Okładka książki - Spóźnieni kochankowie

Tytuł oryginału: Last Lovers
Tłumaczenie: Krzysztof Fordyński
Ilustracje: -
Dodał/a książkę: Beatricze

Jack, amerykański biznesmen, porzuca świat interesów, aby z powrotem odkryć sens życia, malując ulice Paryża i żyjąc jak kloszard. Spotkanie z Mirabelle, niewidomą 70-letnią kobietą, odmienia całe jego los. "Spóźnieni kochankowie" to cudownie ciepła opowieść o miłości, która pokonuje wszelkie bariery, nawet śmierć.

Kup książkę Spóźnieni kochankowie

Opinie o książce - Spóźnieni kochankowie

Avatar użytkownika - lazydazy
lazydazy
Przeczytane:2016-01-01, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Przeczytałam ją kilkukrotnie. Za każdym razem śmiałam się przy niej i płakałam. Dzięki tej pozycji polubiłam książki Whartona. Tak, to książka o miłości, ale nie taka jak wszystkie. Nie lubię zdradzać treści, więc mogę tylko z całego serca polecić.
Avatar użytkownika -

O kochaniu i byciu kochanym - o tym tak naprawdę jest ta książka. Opowieść dzieje się w Paryżu pomiędzy kwietniem a listopadem 1975 roku. To historia dwojga ludzi, żyjących w odmiennych światach, różniących się kulturowo, pokoleniowo, mentalnie którzy spotykają się przypadkowo na ulicy Paryża i rozpoczynają nowy, niespodziewany etap życia. Główny bohater Jack postanawia diametralnie zmienić swoje życie - porzuca żonę, dzieci i świetnie płatną pracę, by prowadzić życie malarza-kloszarda. Przypadek powoduje, że poznaje Mirabelle, niewidomą staruszkę. Mirabelle i Jack pomagają sobie wzajemnie. Mimo początkowej niechęci bohatera, staruszka przekonuje go do siebie a nawet wkrada się w jego serce, przenika do jego duszy. Tworzy się miedzy nimi głębokie, intensywne uczucie o którym każdy z nas podświadomie marzy. Powieść przedstawiająca uczucie, o jakim rzadko przychodzi nam czytać, ukazuje bowiem miłość i erotyzm starszych ludzi. Zdecydowanie polecam. Książka w która pochłonęła mnie w całości. Zdecydowanie zaliczam ją do moich ulubionych książek.
Avatar użytkownika - KsiazkowoLC
KsiazkowoLC
Przeczytane:2010-10-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 2010, Mam,
Subtelna opowieść o tym, iż miłość nie zna wieku oraz nie koncentruje się na ułomnościach.
Avatar użytkownika - yerba
yerba
Ocena: 6, Czytam,
Po raz pierwszy książkę przeczytałem parę lat temu, kupując ją w poczekalni dworcowej i czytając w pociągu. Minęło wiele lat, a ja dla niej wracam. To książka o tym co nieuniknione, przed czym nie sposób jest uciec.To jest chyba pełna tajemnica tej powieści. Człowiek w średnim wielu nagle ryzykuje i zmienia swoje życie, nie wiedząc tak naprawdę co go spotka. Ma wiele do stracenia, ale przezywając coś na kształt "kryzysu wieku średniego" porzuca pracę i rodzinę i wyjeżdża do Paryża gdzie spotyka niewidomą, starszą kobietę o imieniu Mirabelle, która jest skrajnie różna od niego. Ale właśnie te przeciwności i przepaści sprawiają że zbliżają się do siebie i przezywają gorący romans. Powieść pokazuje że warto zaryzykować wszystko dla siebie, aby uczynić siebie szczęśliwym wbrew temu co powie świat, co powiedzą ludzie. Główny bohater dopiero w Paryżu rozumie, że jest wolny, ze może decydować o sobie, nie skrepowany ludzkimi opiniami. Przeżywa katharsis i stara się przeżyć intensywnie każdy kolejny dzień, który im został. Wydaje się że posiadł "tajemnicę szczęścia".Czy tak się stało? Zainteresowanych odsyłam do książki, w której z pewnością każdy z nas odnajdzie kawałek siebie. Dla mnie to bardzo osobista książka, czasami się zastanawiam ile trzeba sił aby postąpić taki jak postąpił Jack.
Avatar użytkownika - mary_roe
Przeczytane:1997-06-10, Ocena: 6, Przeczytałam, x dawno temu,
Dom na Sekwanie
William Wharton0
Okładka ksiązki - Dom na Sekwanie

Jedna z najbardziej osobistych książek tego pisarza - wspomnienia Whartona, którego sprowadza do Francji pasja malarska. Książka jest przede wszystkim...

Al
William Wharton0
Okładka ksiązki - Al

Al to kontynuacja najpopularniejszej powieści Williama Whartona Ptasiek. Wypuszczony ze szpitala Al Columbato otrzymuje rentę wojskową i stypendium, które...

Dobry pies
Rafał Witek