Tajemne związki

Nie cichną pogłoski, że polityką i przemysłem, a nawet naszym życiem, potajemnie sterują nieoficjalnie funkcjonujące stowarzyszenia. Czyżby za sznurki ludzkiej egzystencji pociągało jakieś obskuranckie towarzystwo? Czy istnieją wpływowe siatki władzy, które... wymykają się wszelkiej kontroli? Czy nieznane siły już dawno przejęły rządy? Prawda jest taka, że naszym życiem rządzą decyzje. Prawdą jest też i to, że w polityce i przemyśle nie podejmuje się decyzji w pełni swobodnie. Nie da się zaprzeczyć, że tajne stowarzyszenia istnieją. Prawdą jest również, że ich działalność nie pozostawała, nie pozostaje i nie będzie pozostawała bez konsekwencji. Prieuré de Sion (Zakon Syjonu), iluminaci, wolnomularze, loża P2, Opus Dei, mafia, triady, Skull & Bones i wiele innych – które z nich są najbardziej wpływowymi tajnymi stowarzyszeniami? Jakich miały poprzedników? Jak funkcjonują? Jaką władzą tak naprawdę dysponują? Jak werbują swoich członków? Jakie są ich cele? Całościowe spojrzenie na historię i teraźniejszość najpotężniejszych tajnych stowarzyszeń.

Informacje dodatkowe o Tajemne związki:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Tajemne związki

Tajemne związki - opinie o książce

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2009-11-16,
Temat ciekawy, ale książka dość męcząca w formie. Czyta się ciężko. Wymieszane są różne organizacje, obok tych działających oficjalnie te, o których zasadach działania nie wiemy nic konkretnego. Nawet mafia okazuje się tajnym stowarzyszeniem, a jest raczej nieformalną organizacją przestępczą.
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-06, Przeczytałem, Mam,
Bardzo ciekawa i wciągająca książka-polecam!