Okładka książki - Stephanie Plum. Dziewczyny nie płaczą. Wystrzałowa Dziewiątka

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2014-02-14
ISBN: 978-83-7574-968-7
Dodał/a książkę: czytam

Książki Janet Evanovich są jak kolejne odcinki dobrego serialu - śmieszne, szybkie i wciągające. Każda kolejna to inna historia oraz nowe przygody Stephanie Plum, dziewczyny z Jersey, która pracuje jako łowca nagród.

Stephanie Plum ma znacznie więcej szczęścia niż umiejętności, jednak zawsze wychodzi na swoje.

Trzeba odzyskać kaucję związaną z wizą. Pewien Hindus miał trzymiesięczną wizę z pozwoleniem na pracę i poręczono, iż wyjedzie, gdy skończy mu się zezwolenie na pobyt w Stanach. Jednak, jak to w życiu Stephanie – łatwo nie będzie. Jej trop prowadzi do grupy zabójców – słowo „łowczyni” nabiera nowego znaczenia. Szczególnie w Vegas, w otoczeniu tysiąca sobowtórów Elvisa, Toma Jonesa i stringów King Konga!

Pierwszym facetem, którego obejrzałam sobie dokładnie na gruncie osobistym, był Joe Morelli. Morelli pozbawił mnie statusu dziewicy i pokazał ciało, będące kwintesencją męskości. Smukłe, umięśnione i podniecające. Wtedy Morelli uważał, że związek długoterminowy trwa dwadzieścia minut.

