Okładka książki - Tożsamość anioła

Tożsamość anioła

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2011
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-10-11985-8
Liczba stron: 328
Dodał/a książkę: dona

Ocena: 5 (12 głosów)

Jeśli pewnego dnia okaże się, że jesteś aniołem i twoja obecność na ziemi to nie przypadek… Czy w to uwierzysz? Andrea to wrażliwa i inteligentna dziewczyna, ale brak jej pewności siebie. Nawet kiedy Kaspar, najatrakcyjniejszy chłopak na studiach, okazuje jej zainteresowanie, nie potrafi mu zaufać. Kaspar budzi w niej niezrozumiały niepokój, tym bardziej że dookoła zaczynają się dziać rzeczy trudne do wyjaśnienia. Dziewczyna ma poczucie, że jej śladem ktoś podąża. Ktoś, kto nie jest człowiekiem… Czy znajdzie w sobie siłę, by zmierzyć się z przeszłością i zmienić przyszłość? Jak wiele można poświęcić dla miłości?

Kup książkę Tożsamość anioła

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - aniusiaczek92
aniusiaczek92
Przeczytane:,
Tożsamość Anioła to niezwykle barwna i ciekawie napisana opowieść o dziewczynie, która stopniowo odkrywa prawdę o sobie i musi zdecydować, którą ścieżką podąży dalej. Wbrew pozorom wszystko może się zdarzyć, nic nie jest z góry przesądzone. Każdy ma prawo wyboru, choć wcale nie jest to takie proste zadanie, na jakie mogłoby początkowo wyglądać.Jeśli pewnego dnia okaże się, że jesteś aniołem i twoja obecność na ziemi to nie przypadek... Czy w to uwierzysz? Andrea Volton to nieśmiała, niezbyt ufna dziewczyna, która ma masę obowiązków i praktycznie zero wolnego czasu. Studentka oprócz tego, że pilnie i sumiennie się uczy, znajduje również chwilę na to, by pomóc innym - czy to pracując w fundacji Hope, czy też odwiedzając dom starców. Współlokatorką Andrei jest sympatyczna i nieco szalona Carmen, która próbuje od czasu do czasu choć odrobinę rozruszać swoją koleżankę. Oczywiście w książce nie mogło zabraknąć wątku romansowego. Obiektem westchnień tak głównej bohaterki, jak i kilku innych dziewczyn jest boski Kaspar Legrand - uparty, inteligenty i niezwykle pociągający chłopak. Nic więc dziwnego, że Andrea wietrzy jakiś podstęp, kiedy ten niezwykły młodzian zaczyna się nią interesować i próbuje nawiązać z nią bliższe relacje. Gdyby bohaterce było jeszcze mało, to jej śladem podąża jakiś dziwny mężczyzna, który niekoniecznie jest ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Tożsamość anioła

