Starcy z Brighton

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2004-01-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788308035405
Liczba stron: 248
Dodał/a książkę: violabu

Ocena: 3 (1 głosów)

Pięcioletni syn francuskiego dyplomaty zostaje umieszczony w pensjonacie dla starców w angielskim Brighton. W opowieściach pensjonariuszy-niedocenionego pisarza Dużego Willa, wyniosłej arystokratki Lady Beckford, Generała, byłego szpiega służb specjalnych, kurtyzany o gołębim sercu Fajansowej Fridy.

Kup książkę Starcy z Brighton

Opinie o książce - Starcy z Brighton

Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2005-06-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 2012 i wcześniej, Mam,
Biorąc do ręki ksiażkę pt. "Starcy z Brighton" spodziewałam się dramatu małego dziecka. Bo czymże dla niego może być umieszczenie w domu starców przez rodziców, którzy nie mieli lepszego pomysłu na utemperowanie wybuchowego pięciolatka? Czytałam książkę, gdy mój synek był w podobnym wieku. Nie znalazłam jednak w niej dogłębnego studium psychiki dziecka, na co bardzo liczyłam. Chłopiec znalazł się w strasznym momencie swego życia, który trudno mu było zrozumieć. Musiał dorosnąć i spoważnieć szybciej niż jego rówieśnicy. Możemy się jedynie domyślać, co odrzucone dziecko musiało czuć, nie wiedząc na jak długo rodzice je oddalili od siebie. Uważam, że w książce zbyt dużo miejsca poświęcono opowieściom o pensjonariuszach niż głównemu bohaterowi.
Link do opinii
Inne książki autora
Cienie sławy
Gonzague Saint Bris0
Okładka ksiązki - Cienie sławy

Bohaterkami książki są kobiety, które choć szaleńczo kochały, miały niezliczone wielbicieli, przeżywały namiętne romanse, nigdy właściwie nie zaznały prawdziwej...

Reklamy