Spotkania z Jungiem

Wydawnictwo: Eneteia
Data wydania: 2007
Kategoria: Literatura faktu
Dodał/a książkę: Autor X

Książka jest poświęcona znaczeniu myśli Karola Gustawa Junga dla polskiej myśli naukowej, środowiska ludzi sztuki i kultury. Wątki idei Jungowskich inspirowały i inspirują przedstawicieli różnych dyscyplin wiedzy: psychologów, filozofów, antropologów, religioznawców, teologów, pedagogów, psychiatrów. Krąg osób zainteresowanych dorobkiem szwajcarskiego psychiatry i myśliciela jest niezwykle bogaty i zróżnicowany. Z inspiracji jungowskich szeroko czerpali wybitni artyści, wśród nich twórca Teatru Laboratorium Jerzy Grotowski czy obecnie reżyser teatralny Krystian Lupa. Z inicjatywą wydania publikacji wyszła Redakcja ALBO albo z okazji 15-lecia swej działalności. Inspiracje dziełem Junga były i są wciąż ważnym motywem aktywności Redakcji. Publikacja przybliża ważne postacie polskiej kultury i nauki, które przyczyniły się do spopularyzowania idei Jungowskich w Polsce. O swoim spotkaniu z myślą Junga piszą m.in.: Olga Tokarczuk, Jerzy Prokopiuk, Henryk Waniek, Alina Motycka, Zofia Rosińska, Czesław Nosal, Czesław Dziekanowski, Tomasz Olchanowski, Tomasz Bąbel, ks. Kazimierz Pajor, ks. Henryk Paprocki.

Kup książkę Spotkania z Jungiem

Opinie o książce - Spotkania z Jungiem