Avatar użytkownika - justsmileback
justsmileback
Przeczytane:2015-06-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Bardzo przyjemna lektura. Mnie osobiście pochłonęła. :) Pełna magii, nieprzewidywalna, z ciekawym zakończeniem. :) Godna polecenia. :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - kpotter
kpotter
Przeczytane:2014-08-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Kolejna książka o aniołach, którą przypadła mi do gustu :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - jelissa
jelissa
Przeczytane:2011-12-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
najlepsza książka na świecie
Link do opinii
Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2014-05-04, Ocena: 6, Przeczytałam,
Zaczyna się od Andrei, po Amandę aż na Azathrze. Przeczytaj całą sagę i oddaj się pięknym zdaniom powieści . ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2014-01-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
Intrygująca historia, oparta wyjątkowo na motywach biblijnych, co w świecie pełnym wampirów i małych magików, uwalniających świat od zła, jest nie lada wyzwaniem. W sumie dla każdego, chociaż główni bohaterowie są stosunkowo młodzi.
Link do opinii
Avatar użytkownika - teano
teano
Przeczytane:2013-04-25, Ocena: 3, Przeczytałam, Wyzwanie - 52 książki 2013,
Na początku mnie zirytowała. Najbardziej tym, że udawała amerykański szajs najgorszego sortu. Że polska autorka, a bohaterka musi koniecznie nazywać się po amerykańsku, mieszkać w kampusie uniwersyteckim i w ogóle cała sceneria zdecydowanie amerykańska. Wprawdzie nie ma nazwy miasta, dzieje się to "somewhere in America" ale zdecydowanie "in America" chociaż nazwa kraju też nie pada. No tak, w Polsce coś takiego by się nie mogło zdarzyć, za mały kraj, za mało ciekawy, tak? Grrr... Po drugie wytarty schemat: nieatrakcyjna brzydula, w której nie wiadomo dlaczego największe ciacho (nie dość, że przystojny, to jeszcze najlepszy student i do tego bogaty) widzi księżniczkę i gotów jest oddać za nią życie. I wszystko podlane paranormalnym sosem. No nic, tylko rzucić do kosza. Ale... :) Bardzo plastyczne opisy, przyjemny język. I stopniowo, w miarę postępu akcji, pojawiają się ciekawe pytania egzystencjalne. A to akurat lubię - kiedy książka nie jest tylko watą cukrową, po której zostają co najwyżej mdłości, ale jednak ma jakieś drugie dno, skłania do refleksji. I nawet jeśli niespecjalnie spodobał mi się "wabik na czytelnika" to jednak stwierdzam, że jest to książka warta zauważenia. Niewykluczone, że za jakiś czas do niej wrócę, spróbuję rozgryźć w co właściwie autorka pogrywa z czytelnikiem :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - lidziak
lidziak
Przeczytane:2011-04-12, Ocena: 5, Chcę przeczytać,
Bardzo ciekawa i zaskakująca historia. Napisana prostym językiem. Nieprzewidziane zwroty akcji zachęcają do dalszego czytania. Serdecznie polecam.
Link do opinii
Ciekawa zapowiedz. Zaintrygowalo mnie to, ze jakis czlowiek moglby sie dowiedziec, ze jest aniolem, niezwykla istota. To musi byc ciekawa, pelna metafizyki ksiazka...
Link do opinii
Avatar użytkownika - gemmabe
gemmabe
Przeczytane:2015-01-03, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2014-02-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Tożsamość anioła Autor: Lidia Helena Zelman wydawnictwo: Nasza Księgarnia data wydania: 9 marca 2011 ISBN: 978-83-10-11985-8 liczba stron: 328 Jeśli pewnego dnia okaże się, że jesteś aniołem i twoja obecność na ziemi to nie przypadek... Czy w to uwierzysz? Andrea to wrażliwa i inteligentna dziewczyna, ale brak jej pewności siebie. Nawet kiedy Kaspar, najatrakcyjniejszy chłopak na studiach, okazuje jej zainteresowanie, nie potrafi mu zaufać. Kaspar budzi w niej niezrozumiały niepokój, tym bardziej że dookoła zaczynają się dziać rzeczy trudne do wyjaśnienia. Dziewczyna ma poczucie, że jej śladem ktoś podąża. Ktoś, kto nie jest człowiekiem... Czy znajdzie w sobie siłę, by zmierzyć się z przeszłością i zmienić przyszłość? Jak wiele można poświęcić dla miłości? Tożsamość Anioła to niezwykle barwna i ciekawie napisana opowieść o dziewczynie, która stopniowo odkrywa prawdę o sobie i musi zdecydować, którą ścieżką podąży dalej. Wbrew pozorom wszystko może się zdarzyć, nic nie jest z góry przesądzone. Każdy ma prawo wyboru, choć wcale nie jest to takie proste zadanie, na jakie mogłoby początkowo wyglądać."Jeśli pewnego dnia okaże się, że jesteś aniołem i twoja obecność na ziemi to nie przypadek... Czy w to uwierzysz ?"
Avatar użytkownika - anulka1312
anulka1312
Przeczytane:2012-12-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - silverraven
silverraven
Przeczytane:2012-06-02, Ocena: 2, Przeczytałam,
Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy