Tęcza nad piekłem

Dorastający Saburo Arakaki doświadcza w 1944 roku ataku amerykańskich wojsk na wyspę Saipan. Ta japońska „forteca” na Oceanie Spokojnym stała się miejscem niezwykle dramatycznych zdarzeń, które zmieniły życie Sabura na zawsze.

Książka powstała na podstawie wspomnień Sabura Arakakiego z krwawych walk z Amerykanami, w których brał udział jako członek japońskiego ruchu oporu. To przejmujący opis wojny widzianej oczami młodego człowieka. Po ostatecznej kapitulacji wyspy Saipan, Arakaki zostaje skazany na śmierć przez amerykański sąd wojskowy. Oczekując w więzieniu na wykonanie wyroku, odkrywa Biblię, której lektura zmienia go na zawsze – staje się punktem zwrotnym w jego życiu. Ułaskawiony w 1954 roku przez prezydenta Eisenhowera wraca do Japonii, gdzie zostaje... pastorem. Patrząc wstecz na swoje długie i pełne niezwykłych wydarzeń życie, Arakaki wspomina okupację Saipanu i zastanawia się nad swoim ocaleniem. Tęcza nad piekłem to jedna z najbardziej dramatycznych historii nawrócenia człowieka gotowego na wszystko.

Informacje dodatkowe o Tęcza nad piekłem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Tęcza nad piekłem

Tęcza nad piekłem - opinie o książce