Wystrzałowa Dziewiątka

Tom 9 cyklu Stephanie Plum

Książki Janet Evanovich są jak kolejne odcinki dobrego serialu - śmieszne, szybkie i wciągające. Każda kolejna to inna historia oraz nowe przygody Stephanie Plum, dziewczyny z Jersey, która pracuje jako łowca nagród.

Stephanie Plum ma znacznie więcej szczęścia niż umiejętności, jednak zawsze wychodzi na swoje.

Trzeba odzyskać kaucję związaną z wizą. Pewien Hindus miał trzymiesięczną wizę z pozwoleniem na pracę i poręczono, iż wyjedzie, gdy skończy mu się zezwolenie na pobyt w Stanach. Jednak, jak to w życiu Stephanie – łatwo nie będzie. Jej trop prowadzi do grupy zabójców – słowo „łowczyni” nabiera nowego znaczenia. Szczególnie w Vegas, w otoczeniu tysiąca sobowtórów Elvisa, Toma Jonesa i stringów King Konga!

Pierwszym facetem, którego obejrzałam sobie dokładnie na gruncie osobistym, był Joe Morelli. Morelli pozbawił mnie statusu dziewicy i pokazał ciało, będące kwintesencją męskości. Smukłe, umięśnione i podniecające. Wtedy Morelli uważał, że związek długoterminowy trwa dwadzieścia minut.

Informacje dodatkowe o Wystrzałowa Dziewiątka:

Wystrzałowa Dziewiątka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2015-09-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2015,
Jest wesoło smutno i groźnie. Stephanie musi doprowadzić NS-a, który wita ją golusieńki i nasmarowany wazeliną oraz odnaleźć Hindusa, któremu kończy się wiza pobytowa. To pierwsze zadanie do miłych i łatwych nie należy, to drugie okazuje się niebezpieczne. Giną ludzie do których Plum dociera, sama jest adresatem przesyłek zawierających kwiaty i makabryczne zdjęcia. Kłopoty to jej specjalność, o czym wiedzą dwaj mężczyźni- Komandos i Morelli, którzy starają się jak mogą ją chronić. Nie jest to łatwe, Steph nabiera bowiem nowych umiejętności - "eliminuje" pracowników Komandosa. Duża dawka humoru, sporo napięcia, brak przynudzania ( a to przecież dziewiąty tom) zachęcają by sięgnąć po dalsze przygody
Avatar użytkownika - drakusia
drakusia
Przeczytane:2015-09-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52,
uwielbiam Stephanie mogę czytac o niej w kółko, idealna książka na chandrę pełno smiechu i nigdy nie spodziewam się co tak naprawde obmysli w tej swojej głowie supeeeeeer do tego dwaj super przystojniacy, nawet nie wiem któremu kibicować.
Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2014-04-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Przeczytane,
"Wystrzałowa Dziewiątka", czyli Stephanie Plum w Vegas

"Wystrzałowa Dziewiątka" to dziewiąta część przygód Stephanie Plum. Co tym razem przydarzy się Śliweczce?

Stephanie Plum, nazywana przez fanów Śliweczką, jest agentką do spraw windykacji poręczeń, czyli po prostu łowcą nagród. Pracę tę dostała po znajomości, gdyż firmę prowadzi jej kuzyn Vinnie. Jak sama mówi o sobie, ma więcej szczęścia niż umiejętności. I rzeczywiście coś w tym jest, bo jej zatrzymania zbiegów bardzo często przypominają farsę. Zdarzyło jej się stracić kajdanki wraz z podejrzanym albo zepsuć paralizator. Nie jest więc idealną kandydatką do tej pracy, ale jak się postara, potrafi być skuteczna. Prywatnie związana z Joem Morellim, jednak wciąż jej drogi krzyżują się z Komandosem. Oto cała Śliweczka, bohaterka serii książek Janet Evanovich.

