Sztuka słuchania

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2013-02-15
ISBN: 978-83-7767-159-7
Dodał/a książkę: RenataK

Podobno połowa populacji ludzkiej narzeka, że druga połowa nie chce jej słuchać. Żony, mężowie, dzieci, szefowie i pracownicy twierdzą, że nie są słuchani.Paul J. Donoghue oraz Mary E. Siegel, praktykujący psychoterapeuci, pytają, jak to się dzieje, że ludzie mają trudności ze słuchaniem. Sztuka słuchania pomaga znaleźć odpowiedź na to pytanie, prezentując jednocześnie techniki pomocne w rozwijaniu tej umiejętności.

Doktorzy Donoghue i Siegel prezentują wartościową mapę drogową do lepszego słuchania. Stworzyli prosty, prowadzący nas krok po kroku, poradnik, jak rozwijać tę sztukę.
Joan Lunden
Autorka i była współprowadząca program Good Morning America.

Po Sztukę słuchania powinni sięgnąć wszyscy ci, którzy chcą słuchać właściwie i głęboko. To podstawowy poradnik umiejętności słuchania, rozumienia, i bycia rozumianym. Książka ta przypomina, że dobra komunikacja stanowi istotę udanych związków. To lektura obowiązkowa dla każdego!
James O’Donnel
Dyrektor Zarządzający, Szef U.S. Equities, Citigroup

Kup książkę Sztuka słuchania

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2013-07-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Warunkiem prawidłowego porozumiewania się ludzi między sobą są odpowiednio ukształtowane relacje międzyosobowe, które – by mogły zaowocować stworzeniem prawidłowych postaw – winny przyjmować formę wzajemnego zrozumienia. Tylko w sytuacji otwarcia się na drugiego człowieka możliwym staje się zbudowanie stabilnych fundamentów, co jednak utrudnione jest przez łatwo zauważalny brak umiejętności słuchania, nad czym ubolewają autorzy opublikowanego nakładem Wydawnictwa WAM doskonałego poradnika Sztuka słuchania. Zawarty w nim klucz do udanych relacji bez wątpienia pomoże sprostać (ze skutkiem pozytywnym) wymaganiom XXI wieku, charakteryzującego się gonitwą myśli, chaotycznością działań oraz brakiem czasu. Całość została podzielona na trzy zasadnicze części, w których doktorzy Paul J. Donogue i Mary E. Siegel prezentują wartościową mapę drogową do lepszego słuchania. Uświadamiają oni czytelnikowi, iż przyczyny powszechnie panującego problemu niesłuchania tkwią w nas samych. Swoje przemyślenia rozpoczynają od poszukiwania osób otwartych na wyznania innych, wyjaśniając równocześnie, jak ogromne znaczenie ma słuchanie (wyzwala, przynosi ukojenie, powoduje docenienie, wyjaśnia). Wyliczają przeszkody w skutecznym słuchaniu między małżonkami (intensywne emocje, indywidualne różnice, pokusa zmiany drugiej osoby, brak czasu, powrót do zwyczajów sprzed małżeństwa), w relacji ...

Opinie o książce - Sztuka słuchania