Tajemniczy zapach szczęścia

Główna bohaterka Aldona odważyła się w końcu postawić na własne szczęście i zacząć żyć po swojemu, przeszłość zostawiając za sobą i już nigdy nie obracać się za siebie. Przypadek sprawia, że na swojej nowej drodze spotyka dwie przyjaciółki z dzieciństwa Julię i Marię. Julia poznaje Aldonę ze swoim bratem Mikołajem. Między Aldoną a Mikołajem wybucha namiętny romans. Aldona wreszcie czuje, że żyje. Nigdy wcześniej nie była taka szczęśliwa i radosna. Seks z Mikołajem jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Mikołaj uwielbia rozpieszczać Aldonę i zabiera ją na wycieczkę do Nowego Jorku gdzie mieszkają synowie jego ukochanej. Aldona czuje się kochana jak nigdy dotąd. Dla Mikołaja nie ma rzeczy niemożliwych i zrobi wszystko żeby uszczęśliwić Aldonę. Dotąd niepokorny przystojniak daje się usidlić, czego pewnie sam się nie spodziewał. Chemia, która była między parą od pierwszego spotkania musiała tych dwoje ze sobą połączyć.

Informacje dodatkowe o Tajemniczy zapach szczęścia :

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2016-08-09
ISBN: 978-83-7900-579-6

Kup książkę Tajemniczy zapach szczęścia

Tajemniczy zapach szczęścia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Agata83
Agata83
Przeczytane:2016-09-08, Przeczytałam,

Lekko, delikatnie i aromatycznie

Historie opisujące losy „pokrzywdzonych przez los” kobiet, które decydują się odmienić swój los, i ostatecznie najczęściej lądują w ramionach fantastycznego faceta, który dostarcza niezbędny do szczęścia pakiet emocjonalnych i fizycznych doznań, jedni lubią, a inni po prostu nie.

Dla wielu osób, nawet pań, literatura kobieca jest po prostu nazbyt przewidywalna. W końcu jeszcze przed rozpoczęciem czytania z całą pewnością można stwierdzić, że główną bohaterką będzie kobieta, która z różnych powodów nie jest zadowolona z obecnego życia, a nawet jeśli jest, to już za moment nie będzie, bo wydarzy się coś co wywróci jej codzienność do góry nogami. Na pewno pojawi się także pan, może kilku, i jeśli szczęście nam dopisze nieco pikantne opisy intymnych spotkań, które urozmaicą emocjonalne wzruszenia.

Książkę „Tajemniczy zapach szczęścia” z całą pewnością możemy ustawić na półce z literaturą kobiecą, ponieważ spełnia wszystkie wymogi tego gatunku. Pozycja powinna zadowolić nawet czytelniczki, które podobnych książek przeczytały już całą masę, ponieważ autorka uatrakcyjniła swą opowieść tytułową nutą zapachową, za którą naprawdę miło się podażą.

Główną bohaterką książki jest całkiem zwyczajna kobieta o imieniu Aldona, która jak tysiące kobiet tkwi w nieudanym, toksycznym związku. Przez lata mogła wmawiać sobie, że warto poświęcać się dla dobra rodziny i dorastających dzieci, ale teraz, gdy synowie usamodzielnili się, i wyjechali do Stanów Zjednoczonych nie ma już po co i dla kogo. Możliwe, że lęk przed samodzielnością i skromniejszym budżetem jeszcze długo nakazywałby Aldonie tkwić przy mężu, ale spotkanie z jego kochanką w łazience własnego domu jest jak zimny, trzeźwiący prysznic, który motywuje do działania.

Rozwód będzie pierwszym, niełatwym stopniem, który należy pokonać na drodze do nowego życia. Odzyskana wolność upaja Aldonę, podobnie jak tajemniczy zapach, który pojawia się w momentach zwątpienia. Najpewniej nie każdemu będzie dane poczuć zapach szczęście, ale Aldona czuje go wyraźnie, i choć nie wie czym, i skąd jest ,postanawia za nim podążać.

Sygnalnie o zapachu. Może ktoś zdoła go odczuć zanim sięgnie po książkę, albo to on przekona do lektury: „Wchodząc do mieszkania, znowu poczułam ten cudowny zapach. Gdy go czułam, miałam wrażenie, że robię coś dobrze, jakby coś mnie utwierdzało w tym i mówiło mi szeptem do ucha „rób tak dalej”. Wtedy odpowiadałam sama do siebie, cała promieniejąc ze szczęścia.”*

Podążając za Aldoną i tajemniczą wonią przeżyjemy gorącą przygodę miłosną. Bohaterka, w pewnym momencie spotka bowiem koleżanki z dzieciństwa, a ostatecznie brata jednej z nich, w którym zauroczy się z wzajemnością. Uczucie, o którym latami marzyła nareszcie stanie się rzeczywistością, i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie.

„Tajemniczy zapach szczęścia” czyta się szybko i przyjemne. Wątki erotyczne są niezwykle delikatne, dlatego doskonale dopełniają całość uroczej, zakończonej happy endem opowieści.

Zakańczając lekturę z uśmiechem na twarzy możemy wziąć głęboki oddech i sprawdzić, czy tuż obok na pewno nie można wyczuć woni za którą warto byłoby podążyć. Kto wie, może szczęście, a może wymarzony mężczyzna wydziela feromon, który wskaże nam właściwą drogę…?

*Jaroszczak Aneta, Tajemniczy zapach szczęścia, Wydawnictwo Psychoskok, s.12.

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201
Przeczytane:2016-08-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
,,Tajemniczy zapach szczęścia" autorstwa Anety Jaroszczak to typowy współczesny romans. Opisana jest w nim historia czterdziestoletniej Aldony, która uwolniła się z wieloletniego, toksycznego małżeństwa i próbuje zacząć nowe życie. Jedyne bliskie jej osoby, to synowie. Ci jednak mieszkają i pracują w Stanach. Jest więc wolna i...samotna. Jednak ten stan trwać będzie bardzo krótko, gdyż Aldona na swojej drodze przypadkowo spotka, a właściwie zderzy się z Julią - koleżanką ze szkolnych lat. Dzięki temu los pchnie ją w stronę pięknej przyjaźni i miłości do Mikołaja - brata Julii. Bohaterka dostanie od życia to, o czym marzyła wiele lat, ale nawet nie przypuszczała, że jej marzenia kiedykolwiek się ziszczą. Od czasu rozwodu Aldona czuje co pewien czas piękny, tajemniczy zapach, który kieruje ją w stronę szczęścia. Z czasem pojawia się coraz rzadziej, co jest znakiem, że już nie potrzebuje pomocy w podejmowaniu dobrych decyzji, że zaczyna być samodzielną, szczęśliwą kobietą. ,,Tajemniczy zapach szczęścia" jest lekturą dla czytelniczek i czytelników lubiących historie rodem z Harlequina. To swego rodzaju bajka o miłości i budowaniu związku. Oczywiście ze szczęśliwym zakończeniem. Jak to w bajkach bywa...