Okładka książki - Torsje

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2013-08-28
ISBN: 978-83-7805-799-4
Dodał/a książkę: czytam

Ta książka to bunt. Przeciwko beznadziejności tego świata. Całemu złu, które rozgrywa się wokół nas, na które nie mamy wpływu. Dlaczego nie potrafimy być szczęśliwi? Dlaczego sami siebie niszczymy i dlaczego tak trudno wybaczyć drugiej osobie? I przede wszystkim czy nasze przeżycia odciskają na nas piętno, na które jedynym lekarstwem są torsje?

Autor przedstawia historię Aleksa, pisarza, którego losy splatają się z losem młodej studentki Glorii. Ona ma być remedium na jego niemoc twórczą, on ma sprawić, by jej życie wróciło na właściwe tory. Jednak nic nie jest takie proste i oczywiste, jak się Aleksowi wydaje. Poznaje tajemnicę Glorii i nieświadomie zaczyna grać rolę, jaką mu wyznaczyła. Doprowadzi to do wydarzeń, których ani Aleks, ani Czytelnik nie mają prawa się spodziewać.

Magdalena Kędzierska

O Autorze:

Łukasz A. Zaranek (ur. 1 czerwca 1982 roku w Wągrowcu) – pisarz, poeta, dziennikarz, humanista. W latach 2001–2006 studiował filologię polską na UAM w Poznaniu. Swoje życie i pasje dzieli na kilka płaszczyzn: działalność społeczna, kulturalna i sportowa, polityka samorządowa, dziennikarstwo, praca z osobami niepełnosprawnymi, literatura. W 2011 roku wyszła jego debiutancka książka Nadyia, która szybko zyskała miano kontrowersyjnej. Autor wierszy i tekstów piosenek, publikuje w lokalnej prasie. Podróżnik po krajach basenu Morza Śródziemnego, jak i po meandrach ludzkich dusz. Introwertyczny filantrop o wrażliwości romantyka, zaczytany w Mendozie, Bukowskim, Houellebecqu i Kosińskim, wierzący – podobnie jak Bułhakow – że wszyscy ludzie są w gruncie rzeczy dobrzy.

Kup książkę Torsje

Opinie o książce - Torsje

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Gdy pisarz nazywa swoją książkę "Torsje", musi się coś za tym kryć. Łukasz Zaranek pragnie uchodzić za pisarz kontrowersyjnego, nie poddającego się schematom i utartym rozwiązaniom fabularnym. Swoim bohaterem uczynił pisarza mającego kryzys twórczy, może go uratować przed beznadzieją studentka o wdzięcznym imieniu Gloria. Jego bohater robi więc wszystko to, co stereotypowy (a więc jednak! nie udało się uniknąć sztampy!) pisarz robić powinien: szlajać się po barach, pić z przypadkowymi ludźmi, podsłuchiwać ich opowieści i próbować sklecić z tego coś sensownego. Ale gdy zamierza rozpocząć wreszcie proces twórczy coś mu przeszkadza. Czyżby kac? Nie, to studentka Gloria wpadła na szybki numerek. Całość przeplatana jest historyjkami zasłyszanymi i przyśnionymi przez bohatera, a może raczej przez samego pisarza? Wyjścia są dwa: albo nasz bohater nie umie poradzić sobie z talentem, albo sam pisarz ma problem z zebraniem się do kupy i stworzeniem Fabuły. Wiele się tu dzieje dziwnych, chorych rzeczy. A wszystko okazuje się fikcją, snem. To najbezpieczniejszy unik. To wszystko tylko mi się przyśniło, więc nie miejcie do mnie pretensji. To tylko wybryk chorego umysłu. No tak, ale ktoś to przecież napisał, wydał… Zapłodnieniem dla pisarskiej wyobraźni okazuje się pedofilski czyn dokonany na siedmioletniej dziewczynce przez przyjaciele jej matki. Całe życie dziewczyny zdaje się być potem oparte na tym doświadczeniu ...
Avatar użytkownika - reader
reader
Przeczytane:2013-11-05, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Rewelacyjna książka! Niesamowita fabuła,zaskakująca ,docierająca do duszy czytelnika.Uwielbiam i czekam na kolejną książkę autora "Torsji". Z przyjemnością polecam.
Dobry pies
Rafał Witek