Sophie

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2004
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-7132-717-X
Liczba stron: 220
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4.75 (4 głosów)

Pewnej burzliwej nocy do opuszczonego domu o oknach zabitych deskami Matthew przyprowadza swoją starszą dwa lata siostrę. Tutaj się wychowywali, tutaj upłynęło ich na pozór szczęśliwe, choć może trochę niezwykłe dzieciństwo. Teraz Sophie siedzi związana pod ścianą, Matthew zaś wspomina przeszłość, stawia pytania, nie na każde jednak otrzymuje odpowiedź. Czytelnik z wolna odkrywa jego obsesyjną miłość do siostry, poznaje dręczące go demony. Aż do zaskakującego finału...

Kup książkę Sophie

Opinie o książce - Sophie

Avatar użytkownika - Juliette
Juliette
Przeczytane:2013-09-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Przeczytane,
"Sophie" to z pewnością interesująca lektura. Z pozoru toczy się powolnym tempem, wydarzenia są opisane jakby z pewnej odległości, bez zbędnych emocji. Ale to jedynie pozory. Podczas czytania, tuż pod powierzchnią można wyczuć zbliżający się zwrot akcji, coś wielkiego, co zmieni całą historię... Autor idealnie wyważył emocje tak, abyśmy nie byli zbytnio podekscytowani, ale żebyśmy nie mogli się oderwać. Historia, którą opowiedział nam Guy Burt jest niepokojąca, zaskakująca i z pewnością nietypowa. Zakończenie sprawi, że długo nie będziecie mogli o niej zapomnieć, wciąż zastanawiając się, co naprawdę się wydarzyło. Autor nie daje nam jasnych odpowiedzi i zmusza nas, abyśmy sami odkryli tajemnice, jakie z pewnością skrywa ta książka.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Okularnica
Okularnica
Przeczytane:2013-01-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek - 2013 ,
Kolejna książka Burt'a trzymająca w napięciu. Czytelnik czytając książki jego autorstwa nigdy nie wie jak się zakończą, chciałoby się usiać i przeczytać od razu wszystko. Matthew kocha swoją siostrę najbardziej na świecie, ale pytanie dlaczego? Dlaczego jest tak chory na punkcie swojej siostry? To w żądnym wypadku nie jest kazirodztwo. Jeżeli Sophie wykazuje tak wielki poziom inteligencji to dlaczego dała się porwać Jeżeli Matthew kocha Sophie to dlaczego pozwala, aby teraz cierpiała przez niego? Czy Matthew jest chory psychicznie? A gdzie w tym wszystkim są rodzice? Kim jest w końcu Sophie?! To są pytania na które każdy będzie starał się odpowiedzieć w czasie lektury. Na samym końcu dopiero poznany Sophie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - akuS
akuS
Przeczytane:2015-02-03, Przeczytałam, Przeczytane przed 2015. 😏,
Avatar użytkownika - ada20
ada20
Przeczytane:2011-07-11, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - olasob17
olasob17
Ocena: 3, Przeczytałam,
Reklamy