Sztuka obserwacji czyli Jak poznać prawdę o drugim człowieku

Czy to prawda, że sposób, w jaki siedzisz, zdradza wiele cech twojego charakteru? Czy można określić sumienność pracownika na podstawie wyglądu jego pokoju? Jak rozpoznać kłamcę? Jak się dowiedzieć, co naprawdę myślą o tobie inni? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tej książce, która od piętnastu lat przewiduje zachowania tysięcy ławników, świadków, prawników i sędziów. Pokazuje, jak te niesamowite zdolności zastosować w życiu codziennym, aby uniknąć w kontaktach z ludźmi.

Informacje dodatkowe o Sztuka obserwacji czyli Jak poznać prawdę o drugim człowieku:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2001 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 8371207921

Kup książkę Sztuka obserwacji czyli Jak poznać prawdę o drugim człowieku

Sztuka obserwacji czyli Jak poznać prawdę o drugim człowieku - opinie o książce

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2023-03-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2023,

"Sztuka obserwacji" opisuje w prosty sposób to, jak "czytać" ludzi. Każdy rozdział opisuje i przybliża jakąś kwestię związaną z ludzkim zachowaniem bądź wyglądem. Możemy się stąd dowiedzieć, co może oznaczać dane zachowanie, gest, mina oraz sposób ubierania się. Poznajemy zależności między tym wszystkim. Dowiadujemy się na co zwracać uwagę i w jaki sposób odczytywać sygnały od drugiej osoby. Książka jednak nie zagłębia się w psychologię, przez co można czasami odczuwać niedosyt. Mówi jedynie o mowie ciała, wyglądzie fizycznym itp. i w tym temacie może być ciekawą lekturą, uzupełnieniem jakiś innych lektur, bardziej rozwijających temat. Sama "Sztuka obserwacji" to po prostu podstawy podstaw, mocno ogólne znaczenia. Coś bardziej na sam początek zapoznawania się z takim tematem jak mowa ciała i jako takie coś może się sprawdzić, bo jest pisana konkretnie, prosto i czyta się ją nawet szybko.

Avatar użytkownika - silverraven
silverraven