Okładka książki - Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą

Data wydania: 2016-09-21
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-65586-35-3
Dodał/a książkę: edytka222

Wyspy Owcze, USA, Szwecja, RPA, Niemcy, Kolumbia, Grecja, Wietnam, Katar, Chorwacja, Hongkong, Holandia, Indonezja, Wielka Brytania – los może rzucić w różne miejsce. Ta książka to piętnaście historii osób, które w różnym czasie i z różnych powodów zdecydowały o przeprowadzce z Polski za granicę. Mieszkają w czternastu krajach na pięciu różnych kontynentach. Nie wszyscy chcą nazywać siebie emigrantami, niektórzy usiłują żyć na dwa domy, jeszcze inni zmieniają swoje zagraniczne miejsca zamieszkania na kolejne. To rozmowy o korzystaniu z ryzykownych zawodowych okazji, porzucaniu przeszłości dla nowej miłości, poświęcaniu własnej kariery w imię planów partnera, realizacji marzeń z dzieciństwa, podróżach, z których się już nie wraca. To kilkanaście różnych gospodarek, społeczeństw, rynków pracy, o wiele więcej stereotypów, obyczajów, porad, ostrzeżeń, blasków i cieni życia w innych krajach. Nie ma tu polskiej martyrologii ani patriotycznych rozterek, raczej prozaiczne dylematy, jakim stawia się czoło w nowej rzeczywistości: jak się żyje w innych krajach? Za co trzeba tam płacić więcej, a co kosztuje mniej? Jakie są szanse na własne mieszkanie, czy łatwo o pracę i czego nie pisze się w turystycznych przewodnikach? Wśród rozmówców, m.in. Alina Dragan, Dagmara Domińczyk, Janusz Leon Wiśniewski.

Kup książkę Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą

Opinie o książce - Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-04-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
15 rozmówców, 15 historii o zmianach spowodowanych wyjazdem z kraju, zachwyt miejscem, ludźmi, szansą "innego życia", ale też trzeźwy osąd uciążliwości związanych ze zmianą, czasem nutka nostalgii. Warto przeczytać i może stwierdzić: "wszędzie dobrze,,,"
Avatar użytkownika - gertruda25
gertruda25