Sekretne życie krasnali w wielkich kapeluszach

Wydawnictwo: Format
Data wydania: b.d
Dodał/a książkę: Autor X

Jeśli czasem: masz dosyć codziennej gonitwy czujesz, że coś Ci umyka marzysz o tym, żeby się na chwilę zatrzymać masz wątpliwości, czy istnieją miłość, przyjaźń i krasnoludki ta książka jest właśnie dla Ciebie.
Piękna książka, w której świat baśniowy przeplata się z tym prawdziwym, choć ukrytym wewnątrz każdego z nas. To opwieść dla młodszych czytelników, którzy będą słuchać jej z zapartym tchem, marząc o czarodziejskich spotkaniach, oraz tych całkiem dużych, wciąż odkrywających różne barwy życia - te smutne i te radosne.

Kup książkę Sekretne życie krasnali w wielkich kapeluszach

Opinie o książce - Sekretne życie krasnali w wielkich kapeluszach

Avatar użytkownika - benioff
benioff
Przeczytane:2013-11-27, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2013, Mam,
Wydawnictwo Format słynie, przynajmniej w moim otoczeniu, z wydawnictw nie tylko wysmakowanych literacko, wymagających w odbiorze, ale też perfekcyjnych od strony edytorskiej. Ostatnio wpadł mi w ręce Książę w Cukierni oraz Krasnale w wielkich kapeluszach i to w kompletnym, rzec można ,,dwupłytowym" wydaniu delux:). Mam na myśli wersję audiobookową tego wydawnictwa z genialnym Janem Peszkiem na ,,wokalu" i towarzyszącej mu orkiestrze Małych Instrumentów. Krasnale właściwi, czyli impresja Pana Kuleczki, ooops, Pana Widłaka znaczy się, są oczywiście samoistnym, wyjątkowym dziełem, zdecydowanie pomyślanym jako wspólna lektura odrosłego z młodym czytelnikiem. Materia, o jakiej rzecz cała traktuje jest jednak na tyle delikatna, że ów dorosły powinien cechować się wyjątkową wrażliwością i wyobraźnia, by właściwe pomóc niektóre niuanse objaśnić. Pewnie łatwiej będą mieli ci czytelnicy, którzy znają wrocławską fontannę z krasnalami, ale nawet bez tego lektura może być niebywałą przygodą także intelektualną. Jak zwykle bowiem w tego typu opowiastkach, między słowami pozornie błahych historyjek, padają pytania najgrubszego kalibru. Takie fantastyczne bajanie i poetyckie filozofowanie opatrzone ascetycznymi, ale wysmakowanymi monochromatycznymi ilustracjami Pawła Pawlaka. Słowem, prawdziwy biały kruk.