nich zawodzę, to jednak mam do nich wracam. Tym razem mam dla Was kilka słów o ,,Schemacie" autorstwa Arno Strobela. Akcja powieści rozpoczyna się od momentu, w którym młoda dziewczyna otrzymuje tajemniczą przesyłkę z bardzo drastyczną zawartością. Okazuje się, że ktoś skrupulatnie kopiuje opisane zbrodnie, z jednej, z książek Christoph'a Jahn'a. Sadystyczny morderca obdziera ofiary ze skóry, aby umieszczać na niej fragmenty swojej powieści. Policja zaczyna intensywne śledztwo, a presja jest tym większa, że zostaje porwana córka hamburskiego wydawcy jednej z największej gazet w mieście. Pomysł na powieść jest całkiem dobry, jednakże moim zdaniem tylko fragmentami jego wykonanie można nazwać dobrym. Śledztwo jest prowadzone m. in. przez dwoje policjantów (on i ona), którzy na początku nie przepadają za sobą, ale ich relacje z czasem się ocieplają. Podejmują oni rutynowe działania związane ze śledztwem, które jak dla mnie często są zbyt zachowawcze. Jeżeli szukacie mocnych wrażeń i trzymającej w napięciu akcji tu znajdziecie ją tylko fragmentarycznie. Otóż najbardziej ciekawe są te części powieści, które odnoszą się do okrutnych morderstw, bo tylko wtedy coś się dzieje. No i jeszcze na końcu może nam się podnieść poziom adrenaliny we krwi, kiedy to okazuje się, że mordercą jest oczywiście nie tą osoba, którą podejrzewa policja. Dodatkowo postacie w książce są jakieś takie płaskie i niewyraźne, przez co ciężko jest się wgryźć w powieść:/ Cóż...zawody literackie chodzą po ludziach, albo ludzie po zawodach;p. Jednak autorowi trzeba oddać to, że osoba mordercy mimo wszystko zaskakuje... Zatem moim zdaniem jest to bardzo lekki i niewymagający kryminał, idealny dla tych z Was, którzy chcą przeczytać coś z tego gatunku, ale nie chce im się myśleć i nie chcą zbytnio narazić się na zawał serca, z powodu doznań czytelniczych;p ;]. Czy sięgnę po coś jeszcze tego autora? Nie mówię nie, jednak w tej chwili mam w domu tyle bardziej interesujących książek, że o tym nie myślę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2014-11-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2014, Mam, Ulubione,
Świetna książka, wciągająca praktycznie od pierwszych stron, trzymająca w napięciu i zaskakująca... Polecam :)
Link do opinii
Inne książki autora
Mag. Bractwo
Arno Strobel0
Okładka ksiązki - Mag. Bractwo

"Mag" należy do tej kategorii książek, które, gdy weźmie się do ręki, czyta się jednym tchem."Trierischer VolksfreundCo kryje się za śmiertelnym zamachem...

Trakt
Arno Strobel0
Okładka ksiązki - Trakt

Zabrano ci wszystko. Oprócz strachu. Komu możesz zaufać, jeśli nikt ci nie wierzy? I kim rzeczywiście jesteś? Wyobraź sobie, że świat, który znałaś,...

Reklamy