Seria niefortunnych zdarzeń t.2 Gabinet gadów

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2002
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 83-237-9440-5
Liczba stron: 208
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4.78 (9 głosów)

Dzieci będą musiały znieść: wypadek samochodowy, straszny smród, jadowitą żmiję, długi nóż, ciężką, mosiężną lampę biblioteczną oraz ponowne pojawienie się osoby, której miały nadzieję nigdy więcej nie oglądać.

Kup książkę Seria niefortunnych zdarzeń t.2 Gabinet gadów

Opinie o książce - Seria niefortunnych zdarzeń t.2 Gabinet gadów

Avatar użytkownika - Agnes89
Agnes89
Przeczytane:2016-07-20, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2016,
Kontynuacja serii niefortunnych zdarzeń utrzymana w stylu pierwszej części.
Link do opinii
Hrabia Olaf - okrutny i nie liczący się z niczym i z nikim mężczyzna, który marzy tylko o tym, by położyć swe tłuste łapska na majątku dzieci - chwilowo znika czytelnikowi z oczu. Jednak nie na długo. Nieco spokojniejsze, choć emocjonalnie rozbite dzieci, trafiają pod opiekę kolejnego krewnego - wujcia Monty'ego. Jak każdy kolejny bohater książki ich wujek jest niestandardową postacią. Choduje gady i pragnie zabrać ze sobą dzieci do Peru, by lepiej poznać tą część świata. Dzieci, których ulubionym miejscem odpoczynku jest właśnie biblioteka, z radością i prawdziwym zaangażowaniem uczestniczą w gorączkowych przygotowaniach, bardzo zadowolone, że będą mogły poznac coś nowego i niezwykłego. Niestety, przed wyjazdem okazuje się, że wujcio będzie miał innego asystenta. Niczego nieświadome dzieci czekają na niego w domu - by zgodnie z życzeniem ich wujka - móc go powitać. I tu na scenę wkracza tak znienawidzony przez nas wszystkich Olaf, który najpierw - jak się później okazało - wyeliminował asystenta wujcia, a później samego wujcia, robiąc wszystko byle tylko postawić na swoim. Zdobyć opiekę nad dziećmi, a następnie się ich szybko pozbyć i przejąć majątek. Jego niecny plan po raz kolejny spełza na niczym, dzięki przytomności umysłów trójki małych dzieci, jego intryga zostaje przejrzana, choć sam winny znów wymyka się w ostatniej chwili i nie zostaje aresztowany, bo do pomocy ma zawsze bandę usłużnych przyjaciół udających trupę teatralną. A dzieci jadą z panem Poe, by poznać swego kolejnego krewnego i przekonać się, co nowego i bardzo podstępnego przygotował dla nich znowu hrabia. Słyszałam niejedną opinię, że trzem małym osobom nie może się przytrafić aż tyle nieszczęść i że czytając coś takiego można szybko popasć w depresję, choć to nie jesień, a ostatnie dni są wyjątkowo słoneczne. Przygody dzieci czyta się z zapartym tchem, wyczekując wyskoczenia w każdej chwili z ukrycia hrabiego Olafa i jego kolejnej, niecnej, skierowanej przeciwko dzieciom intrygi, która - miejmy nadzieję - nigdy nie będzie miała szczęśliwego zakończenia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2014-06-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Pierwszą część tej serii przeczytałam już naprawdę bardzo, bardzo dawno. W końcu postanowiłam sięgnąć po kontynuacje. Wydawać by się mogło, że "Seria niefortunnych zdarzeń" jest przeznaczona raczej dla dzieci, ale mi naprawdę bardzo się spodobała. Jest pisana lekkim językiem, idealnym dla młodszych czytelników. Autor ciągle wspomina, że ta książka nie jest przeznaczona dla osób o słabych nerwach i jeśli czytelnik woli szczęśliwe zakończenia to lepiej dla niego, aby jak najszybciej przerwał lekturę. Na początku takie zdania wydawały mi się całkiem zabawne, lecz po kilku takich wtrąceniach zaczęły mnie one trochę denerwować. Wydaję mi się, że autor stosując taki zabieg chciał jeszcze bardziej zachęcić do przeczytania książki, bo skoro książka jest przeznaczona dla dzieci,a dzieci wręcz uwielbiają być przekorne, to całkiem logiczne jest, że gdy zachęci się je do zaprzestania czytania powieści, one jeszcze bardziej będą chciały ją przeczytać. Całkiem sprytne.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Charlotte5
Charlotte5
Przeczytane:2017-03-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2017 roku,
Avatar użytkownika - marysilver
marysilver
Przeczytane:2017-01-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytam 52 książki w 2017 r.,
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2014-01-31, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Van-chan
Van-chan
Przeczytane:2013-07-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - nati104
nati104
Przeczytane:2012-06-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Seria niefortunnych zdarzeń t.4 Tartak tortur
Lemony Snicket0
Okładka ksiązki - Seria niefortunnych zdarzeń t.4 Tartak tortur

Drogi Czytelniku! Mam nadzieję, że dla własnego dobra nie zamierzasz czytać tej książki, o ile jesteś w nastroju na przyjemną przygodę z lekturą. W takim...

Seria niefortunnych zdarzeń t.10 Zjezdne zbocze
Lemony Snicket0
Okładka ksiązki - Seria niefortunnych zdarzeń t.10 Zjezdne zbocze

W tomie Wioletka, Klaus i Słoneczko Baudelaire, odbywając ryzykowną eskapadę na szczyty osobliwych i frustrujących gór zaznają śliskości grubo ponad normę....

Reklamy