Kup książkę Stephanie Plum. Dziewczyny nie płaczą. Wystrzałowa Dziewiątka

Opinie o książce - Stephanie Plum. Dziewczyny nie płaczą. Wystrzałowa Dziewiątka

Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2014-04-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Przeczytane,
"Wystrzałowa Dziewiątka", czyli Stephanie Plum w Vegas   "Wystrzałowa Dziewiątka" to dziewiąta część przygód Stephanie Plum. Co tym razem przydarzy się Śliweczce? Stephanie Plum, nazywana przez fanów Śliweczką, jest agentką do spraw windykacji poręczeń, czyli po prostu łowcą nagród. Pracę tę dostała po znajomości, gdyż firmę prowadzi jej kuzyn Vinnie. Jak sama mówi o sobie, ma więcej szczęścia niż umiejętności. I rzeczywiście coś w tym jest, bo jej zatrzymania zbiegów bardzo często przypominają farsę. Zdarzyło jej się stracić kajdanki wraz z podejrzanym albo zepsuć paralizator. Nie jest więc idealną kandydatką do tej pracy, ale jak się postara, potrafi być skuteczna. Prywatnie związana z Joem Morellim, jednak wciąż jej drogi krzyżują się z Komandosem. Oto cała Śliweczka, bohaterka serii książek Janet Evanovich. W tej części Stephanie wspólnie z Komandosem zajmuje się sprawą Samuela Singha - Hindusa, który miał 3-miesięczną wizę z pozwoleniem na pracę, po której wygaśnięciu miał opuścić Stany Zjednoczone. Jej kuzyn Vinnie poręczył za niego i wpłacił kaucję. Niestety mężczyzna zniknął na krótko przed końcem wyznaczonego terminu. Stephanie musi go odnaleźć, by odzyskać pieniądze. Od samego początku piętrzą się trudności, tak jakby ktoś nie chciał, by go odnalazła. W dodatku tajemniczy morderca jest o krok przed nią, przesyła jej listy z pogróżkami ...
Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2015-09-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2015,
Jest wesoło smutno i groźnie. Stephanie musi doprowadzić NS-a, który wita ją golusieńki i nasmarowany wazeliną oraz odnaleźć Hindusa, któremu kończy się wiza pobytowa. To pierwsze zadanie do miłych i łatwych nie należy, to drugie okazuje się niebezpieczne. Giną ludzie do których Plum dociera, sama jest adresatem przesyłek zawierających kwiaty i makabryczne zdjęcia. Kłopoty to jej specjalność, o czym wiedzą dwaj mężczyźni- Komandos i Morelli, którzy starają się jak mogą ją chronić. Nie jest to łatwe, Steph nabiera bowiem nowych umiejętności - "eliminuje" pracowników Komandosa. Duża dawka humoru, sporo napięcia, brak przynudzania ( a to przecież dziewiąty tom) zachęcają by sięgnąć po dalsze przygody
Avatar użytkownika - drakusia
drakusia
Przeczytane:2015-09-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52,
uwielbiam Stephanie mogę czytac o niej w kółko, idealna książka na chandrę pełno smiechu i nigdy nie spodziewam się co tak naprawde obmysli w tej swojej głowie supeeeeeer do tego dwaj super przystojniacy, nawet nie wiem któremu kibicować.
Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2014-06-17, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Stephanie Plum jak zwykle w formie. Chyba najbardziej humorystyczna część. Mam nadzieję, że kolejne części także są utrzymane w dobrym humorze.
Avatar użytkownika - wika9
wika9
Przeczytane:2014-04-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Ogłaszam głośno i wyrażnie, wszem i wobec - kocham Śliwkę. To już kolejne spotkanie i po raz kolejny boki zrywam. Śliwki nie da się czytać w środkach komunikacji miejskiej, gdyż nieopanowane wybuchy śmiechu mogą ściągnąć na nas zaniepokojone spojrzenia współpasażerów. Janet Evanovich stworzyła rewelacyjnie zabawną postać, Śliwki nie da się nie lubić. Polecam, przeczytajcie koniecznie!
Avatar użytkownika - Huana
Huana
Przeczytane:2014-03-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Kolejne przygody panny Plum. Zarwana noc i ten niedosyt, że już koniec. Jak zawsze gwarancja poprawy humoru.
Avatar użytkownika - KasikO
KasikO
Przeczytane:2014-02-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam, Recenzenckie,
WPAŚĆ JAK ŚLIWKA W KOMPOT? Każdy z czytelników znających choć jedną część o przygodach sławnej Stephanie Plum tudzież miłośników jej historii. Bez problemu może domyśleć się, o co mi chodzi z tym wpadaniem. Dla pozostałych wyjaśnię, wystarczy przeczytać jakąkolwiek część o Plum a czytelnik wpada niczym śliwka w przysłowiowy kompot, bo chce więcej. Zaś sama bohaterka również ma pewne ku temu zdolności, to jest znaczy się wpada i owszem najczęściej w tarapaty... Tym razem wystrzałowa dziewczyna, nieprzejednana łowczyni głów zatrudniona w firmie kuzyna. Dostaje od niego zadanie odnalezienia Singha hindusa, za którego poręczył Vinnie, a żeby było jej łatwiej wespół z Komandosem... Tworząc mieszankę iście wybuchową. Jak, w poprzednich znanych mi częściach nie obejdzie się bez tarapatów, kłopotów i niewytłumaczalnych na pozór zdarzeń. Nie zapomnijmy oczywiście o życiu prywatnym Stephanie, tak, tak babcia Mazur, siostra oraz oczywiście Morelli. Lekka, przyjemna, humorystyczna książka. Pisana z znanym, dobrym stylu. Główna bohaterka z tysiącem pomysłów na minutę, której inne postacie depczą po pietach i również miewają swoje a jakże wystrzałowe pomysły. Przyznam, że po przednie części także mnie rozbawiały, ale nie przypominam sobie, żeby następowało to jeszcze przed otworzeniem książki jak w tym przypadku..., bo tylko czytając opis z okładki byłam rozbawiona i tak zostało mi już do końca książki. Podsumowanie + - Książka, dla każdego, na każdą porę roku, w każdych okolicznościach - Wymaga od czytelnika jedynie odwagi i odrobiny czasu w zamian dając przednią zabawę i przyjemne chwile wytchnienia - - Za szybko się kończy... Jednym zdaniem Ja już wpadłam i uwielbiam przygody o Śliwce. Cytat wart zapamiętania ----- Z bloga
Avatar użytkownika - elfijka
elfijka
Przeczytane:2014-06-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Wielki finał
Janet Evanovich0
Okładka ksiązki - Wielki finał

(...) Ogarnął wzrokiem jej szczupłe metr sześćdziesiąt wzrostu; krótkie ciemne włosy, otaczające małą twarzyczkę lśniącą i gładką falą; duże, szeroko rozstawione...

Przybić piątkę
Janet Evanovich0
Okładka ksiązki - Przybić piątkę

Stephanie Plum – dziewczyna, która nie płacze i trzyma los na krótkiej smyczy, dzięki czemu rozkochała w sobie miliony amerykanek. Oto opowieść...

Dobry pies
Rafał Witek