Sekrety Krzyżaków

Data wydania: 1992-01-01
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-85100-69-5
Dodał/a książkę: shi4

W naszej opowieści nie ma mrożących krew w żyłach pojedynków, krwawych bitew, zasadzek i starć. Te są na ogól znane. Ujawnimy mało znane szerszemu ogółowi drogi Krzyżaków do potęgi. A drogi te były różne: upór i konsekwencja działania, dobra organizacja, sprężyste zarządzanie, bezkompromisowość wobec rywali. Lecz to nie wszystko! Krzyżacy umieli i nie wahali się posłużyć w potrzebie mieczem, także postępem, przekupstwem, zdarzało się, że i zdradą, a niekiedy nawet skrytobójstwem. Próbujemy ujawnić metody, jakimi posługiwali się w rej walce i jakie najczęściej stosowali. Niektóre stanowią ściśle chronioną tajemnicę Zakonu. Chcemy odsłonić skrywane na ogól przed światem sekrety Krzyżaków, ujawnić osoby, które oprócz sprawnej gospodarki i dobrego zarządzania czy walki orężnej doprowadziły ich do potęgi.

Kup książkę Sekrety Krzyżaków

Opinie o książce - Sekrety Krzyżaków

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2015-08-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (327) książek w 2015 roku, Historyczne,
Książka zdradzająca krzyżackie tajemnice napisana na podstawie ich średniowiecznych zapisek. Można z niej dowiedzieć się wielu ciekawostek (np.że wielki mistrz podarował polskiej królowej psa). Obejmuje okres sprzed bitwy pod grunwaldem. Minusem tej lektury jest zbyt duża ilość suchych danych dotyczących wydawanych przez rycerzy zakonnych pieniędzy.