Okładka książki - Trawy ozdobne

Data wydania: 2007
Kategoria: Inne
ISBN: 978-8389615-31-2
Dodał/a książkę: Autor X

Trawy ozdobne - to niezwykle atrakcyjne rośliny, które w ostatnich latach stały się szalenie modne i szturmem zdobyły serca zarówno architektów krajobrazu, jak i właścicieli ogrodów.Walory estetyczne kompozycji roślinnych z udziałem traw podziwiamy o każdej porze roku. Duża ilość dostępnych w handlu gatunków i odmian, pozwala na dobór roślin odpowiednich na każde stanowisko. Trawy należą do grupy najbardziej wytrzymałych roślin ozdobnych. Łatwość uprawy, trwałość oraz odporność na niekorzystne warunki, choroby i szkodniki zapewnia powodzenie uprawy. Zróżnicowany pokrój, atrakcyjne barwy oraz małe wymagania siedliskowe powodują, że są one interesującym elementem ozdobnym, służącym do nasadzeń pojedynczych (gatunki wysokie) lub w grupach oraz w kompozycjach z bylinami. Gatunki niskie, bardzo dobrze prezentują się na rabatach jako rośliny okrywowe i obwódkowe oraz w kompozycjach roślinnych ogródków skalnych. Otoczenie zbiorników wodnych obsadzone gatunkami pochodzącymi z wilgotnych siedlisk, w połączeniu z innymi bylinami, stwarza przyjemne, naturalne wrażenie. Większość gatunków traw wytwarza efektowne kwiatostany, które po ścięciu i zasuszeniu nadają się do tworzenia suchych kompozycji, natomiast pozostawione na roślinie są ozdobą ogrodu zimą.

Kup książkę Trawy ozdobne

Opinie o książce - Trawy ozdobne