W tej części Stephanie wspólnie z Komandosem zajmuje się sprawą Samuela Singha - Hindusa, który miał 3-miesięczną wizę z pozwoleniem na pracę, po której wygaśnięciu miał opuścić Stany Zjednoczone. Jej kuzyn Vinnie poręczył za niego i wpłacił kaucję. Niestety mężczyzna zniknął na krótko przed końcem wyznaczonego terminu. Stephanie musi go odnaleźć, by odzyskać pieniądze. Od samego początku piętrzą się trudności, tak jakby ktoś nie chciał, by go odnalazła. W dodatku tajemniczy morderca jest o krok przed nią, przesyła jej listy z pogróżkami i zabija kolejne osoby...

Tym razem akcja nie rozgrywa się tylko w Trenton, w stanie New Jersey. Bohaterka wraz z koleżankami z pracy leci do Vegas, miasta hazardu i dobrej zabawy, bowiem jeden z tropów prowadzi właśnie tam. Nie trzeba chyba dodawać, że wyniknie z tego cała masa nieporozumień i niebezpiecznych sytuacji.

"Wystrzałowa Dziewiątka" jest połączeniem powieści kryminalno-sensacyjnej z dużą dozą humoru. Jest on tym bardziej widoczny, że powieść pisana jest w pierwszej osobie, z perspektywy Stephanie, dzięki czemu możemy poznać jej zabawne, choć nie zawsze błyskotliwe, myśli. Jak choćby taką: widok gołego tyłka nie jest już więc dla mnie czymś nowym, ale ten, na który właśnie patrzyłam, przewyższał wszystko, co widziałam do tej pory. Punky Balog miał zadek jak Kubuś Puchatek... wielki, gruby i włochaty. Niestety, na tym kończyły się podobieństwa, bo Punky Balog pod żadnym względem nie był ani uroczy, ani miluśki. Co więcej, oprócz wątku kryminalno-sensacyjnego, jest także wątek romansowy. Stephanie spotyka się z Joem Morellim, ale cały jej drogi krzyżują się z Komandosem, który ją prowokuje.

Książkę czyta się błyskawicznie, gdyż autorka ma lekkie pióro i całą masę zabawnych pomysłów. Niewiarygodne przygody Stephanie budzą śmiech u czytelnika. Wprost nie sposób się nie śmiać, gdy zbieg rozbiera się do naga i smaruje wazeliną, by nie zostać schwytany przez Stephanie albo gdy jej koleżanka z pracy Lula, czarna kobieta w rozmiarze XXL plus w białym świecie rozmiaru S, zaczyna stosować kolejną dietę cud i pochłania całe tony mięsa lub gdy rzuca swoje ogromniaste majtki na Toma Jonesa, występującego na scenie. Zapewniam, takich scenek jest więcej.

Dużym walorem jest to, że Janet Evanovich umiejętnie buduje napięcie, poprzez dozowanie informacji oraz nagłe zwroty akcji, które zmieniają perspektywę o 180 stopni. Wprost nie sposób oderwać się od lektury. Co więcej, zakończenie jest jak zwykle zaskakujące. Polecam tę książkę fanom Stephanie Plum oraz miłośnikom kryminałów, którzy cenią sobie poczucie humoru. A także osobom, które dopiero chcą poznać Śliweczkę.

Warto wspomnieć, że "Wystrzałowa Dziewiątka" to dziewiąta część przygód Stephanie Plum. Poprzednie części to: "Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy", "Po drugie dla kasy", "Po trzecie dla zasady", "Zaliczyć czwórkę", "Przybić piątkę", "Po szóste nie odpuszczaj", "Szczęśliwa siódemka", "Ósemka wygrywa". Każdą część można czytać jak odrębną historię. Brak znajomości poprzednich części nie przeszkadza w zrozumieniu bieżących wydarzeń. Dlatego równie dobrze można zacząć od początku jak i od środka serii. Wybór pozostawiam czytelnikom.

Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2014-06-17, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Stephanie Plum jak zwykle w formie. Chyba najbardziej humorystyczna część. Mam nadzieję, że kolejne części także są utrzymane w dobrym humorze.
Avatar użytkownika - wika9
wika9
Przeczytane:2014-04-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Ogłaszam głośno i wyrażnie, wszem i wobec - kocham Śliwkę. To już kolejne spotkanie i po raz kolejny boki zrywam. Śliwki nie da się czytać w środkach komunikacji miejskiej, gdyż nieopanowane wybuchy śmiechu mogą ściągnąć na nas zaniepokojone spojrzenia współpasażerów. Janet Evanovich stworzyła rewelacyjnie zabawną postać, Śliwki nie da się nie lubić. Polecam, przeczytajcie koniecznie!
Avatar użytkownika - Huana
Huana
Przeczytane:2014-03-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Kolejne przygody panny Plum. Zarwana noc i ten niedosyt, że już koniec. Jak zawsze gwarancja poprawy humoru.
Avatar użytkownika - KasikO
KasikO
Przeczytane:2014-02-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam, Recenzenckie,
WPAŚĆ JAK ŚLIWKA W KOMPOT? Każdy z czytelników znających choć jedną część o przygodach sławnej Stephanie Plum tudzież miłośników jej historii. Bez problemu może domyśleć się, o co mi chodzi z tym wpadaniem. Dla pozostałych wyjaśnię, wystarczy przeczytać jakąkolwiek część o Plum a czytelnik wpada niczym śliwka w przysłowiowy kompot, bo chce więcej. Zaś sama bohaterka również ma pewne ku temu zdolności, to jest znaczy się wpada i owszem najczęściej w tarapaty... Tym razem wystrzałowa dziewczyna, nieprzejednana łowczyni głów zatrudniona w firmie kuzyna. Dostaje od niego zadanie odnalezienia Singha hindusa, za którego poręczył Vinnie, a żeby było jej łatwiej wespół z Komandosem... Tworząc mieszankę iście wybuchową. Jak, w poprzednich znanych mi częściach nie obejdzie się bez tarapatów, kłopotów i niewytłumaczalnych na pozór zdarzeń. Nie zapomnijmy oczywiście o życiu prywatnym Stephanie, tak, tak babcia Mazur, siostra oraz oczywiście Morelli. Lekka, przyjemna, humorystyczna książka. Pisana z znanym, dobrym stylu. Główna bohaterka z tysiącem pomysłów na minutę, której inne postacie depczą po pietach i również miewają swoje a jakże wystrzałowe pomysły. Przyznam, że po przednie części także mnie rozbawiały, ale nie przypominam sobie, żeby następowało to jeszcze przed otworzeniem książki jak w tym przypadku..., bo tylko czytając opis z okładki byłam rozbawiona i tak zostało mi już do końca książki. Podsumowanie + - Książka, dla każdego, na każdą porę roku, w każdych okolicznościach - Wymaga od czytelnika jedynie odwagi i odrobiny czasu w zamian dając przednią zabawę i przyjemne chwile wytchnienia - - Za szybko się kończy... Jednym zdaniem Ja już wpadłam i uwielbiam przygody o Śliwce. Cytat wart zapamiętania ----- Z bloga
Avatar użytkownika - stokrotka22
Przeczytane:2014-06-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Parszywa dwunastka
Janet Evanovich0
Okładka ksiązki - Parszywa dwunastka

Janet Evanovich jest jedną z najlepiej zarabiających pisarek Ameryki. Jej kryminały przetłumaczono na 27 języków, a każdy kolejny trafia w USA na...

Takedown Twenty
Janet Evanovich0
Okładka ksiązki - Takedown Twenty

New Jersey bounty hunter Stephanie Plum knows better than to mess with family. But when powerful mobster Salvatore “Uncle Sunny” Sunucchi goes...