Okładka książki - Talent do życia

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-11-02
Kategoria: Inne
Dodał/a książkę: czytam

Mężczyzn trzeba doprowadzać do granic możliwości, aby zobaczyć, co im w duszy gra.

Wolność wtedy tylko istnieje, kiedy się z niej korzysta.

Nie trzeba mówić: „co za paskudna pogoda”, tylko: „jaki piękny deszczowy dzień”.

~~~ * * * ~~~

Eric-Emmanuel Schmitt zajmuje szczególne miejsce w sercach polskich czytelników. To autor m.in. wzruszającego Oskara i pani Róży czy zaskakującej Trucicielki. W jego twórczości często powracają najważniejsze tematy egzystencjalne: sens istnienia, miłość, tęsknota, pragnienie. Schmitt opisuje tajemnice miłości i meandry relacji międzyludzkich, pokazuje jak odnaleźć prawdziwe szczęście i uczy, co to znaczy żyć dobrze. Jego książki odmieniły niejedno życie. Książka, którą trzymacie w ręku, jest czymś wyjątkowym: to wybór najpiękniejszych myśli Erica-Emmanuela Schmitta. Może stać się dla was niezwykłym źródłem pociechy i inspiracji zarówno na co dzień, jak i w przełomowych momentach życia.

Kup książkę Talent do życia

Opinie o książce - Talent do życia

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2016-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Egzemplarz recenzencki, Mam,
Talent do życia to książka wyjątkowa. To najpiękniejsze i najbardziej warte zapamiętania myśli Erica-Emmanuela Schmitta, zawarte w jego książkach, a zebrane w tej jednej krótkiej publikacji. Przesłaniem tej książki jest niesienie pociechy na co dzień, ale także w przełomowych momentach życia. Dla życia nie ma innego rozwiązania niż żyć. Oskar i pani Róża Człowieczeństwo jest dobrem niezbywalnym, którego nie można się pozbyć, ani nie można zostać go pozbawionym. Kiedy byłem dziełem sztuki Cynizm jest poręczą, której można się uczepić w obliczu totalnej katastrofy. Kobieta w lustrze Talent do życia, to przepięknie wydana książka, która swą szatą graficzną zachęca, aby po nią sięgnąć. Ta publikacja to niezwykła lekcja życiowej mądrości dla każdego z nas. Natomiast dla wiernych czytelników książek Erica-Emmanuela Schmitta, może stać się źródłem odkryć, ale też wspaniałą literacką zabawą i pretekstem, by przypomnieć sobie ulubione fragmenty jego najpiękniejszych książek. Życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nią zasłużyć. Oskar i pani Róża Strach przed śmiercią to w gruncie rzeczy trzy różne lęki: boimy się, bo nie znamy daty śmierci, sposobu, w jaki umrzemy, i samej śmierci. Trucicielka Łzy bywają pierwszymi słowami prawdy. Ewangelia według Piłata Aforyzmy, to wyjątkowe złote myśli, wyrażające ogólną prawdę filozoficzną lub moralną w zaskakujący i błyskotliwy sposób. Schmitt ze swoimi sentencjami świetnie wpisuje się w kanon najlepszych aforystów świata. Nie wyobrażam sobie, aby takiej książki miało zabraknąć na półce wielbiciela prozy Erica-Emmanuela Schmitta. Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2016/01/25/talent-do-zycia-eric-emmanuel-schmitt/
Zazdrośnice
Eric-Emmanuel Schmitt0
Okładka ksiązki - Zazdrośnice

Nienawidzę miłości. Pragnę się buntować przeciwko niej. Jeśli kochać oznacza cierpieć, przestać być panem samego siebie, zostać niewolnikiem, to ja nie...

Pan Ibrahim i kwiaty Koranu
Eric-Emmanuel Schmitt0
Okładka ksiązki - Pan Ibrahim i kwiaty Koranu

Kiedy mały Momo podkrada smakołyki w sklepie pana Ibrahima, nawet nie podejrzewa, że stary Arab, który tak naprawdę wcale nie jest Arabem, stanie...

Dobry pies
Rafał Witek