Spisek w królestwie czarów

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2006
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 83-241-2625-2
Liczba stron: 423
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Królestwo czarów jest w niebezpieczeństwie. Najpotężniejsi czarodzieje rzucają zaklęcie na króla, by pozbawić go władzy. Kto ich powstrzyma? Roddy - pomysłowa córka nadwornych czarodziejów? Nick - podróżujący pomiędzy światami nastolatek z Ziemi? Mruk - mały piegus obdarzony magicznym talentem? W którym ze światów mają szukać pomocy, by zdemaskować spisek i ocalić magiczny wszechświat?

Kup książkę Spisek w królestwie czarów

Opinie o książce - Spisek w królestwie czarów

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2015-10-18, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki - 2015,
W krainie, gdzie rządzi magia, a większość obywateli posługuje się czarami, ktoś usiłuje zmienić zastany porządek. Spisek ma na celku podporządkowanie najważniejszych ludzi, z królem na czele. Na trop zmowy wpada Roddy i Mruk, dzieci czarodziejów pełniących na dworze króla Blestu ważną rolę. Nikt jednak nie chce słuchać dzieci, składając ich ostrzeżenia na karb wybujałej wyobraźni. Dopiero gdy na scenie pojawia się Nick, zaczyna się walka z wrażymi siłami. Razem robią wszystko, by uratować znany sobie świat. Sympatyczna opowieść o magii, królestwach, które mogłyby istnieć, i dzieciach, szczególnie uzdolnionych i potrafiących poradzić sobie nawet z wieloma przeciwnościami. Narracja prowadzona jest naprzemiennie z punktu widzenia Roddy i Nicka. Liczne nawiązania do dawnych wierzeń skłaniają czytelnika do dalszych samodzielnych poszukiwań. Szkoda tylko, że nie została wydana po polsku pierwsza część cyklu - brakuje pewnych informacji z przeszłości Nicka. Dla starszych dzieci i młodszej młodzieży.
Link do opinii
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2014-02-27, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Początek może znudzić nawet bardzo wytrwałego czytelnika. Cieka historia, ale mogła zostać napisana w inny sposób. Wiele razy miałam ochotę ją odłożyć, ale w końcu skończyłam. Moja ocena jest tak wysoka, ponieważ autorka miała świetny pomysł, ale w pełni go nie wykorzystała...
Reklamy