Skok w nieznane

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2005-03-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-7391-814-0
Liczba stron: 208
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4.83 (6 głosów)

Poruszająca historia o potędze kłamstwa, zdradzie, zaufaniu i o młodej kobiecie, która przezwycięża stojące na jej drodze przeszkody. Marie-Ange dorasta we Francji, otoczona miłością i luksusem. Wypadek samochodowy, w którym giną jej rodzice i brat, kładzie kres beztroskiemu dzieciństwu. Dziewczynka zostaje wysłana do Ameryki pod opiekę starej, zgorzkniałej ciotki. Jedyną pociechą w smutnym życiu Marie-Ange jest przyjaźń z Billym. Ale to nie on zostanie jej mężem. Po dwudziestych pierwszych urodzinach dziewczyna dowiaduje się, że jest dziedziczką wielkiego majątku. Wreszcie może wrócić do Francji. Dorosłość przynosi jej wiele szczęścia, niestety tylko do czasu, gdy odkryje oszustwo ciążące na jej życiu.

Kup książkę Skok w nieznane

Opinie o książce - Skok w nieznane

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2013-11-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
To książka o kłamstwie, zdradzie, zaufaniu i przezwyciężaniu trudności życiowych.
Link do opinii
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-03-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Marie-Ange miała wszystko - dorastała w zamku we Francji w luksusie, otoczona miłością najbliższych jej osób. Wypadek samochodowy, w którym giną jej rodzice i brat, całkowicie zmienia jej dotychczasowe życie. Wkrótce dziewczynka zostaje oddana do Ameryki pod opiekę starej zgorzkniałej ciotki - Carole Collins, która nie okazuje jej ciepłych uczuć. Zmusza ją do ciężkiej pracy, nie pozwalając na jakiekolwiek rozrywki. Jedynym pocieszeniem w smutnym życiu Marie-Ange jest przyjaźń z Billym. Ale to nie on zostanie jej mężem. Gdy dziewczyna kończy 21 lat, dowiaduje się, że jest spadkobiercą ogromnego majątku. Wreszcie może wrócić do Francji. Poznaje tam 40 - letniego hrabiego Bernarda, który kupił zamek, w którym niegdyś mieszkała. Wkrótce wychodzi za niego za mąż i mu rodzi córkę i syna. Marie-Ange wydaje się, że w życiu czekają ją tylko dobre chwile. Nie przypuszcza jednak, jak bardzo się myli. Niebawem okazuje się, że mąż trwoni jej pieniądze, wydając je na coraz to nowsze przedsięwzięcia i drogie zakupy. Pewnego dnia Marie-Ange dowiaduje się o pierwszej żonie męża, który to przed nią ukrył. W tajemnicy przed nim jedzie na rozmowę z nią. Ta opowiada jej jak przed laty Bernard próbował ją i jej 4 - letniego syna spalić w ich własnym domu. Niestety dziecko spłonęło a ona sama ma szpecące blizny. Marie-Ange nie chce się w to wszystko wierzyć. Ale niebawem przekonuje się na własnej skórze, że to wszystko prawda gdy Bernard podpala zamek podczas odbywającego się w nim przyjęcia świątecznego. Dom staje w płomieniach. Marie-Ange wchodzi wraz z dziećmi do nieużywanej łazienki i tam przez okno zrzuca dzieci na rozstawioną siatkę przez strażaków. Ale czy sama skoczy? Czy zdecyduje się na skok w nieznane? I czy jeszcze spotka Billy'ego? Jest to poruszająca historia o potędze kłamstwa, zdradzie, zaufaniu i o młodej kobiecie, która przezwycięża stojące na jej drodze przeszkody.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-03-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki na 2013 rok,
Kiedy starszy brat i rodzice 11-letniej Marie-Ange giną w wypadku samochodowym, dziewczynka trafia do USA pod opiekę nieczułej ciotki ojca. Poznaje na szczęście rok starszego chłopca, Billa, która czuwa nad nią niczym anioł stróż. Gdyby każdy miał takiego przyjaciela, życie byłoby szczęśliwsze. Kiedy Marie-Ange kończy 21 lat zgłasza się do niej prawnik, informując ją że stała się właścicielką 10 milionów dolarów. Dziewczyna wyjeżdża do Francji odwiedzić dom z dzieciństwa. Okazuje się, że właścicielem jest obecnie hrabia Bernard de Beauchamp, który wydaje się oczarowany Marie-Ange i wkrótce prosi ją o rękę. Zakochana dziewczyna nie słucha Billa, który telefonicznie usiłuje odwieść ją od tego zamierzenia. Od samego początku Bernard wydawał mi się jakiś śliski, za bardzo jej nadskakiwał, prawił słodkie słówka, a ciągnął z niej kasę. I okazuje się, że to męska wersja czarnej wdowy.
Link do opinii
Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2013-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek na 2013 rok,
Pełna wzruszeń i refleksji. Znów okazuje się zawsze aktualna prawda: Najlepszym przyjacielem jest ten kto jest z tobą w biedzie, a nie ten kto doceni cię po uzyskaniu bogactwa.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Terenia
Terenia
Przeczytane:2017-03-09, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-02-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 2003,
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2012-12-31, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Zdrada
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Zdrada

Tallie, w wieku zaledwie 39 lat, jest wziętą reżyserką, spełnioną kobietą, matką, od czterech lat żyje w szczęśliwym związku z Huntem, producentem filmowym...

Magia
Danielle Steel0
Okładka ksiązki - Magia

Wszystko zaczyna się pewnej nocy w Paryżu, gdy grupa przyjaciół zasiada do wspólnej kolacji pod gołym niebem. Na koniec spotkania wypuszczają...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy