Okładka książki - Skowyt

Skowyt

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2015-07-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7942-815-1
Liczba stron: 280
Dodał/a książkę: Krzysztof Bieniek

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Nota wydawcy: W chwili gdy Ludowa Ojczyzna kończy swój żywot, sama nie zdając sobie jeszcze z tego sprawy, kapitan Karski otrzymuje zadanie, by odnaleźć zbiegłego ze służby ważnego funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa. W toku śledztwa okazuje się, że rutynowa z pozoru sprawa mocno się komplikuje… Obrady Okrągłego Stołu wydają się być już tylko celebrowaną z dumą, w pełni poznaną historią. Okazuje się jednak, że pod powierzchnią oficjalnych komunikatów miały miejsce wydarzenia, których samo wspomnienie wywołuje gęsią skórkę. Mrok, samotność, krew, miłość… "Skowyt" to nowa jakość polskiego kryminału! Zwierzę, gdy nienawidzi, zabija. My – wykastrowani przez udomowienie – nie umiemy tego. Zarówno miłość, jak i nienawiść nie mają konsekwencji. Są na niby. Równie sztuczne jak nasze kradzione z telewizji myśli. Ona zatrzymała na chwilę wyzwolenie. Przez kilka dni zniknęły bóle mięśni, wizje, światłowstręt. Kocham ją. Umiem kochać i potrafię zabić. Powoli staję się sobą.

Kup książkę Skowyt

Opinie o książce - Skowyt

Marek Świeczek ,,Skowyt" Pierwsza książka, która wywołała we mnie pozytywne emocje w świecie kryminału. Nie kryłam zaskoczenia zapoznając się z głównym bohaterem kapitanem Robertem Karskim. Dokładność w wykonywania każdego zadania wzbudziła we mnie zaufanie w nim jako osoby pracującej w Służbie Bezpieczeństwa. Jego przenikliwość sprawia, że każdy ruch staje się odwagą w świecie nieśmiałości. Kapitan Karski nie boi się niczego. Odważny do końca jest i ostrożny w swoich decyzjach. Autor zna psychologię człowieka i to jest widoczne w momencie przeprowadzanych rozmów z bohaterami w tle. Książka podoba mi się ze względu na ciekawy język wypowiedzi, znajomość świata kryminalistyki z innej strony. Moją uwagę zwróciło zdjęcie zwierzęcia - które jest widoczne na okładce. Czy do końca rozwiązana będzie kryminalna zagadka z poszukiwaniem tajemniczego skowytu zostawiam Tobie to czytelniku. Czy odnajdziesz siebie poznając poszczególne postacie, które zostawiły swój ślad na łamach książki ? Czy kapitan Karski ma uczucia i znajdzie swoją drugą połówkę poświęcając swój czas na pracę? Książka jest godna polecenia każdemu czytelnikowi, który lubi świat kryminologii i nie jest mu on obcy. Warto poznać ten ujmujący sposób rozwiązań koncepcji z jaką podjął się autor przedstawiając swojego bohatera. Czytając tą książkę odnalazłam samą siebie w osobie kapitana Roberta Karskiego. Książka jest ładnie wydana. Przejrzystość stron tej książki i oddzielonych rozdziałów jest dodatkowym atutem, który powoduje, że chce ją czytać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2016-11-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiazki 2016,
Świetny kriminał sensacyjny z elemantami thillera. Akcja trzyma w napieciu do samego końca. Kapitan Karski prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia ważnego funkcjonariusza SB Hallera. Zakończeni też jest niebanalne i nieoczekiwane jak i cykła akcja. Naprawde warto siegnąć po tą pozycję.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Inka
Inka
Przeczytane:2016-05-26, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - Puchatek1012
Puchatek1012
Przeczytane:2016-05-26, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-05-26, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2016-05-26, Chcę przeczytać,
Inne książki autora
Dybuk
Marek Świerczek0
Okładka ksiązki - Dybuk

Pierwsza w Polsce powieść poruszająca problem powojennego antysemityzmu w kostiumie mieszanki historii grozy, sensacji i romansu. Urokliwy główny bohater...

Bestia
Marek Świerczek0
Okładka ksiązki - Bestia

Rok 1864. Powstanie styczniowe dogorywa. Kapitan Julian Basowski, Polak w carskiej armii, zabija w pojedynku jednego z petersburskich notabli. By wrócić...

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy