Stop prawa

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2016-02-18
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7480-627-5
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę: Ewelina Wiktor

Ocena: 5 (2 głosów)

Trzysta lat po wydarzeniach opisanych w trylogii „Zrodzonego z Mgły”, Scadrial unowocześnia się, koleje uzupełniają kanały, ulice i domy bogaczy oświetlają elektryczne lampy, a w niebo wznoszą się pierwsze drapacze chmur o żelaznej konstrukcji. Kelsier, Vin, Elend, Sazed, Spook i pozostali są teraz częścią historii – lub religii. Jednakże, choć nauka i technika wznoszą się na wyżyny, stara magia Allomancji i Feruchemii wciąż odgrywa rolę w odrodzonym świecie. Na pograniczu zwanym Dziczą są podstawowymi narzędziami dzielnych mężczyzn i kobiet, którzy starają się zaprowadzić tam prawo i porządek.

Jednym z nich jest Waxillium Ladrian, rzadki Podwójny, który dzięki Allomancji może Odpychać metale, a dzięki Feruchemii zmniejszać lub zwiększać swój ciężar. Po dwudziestu latach spędzonych w Dziczy, Wax został zmuszony przez rodzinną tragedię do powrotu do stolicy Elendel. Z dużą niechęcią musi odłożyć broń i przyjąć obowiązki przynależne głowie arystokratycznego rodu. W każdym razie tak mu się wydaje, do chwili, gdy boleśnie przekonuje się, że posiadłości i eleganckie ulice Miasta mogą kryć w sobie większe niebezpieczeństwa niż piaszczyste równiny Dziczy.

Kup książkę Stop prawa

Opinie o książce - Stop prawa

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2017-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, fantastyka, SF,
W Elendel i jego okolicach dochodzi do napaści rabunkowych. Waxillium zwany Wax zostaje przekonany przez swojego przyjaciela Wayne'a do zajęcia się to sprawą. Cała sytuacja jest jednak bardziej tajemnicza niż się wydaje.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Max
Max
Przeczytane:2016-06-09, Ocena: 5, Przeczytałem, 2016, Mam,
Inne książki autora
Elantris. Audiobook
Brandon Sanderson0
Okładka ksiązki - Elantris. Audiobook

Elantris to gigantyczne, piękne i promienne miasto, zamieszkane przez istoty wykorzystujące swoje potężne zdolności magiczne, by pomagać ludowi Arelonu...

Pomruki burzy
Brandon Sanderson0
Okładka ksiązki - Pomruki burzy

KOŁO CZASU t. XII Wielkimi krokami zbliża się Tarmon Gai'don, Ostatnia Bitwa. A ludzkość nie jest gotowa... Rand al'Thor prowadzi polityczne i militarne...

Reklamy