Siedmiopiętrowa góra

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2015-09-28
Kategoria: Duchowość, religia
Dodał/a książkę: elibri

,,Siedmiopiętrowa góra" Thomasa Mertona jest jedną z najsłynniejszych książek, jakie kiedykolwiek napisano o poszukiwaniu wiary i pokoju. Jest to niepowtarzalny dokument duchowy człowieka, który odszedł od świata dopiero wówczas, gdy całkowicie się w nim zanurzył.

,,Miałem - pisze Merton - postawić stopę na brzegu podnóża wąskiej, siedmiopiętrowej góry czyśćca, bardziej stromej i ciężkiej do pokonania, niż mogłem sobie wyobrazić, a nie zdawałem sobie wcale sprawy z trudu wspinania się, jaki stał przede mną".

,,Siedmiopiętrowa góra to dosłownie i w przenośni odyseja duszy... Ma w sobie żar i zapał następców świętego Augustyna".

,,Saturday Review of Literature"

,,Żarliwość drogi Mertona do klasztoru trapistów porusza głęboko. Wielu przyjmie tę opowieść z podziwem i szacunkiem".

,,New York Herald Tribune Books"

Kup książkę Siedmiopiętrowa góra

Opinie o książce - Siedmiopiętrowa góra

Thomas Merton, trapista opisuje w książce "Siedmiopiętrowa góra" swoją drogę od protestantyzmu do chrześcijaństwa aż do wstąpienia do klasztoru.
Czytając nasuwało mi się pytanie, co w sobie ma takiego Jezus, że ludzie zdolni są do zamknięcia się z Nim w klasztorze i życia tylko dla Niego, przez Niego i w Nim? Musi mieć coś niesamowitego. Miłość jaką nas obdarza? Dlaczego akurat nas wybiera?
Fascynuje mnie życie Mertona. Głównie dlatego, że z protestanta stał sie gorliwym katolikiem i zakonnikiem. Jak bardzo Jezus musiał wpłynąć na jego protestancki tok myślenia, że wstąpił do nierozumianego przez protestantów klasztoru?
Książka daje wiele do myślenia nad cudownością Jezusowych darów i podziwu nad Jego cudownymi łaskami jakie na nas zsyła.

Rok z Thomasem Mertonem. Codzienne medytacje
Thomas Merton0
Okładka ksiązki - Rok z Thomasem Mertonem. Codzienne medytacje

Rok z Thomasem Mertonem jest zaproszeniem do duchowej i intelektualnej przygody, codziennych spotkań z jednym z najbardziej wpływowych autorów duchowości...

Dziennik Azjatycki
Thomas Merton0
Okładka ksiązki - Dziennik Azjatycki

Dziennik azjatycki jest ostatnim, niedokończonym dziełem Thomasa Mertona, pisarza wszechczasów, trapisty, mistrza duchowości XX wieku. Jego pisanie przerwała...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa